Kristie-Sophi Kristie-Sophi komentáře u knih

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jana mi byla velmi sympatická. Měla jsem ji ráda kvůli její rozumnosti, sebekritiky, upřímnosti, samostatnosti, nebojácnosti.....Nenechala sebou jen tak smýkat a nebála se říct svůj názor. To nedokáží některé dnešní knižní hrdinky! A ona to zavládala v 19. století. Je pravda, že v některých částech byla kniha zdlouhavě napsaná ( některé přemlouvání se táhlo přes 5 stran :D ). Jinak knize nemám co vytknout. Moc se mi líbila!

22.12.2014

Před bouří Před bouří Robin Bridges

Knížka byla fajn, ale pořád jsem čekala, že se toho bude dít o něco víc, s otáčením dalších a dalších stránek mě to očekávání opouštělo... Né, že by se to všechno nějak vysvětlovalo, právě naopak. Konec byl naprosto divný, abych pravdu řekla, bylo to fakt divné, celý ten únos - neúnos, boj - neboj, O.o. Pokračování si ráda přečtu jen z toho důvodu, abych pochopila cca 85% knížky. Ale 19. století mám ráda, proto musím knize dát o hvězdičku navíc ;).

02.06.2014 3 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Tak na to, že to psala Česka, bych nevěřila, že to může být tak dobré. Začátek sice pomalý ( jako u většiny knih), ale pak už to pěkně odsýpalo. Alex je můj člověk, páč bych se v 85% situací v knize, zachovala stejně jako ona. A přemýšlení máme taky hodně podobné (až jsem se divila :D). Konec byl pěkný, ale čekala jsem od něj mnohem více vysvětlení. Slintám po druhém dílu. Tak snad bude :))

22.09.2013 5 z 5

Jak hovořit s vdovcem Jak hovořit s vdovcem Jonathan Tropper

Bomba! Nic jiného mě nenapadá. Doug si mě získal tím, že všechno říkal tak, jak se říkat má. Jak se cítí po smrti Hailey, jak chlastá, jak bojuje s králíky na jeho zahradě (miluju tyhle scény), jaký vůl je Jim, jak má šílenou matku a nemocného otce, jak truchlí a jak se on sám chová. Moc se mi kniha líbila.
PS: Dougu, tvůj novinový sloupek miluju, jsem tvá velká fanynka! :D

20.08.2013 5 z 5

Smith Smith Leon Garfield

Dětská a dobrodružná knížka. V knihovně mě stála jen 4 Kč, tak jsem to riskla :)
Sice je to určeno pro děti od 12-ti let, ale některé věty byly napsány až moc složitě - podle mě zbytečně. Jinak příběh byl povedený a to, co mi v anotaci slibovali, to i splnili. Byla jsem spokojená.

23.07.2013 4 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Uznávám, že se mi kniha MOC líbila, hodně jsem si u ní popřemýšlela. Sammy byla hodně rozdvojená osobnost, jedna půlka byla celebrita Jeffersonky a ta druhá půlka byla obyčejná holka, která lezla se svou mladší sestrou na Husí skálu. Zkuste si knihu přečíst, určitě v ní něco najdete ;)

03.06.2013 5 z 5

Jednou provždy Jednou provždy Kiersten White

Ach jo... Bude se mi stýskat po Evii, Žahovi, Leasovi, Rethovi i Jackovi. Moc pěkný závěr série :)

05.04.2013 5 z 5

Ty proti mně Ty proti mně Jenny Downham

Nebyl to total sladký příběh, což jsem uvítala :) Bylo tam hodně zvratů, soucítila jsem s Ellie, byla na dvou stranách řeky a musela udělat hodně bolestivých rozhodnutí... Konec mi přišel takový nedokončený, ale tak to asi měla autorka v plánu ;)

02.02.2013 5 z 5

Nebezpečně krásný Nebezpečně krásný Melissa Marr

Knížka byla moc krásná, konec byl super, vše co jsem si přála, aby se stalo, se mi splnilo :)

02.02.2013 5 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Bylo to pěkné, semtam mi to připomínalo knihu Pád, ale tady tahle knížka byla promakanější :)
Líbily se mi Lenziiny hlášky a Aldenův profesionální postoj.
Památná věta: "Vezmi si Xanax." :D

21.01.2013 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Taky jsem jedna z těch, kterou kniha mile překvapila :) Děj ubíhal rychle, Bella mě nijak nevytáčela...
Akorát podle mě trpí Edward nějakou maniodepresí, ty jeho bleskové výkyvy nálad mě bavily :D

06.01.2013 5 z 5

Balthazar Balthazar Claudia Gray (p)

Kniha byla moc pěkná a četla se snadno. Chtěla jsem si ji přečíst z důvodu, abych více poznala Balthazarův život a byla jsem spokojená :) Akorát mi ten konec přišel takový otevřený, asi to autorka nechala na lidské fantazii, aby si to dokončila podle svého gusta ;))

06.01.2013 4 z 5

Na druhé straně Na druhé straně Claudia Gray (p)

Konec se mi líbil, akorát jsem tam čekala více zvratů, či něco na ten způsob. Taky se přikláním k názorům, že tam mohl být nějaký ten epilog :) Ale co už :D

30.12.2012 5 z 5

Přesýpací hodiny Přesýpací hodiny Claudia Gray (p)

Tento díl se mi líbil víc, než dva předešlé. Bylo to napínavé, pěkné, smutné i romantické.
Konec se mi moc líbil a tím mě nalákal na poslední díl ;)

29.12.2012 5 z 5

Hvězdopravec Hvězdopravec Claudia Gray (p)

O trošku lepší, než první díl, ale stejně to nic světoborného nebylo :) Připadalo mi to jako Nový Měsíc od Meyerové v tom, že na scéně nebyl Lucas (jakoby Edward) a tím pádem se Bianka (Bella) upnula na druhého v pořadí - Balthazara (čili Jacoba).

29.12.2012 4 z 5

Akademie Evernight Akademie Evernight Claudia Gray (p)

Musím dát čtyři hvězdičky, ale horší. Nic moc se tam toho neudálo, Bianka mi připadala hrozně nesamostatná, pořád se obracela na své rodiče... Potom mi ještě přišlo divné, jak Lukase nazývala: "Můj," nevím proč, ale připadalo mi to jako chovaní Gluma, z Pána Prstenu, na jeho prsten :D

29.12.2012 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Měla jsem ji jako povinnou četbu. Líbila se mi, ale nevím, jestli bych si ji sama od sebe přečetla :)

29.12.2012 5 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Ze začátku se celkem nic nedělo, to asi u většiny knih, děj se rozbíhá... Ale potom jak byla s Dimitrijem, to bylo o mnoho zajímavější a těch cca 20-30 stránek před koncem... týjo, to teda bylo něco! ;) + zachránilo to tu jednu hvězdu do plného počtu :)

08.12.2012 5 z 5

Nikdo není bez viny Nikdo není bez viny Kiersten White

No, tak tenhle díl byl o trošičku lepší než první, ale stejně dávám čtyři hvězdičky. Dozvěděla jsem se více informací, co se týče Eviiny minulosti, rodiny, původu... Konec nebyl až tak napínavý, ale stejně se na ten třetí díl těším ;)

08.12.2012 4 z 5

Zlodějka duší Zlodějka duší Kiersten White

Dávám čtyři hvězdičky, páč si tu jednu nechávám do zásoby :)Autorka vytvořila vcelku nový svět, kde žijí lidé a paranormálové, dalo by se říct na jednom plácku, ale lidi o těch poptvorách nemají ani páru... Od toho tu je blonďatá Evie, která po světě běhá se svým RŮŽOVÝM paralyzérem, jmonem Žah (to jméno se mi začíná děsně líbit).Jako hlavní hrdinka se mi líbila, pro její pěkný hovorový jazyk ;) Kniha byla i vtipná, svým způsobem. Jediné, co vytýkám, je málo akce :/

05.12.2012 4 z 5