kreira kreira komentáře u knih

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Právě jsem doposlouchala jako audioknihu. Už se těším, až vyrazím na nová místa, na která mě autor svým povídáním nalákal.

24.04.2022

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Těšila jsem se, autorku čtu ráda.
Tuto knihu jsem ale četla dlouho, nemohla jsme se do děje začíst, občas jsem se ztrácela.

14.02.2022 2 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

V knize je pěkně vysvětleno, jak v našem těle fungují různé hormony a jak vše spolu navzájem souvisí.
Ač jsem se nenechala přesvědčit k novému způsobu stravování, našla jsme zde zajímavá poučení.

06.02.2022 4 z 5

Jan Masaryk – pravdivý příběh Jan Masaryk – pravdivý příběh Pavel Kosatík

Poslouchala jsem jako audioknihu. Velmi zajímavé dílo, díky kterému jsem se dozvěděla spoustu nových informací a souvislostí z našich dějin.
Za mne 5 hvězdiček.

08.01.2022 5 z 5

Večerníčky s hvězdičkou Večerníčky s hvězdičkou Olga Friedrichová

Kdysi jsem toužila si knihu přečíst a maminka mi to nedovolila, že jsem ještě dítě...
Teď jsem ji našla v knihovně, tak jsem si splnila své dětské přání.
Krátké jednoduché příběhy motivované známými pohádkami

04.12.2021

Hra o holčičku Hra o holčičku Soňa Štroblová

Na knihu jsem se těšila, přečetla jsem ji poměrně rychle, ale neobohatila mě.

22.10.2021

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tato kniha ve mne nechává velkou stopu! Úžasně sepsaná, čtivá od začátku do konce. A protože každá rodina může mít nějaká tajemství, přiměl mě tento příběh přemýšlet i o různých situacích, vztazích a záhadách naší rodiny. Škoda, že už je u nás jen ticho a nelze čas vrátit zpátky....Autorce moc děkuju za skvělou knihu.

12.06.2021

S rukama na uších S rukama na uších Jana Makovcová

Při čtení knihy jsem si znovu uvědomila, jaké štěstí nás potkalo. Mám 3 zdravé děti. Když jsme před časem bojovali s extrémními projevy nepřiznaného Aspergerova syndromu a bála jsem se syna nechat chvíli samotného, aby si neublížil, cítila jsem velké vyčerpání. To, co zažívají rodiče Ríši a Jindříška je ale nesrovnatelně těžší.
Smekám před autorkou, jejím manželem i všemi dalšími, kteří zvládají tuto péči.
Kniha mě velmi oslovila.

16.05.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dlouho jsem měla knihu v plánu. Četla se velmi dobře.

25.04.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Ač jsem v období, kdy mi na čtení nezbývá čas a síla, na tuto knihu jsem si chvilky našla.
Dávám plný počet hvězd.
Silný příběh. zajímavé zpracování osudů z pohledu třech stran. A potvrzení toho, že nemůžeme nikdy soudit nikoho jen podle dojmu. Břemeno, které si nese hlavní hrdinka, je neskutečně těžké...

20.02.2020 5 z 5

Na útěku Na útěku Caroline Brothers

Nikdy mě nenapadlo, kolik zlého si ti, co utíkají do Evropy, musí vytrpět. Kniha mě hodně otevřela oči. Problém, který tak citlivě popisuje, je tak veliký, že se děsím toho, zda se dá vůbec vyřešit.

22.08.2019 5 z 5