kreira kreira komentáře u knih

Středověk Středověk Hans-Peter von Peschke

Zajímavý, stručný a přehledný náhled do života ve středověku

04.04.2024 5 z 5

Císař ve světě: Terapie cestou do Asie aneb Táta zůstal doma Císař ve světě: Terapie cestou do Asie aneb Táta zůstal doma Lenka Linhartová

Kapitoly krátké a vždy s novým odhalením
Četlo se lehce, přijemná oddechovka (ovšem na prožití určitě ne - obdivuju trpělivost)

29.03.2024 5 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Kniha byla pro mne hodně těžká. Těžko jsem se prokousávala informacemi ze starého Egypta, bralo mi to sílu a chuť do čtení.
A téma umírání bylo bolavé, propojovalo mě s událostmi v mé rodině.
Protože jsem se ale na knihu moc těšila, dočetla jsem ji.
Celkově vybočuje z toho, co jsem od autorky četla. Těším se, že příští kniha mě zase víc "naplní"

17.03.2024 3 z 5

Timur a jeho parta Timur a jeho parta Arkadij Gajdar (p)

Kniha z mého dětství. Vzala jsem si do hlavy, že se k ní musím vrátit a posoudit, jak působí příběh v dnešní době. Když jsem knihu sehnala v knihobotovi, hned jsem se pustila do čtení.
Ano, ten sovětský zápal už dávno zní divně, ale kamarádství, ochota pomoci i za cenu vlastního nepohodlí či průšvihu, to je to, co si můžeme vzít i do dnešní doby

14.02.2024

Můj deštník je jako balón Můj deštník je jako balón Ela Peroci

Moje milovaná knížka z dětství s loukou kloboukových květin. Jsem ráda, že se znovu stala součástí mé knihovny. Už jsme si ji i s vnučkou prohlížely a hledaly, kdo si utrhl kterou květinu...

13.02.2024 5 z 5

Moc povedená kniha, která mi stejně jako první díl otevřela oči, abych si lépe uvědomila tu těžkou dobu, ve které se odehrává.
Těším se na pokračování

08.02.2024 5 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Kniha, od které jsem jen nerada odcházela.
Příběh zasazený do Krásné Lípy, kterou znám, do doby, o které toho stále ještě hodně nevím.
Kniha, která mi otevřela oči ve spoustě směrech.

29.12.2023 5 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Silný příběh z těžké doby. Neskutečné podmínky, které musely maminka i dcerka zvládnout. Tahle kniha ve mně nechala hlubokou stopu

29.11.2023 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Poutavý příběh, který mi zase trochu otevřel oči, co se popisované doby týká.
Taky žiju v pohraničí, taky odsud museli odejít příbuzní a známí mých prarodičů.
Čím víc o té době čtu v kronikách i beletrii, tím víc vnímám, jak těžké to bylo a jak nespravedlivá řešení doba všem přinášela.
Kniha byla velmi zajímavá.

20.08.2023 5 z 5

Deník ze života s Alzheimerem Deník ze života s Alzheimerem Markéta Hánová

Četla jsem, abych se blíže seznámila s tím, co třeba jednou potká i mne.
Náročné období pro všechny.
Klobouk dolů pro autorku a její sestru.
I když moji rodiče měli na sklonku života jiné problémy, spousta věcí se mi vybavila.
Děkuji, že kniha vznikla

05.08.2023

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Kniha, kterou budu mít v hlavě hrozně dlouho.
Silná, emotivní, plná otázek, na které není správná odpověď...

21.05.2023 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Kniha se čte velmi dobře. Kapitoly jsou krátké, prolíná se děj "předtím" a "teď".
Rozuzlení mě napadlo, ale konec byl až pohádkový.

05.05.2023 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Moje druhá kniha o poměrech v Rumunsku za dob komunistických. Jiný pohled, který mi otevřel oči z hlediska běžného života obyčejných lidí. Smutná, ale velmi povedená kniha

25.03.2023 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Krásný, do detailů promyšlený příběh plný lásky a naděje. Zrcadlo našich vlastností a pohnutek

28.02.2023 5 z 5

Dobrodružství s myškami Dobrodružství s myškami Carlos Busquets

Četli jsme kdysi s nejmladšim synem. Dnes jsme dočetly s vnučkou.
Jednoduché příběhy, krásné ilustrace, u nás velmi oblíbená kniha.

18.12.2022 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Kniha se mi četla velice dobře. Kratší kapitoly a střídání ústředních postav vtáhly do děje živost a spoustu otazníků - od začátku do konce se něco odkrývá, děj se mění. Za mne plný počet hvězd, moc se mi líbilo

09.12.2022 5 z 5

Svět očima dítěte s autismem Svět očima dítěte s autismem Perchta Kazi Pátá

Čekala jsem od knihy víc. Těšila jsem se, že se posunu dál v problematice autistických dětí, bohužel se tak nestalo.

19.11.2022 1 z 5

Můra Můra Katja Kettu

Poslouchala jsem jako audioknihu. Silný příběh, který mi zase rozšířil obzory. Zlá doba, smutný příběh. Trochu jsem se chvílemi ztrácela, ale základní nit se do mne otiskla nezapomenutelně.

27.10.2022 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Silný příběh.

10.09.2022 5 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Knížka, která pohladí, ale taky otevře všechny bolavé vzpomínky.
Nejen Paula a Helmut, i čtenář si srovnává myšlenky.
Za mne velice povedené.
Brečím, vzpominám a smiřuju se s osudem.

01.08.2022 5 z 5