Košišta Košišta komentáře u knih

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Třetí podle mě nejlepší, bavily mě rozvíjející se vztahy, náhledy do minulosti, zápletka a vyústění. Knížka mě potěšila, byla víc o Cormovi a Robin. Pět hvězdiček za spád a vůbec, protože Rowlingová je Paní Spisovatelka!

28.05.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Odskok od detektivek k české autorce vyloženěně nezklamal. Čtivý, i přes velké množtsví postav poměrně přehledný román, navzdory předsudkům jsem ho přečetla rychle, zůstaly pocity, že život je zatraceně nevyzpytatelný...

28.05.2016 4 z 5

Anna a Vlaštovčí muž Anna a Vlaštovčí muž Gavriel Savit

Jak zmínila "bosorka", úplně bych viděla výtvarní ztvárnění, ale popravdě za mě tomu "něco chybělo". Četla jsem po "Jsou světla která nevidíme" a "Vypravěčce", možná to byl ten kámen úrazu. Čekala jsem velký silný příběh s vysvětlením, zkrátka mi něco chybělo, konec vyloženě zklamal, pro mě nedotažený. Tři hvězdy za ten nápad a kvalitní rozjezd, pak už to byl jenom sešup dolů...

28.05.2016 3 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Četla jsem když vyšla, což je už nějaký pátek, ale pořád ji mám v hlavě. Krásný příběh, co se mi tosikl do mysli, poutavé scény z horolezectví, druhá světová válka, krapet zdravotnictví, prolínání časový rovin, lásky, rodinná tajemství, pro můj vkus dokonale namixované a závěr nezapomenutelný. Za mě pět hvězd a čestné místo v knihovně.

10.05.2016 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem se dostala k první dílu série, tudíž vím, co ještě všechno mě čeká. A musím říct, že se těším, i když bych měla maličké výhrady, ale beru to jako startovní knížku. Každopádně, chci dál sledovat Harryho, i když se mi ten jeho návrat k alkoholu vážně nelíbil.

10.02.2016 4 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Čekala jsem, až vychladne mé rozčarování po přečtení, ale pořád se tak nestalo. Slabé, jedno klišé horší, než druhé, škoda slov. Autorka odpustí, ale tohle byl odfláknutý brak. Vyhozené peníze a zabírající místo ve čtečce.

27.01.2016 odpad!

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Po přečtení jsem stále opilá příběhy. Příběhem, který napsala babička Minka, příběhem Sage a její jizvy, Leovým příběhem, ale v první řadě vzpomínáním Minky a Josefa. Mám ráda knížky z druhé světové války s velkými příběhy a tento jím nepochybně je. Za mě plný počet, ta knížka měla všechno, co jsem očekávala a mnohem víc. A ten závěr... Opět jeden příběh, co se zaryje hluboko, že na něj člověk nezapomene. Tyhle příběhy nesmí být zapomenuty.

13.01.2016 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Tři dny čirého napětí a úvah, kam na ty náměty ten Nesbo, chodí?? Znovu pekelně skvělé čtení, k vlastní radosti jsem na konci zůstala překvapená. Díky všem recenzentům tady, kteří chválili a donutili mě, abych napsala na ježíškův seznam Syna na první místo, jako prioritu, nezklamal ;)

02.01.2016 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Po dlouhé přemítání, jsem se jako nadšená čtenářka Larssona odhodlala k "pokračování". Přiznám se z čiré zvědavosti a taky přesvědčení, že Stieg je mrtev a nikdo nemůže navázat na Milénium. O to větší bylo moje překvapení, když jsem knížku zhltla během dvou dní a zůstala sedět velice potěšená. Není to Stieg, ale přišel někdo, kdo mi převyprávěl, kam se k čertu podělo dvojče? Přece Lisbeth neměla sestru jen tak?! A ten někdo mě uspokojil. Mělo to říz, mělo to spád, děj. Nemám výhrady k vykresleným postavám, jednoduše jsem přešla do pokračování a těším se na další. Sama jsem překvapená, i přes všechny negativní kritiky jsem ráda, že jsem Lagercratzovi dala šanci. Stálo to za to. Čtyři hvězdičky z úcty ke Stiegovi ;)

17.11.2015 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Právě jsem dočetla. Strhující, krásný příběh, od kterého se nejde odtrhnout. Řadím si do knihovny, vedle Zodějky knih, protože mě podobně silně zasáhla, všehcny postavy, soudy, domy, uličky, doba, která nesmí být zapomenuta... Díky autorovi, ta Pullitzerova cena je zasloužená, deset let práce je znát..

06.11.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nevšení pohled na druhou světovou válku, silný příběh. Líbil se mi styl vyprávění, nechala jsem se strhnout, za mě knížka u které nikdy nezapomenu o čem byla. Lisbet, Rudy, Rosa, Hans, Max, postavy které se vryly pod kůži a ona Smrt. Za mě úžasná knížka, co mě vážně dostala...

24.03.2015 5 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Strhující knížka, napínavá, druhá světová válka z jiného ( španělského úhlu ) jenom za mě malinké mínus za konec, abych nevyzradila pointu, konec mě zklamal, nějak jsem chtěla vědět víc...

02.01.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Rowlingová nezklamala ani pod pseudonymem. Skvělá knížka, úžasná přehlídka nejrůznějších postav a postaviček ze showbyzbysu, těším se na český překlad pokračování. Cormoran a Robin mají čestné místo v knihovně.

10.08.2014 5 z 5

Mám doma, přečtené snad milionkrát s osobním vztahem :) Vodácká bible, tak přidávám obrázek.

30.06.2014 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Překvapivá, melancholická, obálka pro mě dokonale vystihuje atmosféru, začetla jsem se hned, příběh mě nadchnul a ráda se k ní zase někdy vrátím.

30.06.2014 5 z 5