Kortez Kortez komentáře u knih

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Pro čtenáře příběhů podle skutečných událostí je tato knížka povinnou četbou. Dominik Dán ani tentokrát nezklamal a na rozpitvaném příběhu vrahouna ukázal cvrkot na kriminálce ze všech úhlů. Kniha vás nepustí dokud ji nedočtete.

11.02.2019 5 z 5

Pan Klarinet Pan Klarinet Nick Stone

Kniha me zaujala svým názvem kvůli čtenářské výzvě - kategorie hudební nástroj.
Jaké štěstí byla tahle volba. Naprosto šílená detektivka o únosech dětí a následném sexuálním zneužívání. Autor se nenimral v detailech, no i tak je čtení o zločinech na dětech emotivnější než běžná detektivka. Naštěstí má kniha heppyend.
Popisy Haiti, jak krajiny, lidí, zvyklostí, mýtů a pověr které se nakonec vyvrbí v reálném základu, to vše řadí tuhle knížku k nejzajímavějším z detektivního žánru. Mohu jenom doporučit všem, kdo jsou už překrmeni severskými detektivními příběhy.

11.02.2019 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Původně jsem myslel že knihu nedočtu. Po pár dnech jsem se ale vrátil a dobelhal se až k doslovu, který mi pomohl se zorientovat v pohledu na knihu.
Pro mne až příliš brutality, násilí a úchylností, stejně jako zaostalých tmářských vesničanů. Nic pro mne. Dokonce jsem nějak emocionálně nepřilnul ani k hlavní postavě. Bylo to vše hnusné, ale bylo mě to fuk. Proto tak nízké hodnocení.

01.02.2019 2 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Nejdřív jsem se obával že tu tlustou bichli z knihovny stejně nebudu číst, no po prvních stránkách už to šlo samo. Dej měl spád, kapitoly ne příliš roztahané, už vím že můžu jít i do předešlých dílů. (když už jsem začal od třetího)

31.01.2019 4 z 5

Chuť krve Chuť krve James Patterson

Má první kniha s Alexem a hned zásah do černého. Mám zájem o další sérii kterou budu vyhledávat v knihovně. Pěkně čtivé, nápadité i když kolem upírů tak trochu mimo realitu.

30.01.2019 4 z 5

Dopis ze záhrobí Dopis ze záhrobí Dominik Dán

Nemůžu si pomoct, ale knihy Dominika Dána žeru jednu za druhou a maximální spokojenost. Tahle téměř novinka se řadí dějem k začátkům éry kriminalistů z Našeho Města a i když jsem se obával že hopsání v různých letopočtech v sérii bude na škodu, vůbec to tak není. Krauz a spol. zase nezklamali a nabídli další "jednodechovou" pecku, tentokrát kolem "úžasné" prezidentské amnestie.

21.01.2019 5 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Další "dánovka" přečtená jedním dechem. Téma přátelství na pozadí vraždící zrůdy která má vlastně políčeno ne na své oběti, ale rovnou na pana vébé Krauze je neotřelá a ani na chvíli vás nenechá v klidu. Nějaké předčasné odhalení v polovině knihy samotným čtenářem, co se občas v detektivkách stane, v téhle určitě nehrozí. Jedna z nejlepších z Našeho Města.

17.01.2019 5 z 5

Nestydaté neviňátko Nestydaté neviňátko Dominik Dán

Další skvělá dánovka. Na první pohled příliš mnoho sexistických narážek ale pak jsem se s tím srovnal, s ohledem na téma vyšetřování.
Příběh byl velice čtivý a kniha odsýpala.

12.01.2019 5 z 5

Temnotou po Velké čínské zdi Temnotou po Velké čínské zdi Ondřej Zmeškal

Lehká cestopisně sportovní reportáž z netradičního maratonu po Velké čínské zdi a událostmi pár dní před maratonem. Zajímavý "pohled" nevidomého sportovce ale i jeho traséra na životní výlet do Číny. Přečteno jako jednohubka.

09.01.2019 4 z 5

Cela 17 Cela 17 Dominik Dán

Další skvělá dánovka přečtená temer jedním dechem. Nemám co vytknout.

06.01.2019 5 z 5

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Další dánovka která nezklamala. Zajímavé zápletky které se dál a dál zamotávají až najednou všechno do sebe zapadne jako dobře poskládané puzzle. Čtivé, takříkajíc "jednodechové".

06.01.2019 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Vyrastal som v podhorskej dedine na Slovensku a tak Strach bol pre mna jasnou volbou. Sice skutocny strach sa nedostavil, na to mám až prilis vela zazitkov z hor, ale citatelsky zazitok bol dobry, každý vecer som sa tesil ze sa v knihe posuniem dalej a dalej do lesa. Koniec mi prisiel trocha usmevny, myslím tým poslednu stranu, nie vyvrcholenie pribehu, ale inak skvely mrazivy pribeh. Za mňa skoda že tam nebolo viac okolo archeologie, artefaktov atd. Ked už to bolo v knihe nakusnute, mohlo sa to pekne zapliest.

02.01.2019 4 z 5

Partitura smrti Partitura smrti Jan Seghers

Zajímavá detektivka díky prvku z minulosti - novoobjevené partituře z období 2. sv. války. Spojení minulosti a přítomnosti, které na první pohled nemají nic společného vytváří příjemné dusno které brání odložit knížku a jít spát.

29.12.2018 4 z 5

Čistič Čistič Paul Cleave

Tahle netradiční detektivka patří k těm, které se čtou jedním dechem. Příběh má spád od první stránky a neobsahuje žádné hluché místa nebo vatu. Stále se něco děje, o překvapení není nouze a že je to pro silnější žaludky? Tak to už je snad na výběru čtenáře, že pokud jsem citlivka tak to nebudu číst.
Za mě plný počet bodů a jdu někde schrastit jezerní hřbitov.

25.12.2018 5 z 5

Uzel Uzel Dominik Dán

Kniha mého oblíbeného autora přečtená jedním dechem. Vůbec nevadí že první vražda je až v polovině knihy, děj je situován k úplným začátkům Krauze jako vyšetřovatele na kriminálce takže široký úvod není na škodu a nenudí. Druhá polovina je pak o to rychlejší a nedovolí knihu zaklapnout ani ve tři ráno.

10.12.2018 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Má první od D. Dána. Maximální prožitek umocňuje skutečnost že se tyto události staly.

26.11.2018 5 z 5

Hlubší než hrob Hlubší než hrob Tami Hoag

Kniha zaujala námětem, pohodové čtení až do konce. Mám rád knihy téhle autorky.

26.11.2018 4 z 5

Spící oběť Spící oběť Mark Billingham

Průměrná detektivka, některé pasáže nudili, zajímavá byla postava vraha a myšlenkové pochody jak vraha, tak přeživší oběti.

26.11.2018 2 z 5