Kortez Kortez komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Audiokniha.
Po vyslechnutí prvního dílu Dívka v ledu jsem okamžitě zatoužil po pokračování. Na detektivku to má skvělý spád, výborně jsem se bavil a určitě se pustím i do dalších dílů.

22.04.2024 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Audiokniha. S Erikou Fosterovou jsem se už setkal při čtení jiné detektivky. Nebylo to špatné a tak jsem stáhnul po prvním díle. Tak trochu i z důvodu plnění ČV 2024 kde je hlavní postava milovníkem koček. Nakonec nevím jestli je Erika jako hlavní postava tím správným milovníkem koček, každopádně jedna z vedlejších postav je a taky se kolem toho zajímavě točí vyšetřování případu.

16.04.2024 4 z 5

Bestie z Buchenwaldu Bestie z Buchenwaldu Max Czornyj

O Ilse Kochové jsem četl, nebo koukal na dokument, takže příběh je mi znám. Bylo ale zajímavé číst románové zpracování z pohledu samotné Ilsy.

13.04.2024 4 z 5

Konvoj do Murmanska Konvoj do Murmanska Alistair MacLean

Audiokniha.
Vojnový príbeh ktorý sa neodohráva v bežných vojnových lokáciách, ale ako keby v zásobovacom týle, kedy západní spojenci dodávali sovietom vojnové vybavenie, zbrane strelivo atď. Mnoho ľudí o týchto vojnových operáciách ani netuší a myslí si že Stalin vyhral vojnu sám. Bohužiaľ, alebo vďaka Bohu mal neskutočne veľkú podporu zo západu vďaka ktorej sa mu práve toto podarilo. Teraz už nikto nedokáže povedať, čo by Stalin bez podpory západu sám dokázal.

12.04.2024 4 z 5

Čierny kruh: Koniec mafie Čierny kruh: Koniec mafie Jozef Karika

Audiokniha ako inak, skvele načítaná pánom Petrom Sklárom. Pútavo a svižne napísaný príbeh z malého slovenského mesta o malých slovenských mafiánoch. Rád by som na túto tému čítal ďalšie a ďalšie pokračovania...

04.04.2024 5 z 5

Návrat do Valbone Návrat do Valbone Josef Habas Urban (p)

Po knize jsem sáhnul kvůli ČV2024. Byli jsme totiž na poslední dovolené v Albánii.
Thriller hodnotím jako průměrný, neměl jsem veliké očekávání a tak jsem nebyl až tak moc zklamán. Nejvíc mě mrzí že se příběh netýkal přímo původně ztracených studentů, ale až událostí mnoho let po jejich zmizení.

31.03.2024 3 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Audiokniha.
Očekával jsem víc napětí, víc děje nebo alespoň víc emocí. Všeho bylo pomálu na tak zajímavou tému. Něco se ale našlo, co mě nutilo dojít až do konce.
Každopádně si s hrůzou uvědomuji že je to tak jako v knize. Jenom tady nemáme stoleté báby které by hajlovali, protože byli Němci odsunuti. Co se ale odsunout nepodařilo je zášť v srdcích a nenávist a tu mají dnešní důchodci na rozdávání. Sice je ideologie komunistická a ne fašistická, v reálu se to jeví stejně odporně. A bude hůř...

29.03.2024 3 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Audiokniha.
Jelikož bydlím na jižní Moravě, tento díl jsem si užil na pohodu. A na pohodu se odvíjí i celý příběh s Bergmanem v lužních lesích, mokřadech a Novomlýnských nádržích.

21.03.2024 4 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Paul Czajkowski

Audiokniha poslouchaná v autě. Většinu času jsem měl pocit, že poslouchám literaturu faktu, neustálé školení ohledně náboženství, okultismu, fyziky, chemie, dějepisu atd, atd. Těch konspiračních teorií bylo na mně už prostě příliš. Oproti prvnímu dílu série pokles.

14.03.2024 2 z 5

Mé přítelkyně z Ravensbrücku Mé přítelkyně z Ravensbrücku Magda Knedler

Dávám čtyři hvězdy i když hodnocení na DK není příliš povzbudivé. Kniha se mi líbila, bylo to trochu jinak pojaté než ostatní příběhy z období druhé světové, neřeknu li z prostředí koncentráků. Právě to jiné dodávalo knize ten správný směr.

08.03.2024 4 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Audiokniha. Mám rád Rhyma a Sachsovou a tak jsem se patřičně bavil i u tohoto dílu, i když kouzelníky a eskamotéry v reálu vůbec nemusím.

28.02.2024 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Audiokniha. Po dlouhé době jsem si poslechnul další díl s HH a byl jsem celkem spokojený. Zase někdy příště naschledanou, pane detektive.

24.02.2024 4 z 5

Kniha Robinsonů Kniha Robinsonů František Běhounek

Audiokniha.
Poslouchání v autě na dlouhých cestách, co s tématem knihy tak trochu ladilo. Zase jsem se cítil jako malý kluk když jsem poprvé četl příběhy Robinsona Crusoe.

17.02.2024 5 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Další z mnoha výborných válečných románů, tentokrát inspirováno slavnou "Bílou myší", odehrávající se vetšinou v okupované Francii, jen malá část je z výcviku ve Skotsku. Román obsahuje vše, co čtenář jako já očekává a proto plné hodnocení.

10.02.2024 5 z 5

Nazí a mrtví Nazí a mrtví Norman Mailer

Audiokniha. Skvělě načetl Ivan Trojan. Kniha zaujala nejen děním na frontové linii, jak se dá prodírání pralesem a brodění bažinami nazvat frontovou linií, ale i myšlenkami na domov, rodinu, ženy a děti které zůstali doma tisíce kilometrů daleko. Na válečný román velmi emotivní čtení.

08.02.2024 5 z 5

Konečne normálna vražda Konečne normálna vražda Dominik Dán

Audiokniha.
Mám slabost pro tvorbu Dominika Dána a všechny jeho knihy jsem si už vyslechnul. Tahle normální vražda byla teda jen otázkou času a navyše se jako vždy hodí do ČV. Příběh byl zajímavý, jak zápletka, tak pokračování, vyšetřování a koneckonců šťouchance "vraždárov". Mohu jenom doporučit.

31.01.2024 5 z 5

Sen o Gliwicích Sen o Gliwicích Wojciech Dutka

Překvapivě čtivá kniha která vám prozradí mnoho o učitelské praxi, o historii jednoho malého polsko-německo-slezského městečka a zabrouzdáte i do jiné časové dimenze, cestování časem atd. Možná to vyzněje jako pěkný guláš, ale překvapivě je všechno krásně do sebe zapleteno a vše se vším souvisí.

29.01.2024 5 z 5

Klíčem je strach Klíčem je strach Alistair MacLean

Audiokniha.
Vyslechnuto v autě jako nenáročný krimipříběh. Lákalo mě prostředí kde se to odehrává a tak jsem byl v podstatě spokojený. Venku za okny mrzlo až to praštělo a v románu se potápěli v teplém moři...

27.01.2024 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Audiokniha.
Pro mně čtvrtý díl s HH a jsem spokojen. Nevím jestli se mi líbil jako policista nebo teď jako konzultant víc. Rozhodně jeho nasazení, když už k tomu dojde je velice zajímavé a inspirativní.

24.01.2024 4 z 5

Uplakaná jeseň Uplakaná jeseň Václav Neuer

Audiokniha.
Mám slabost pro Dána i Neuera a proto tak vysoké hodnocení i když mám jednu velikou výtku.
Už minimálně v polovině knihy bylo jasné kdo je vrah a tak mně pořádně štvalo že to frajerům z kriminálky stále nedocvaklo. Jinak příběh parádní.

15.01.2024 5 z 5