Kopta Kopta komentáře u knih

Čas zabíjet draky Čas zabíjet draky Jeff Smith

Silné držení stejných kvalit. Po dlouhé době komiks i fantasy, které mě fakt baví a drží.

09.11.2023 5 z 5

Oči bouře Oči bouře Jeff Smith

Trochu mi občas hapruje aspekt, kdy se více kecá než rozvíjí svět. Když se na scéně objeví Krysáci nebo Drak, hned má příběh jinou dynamiku.

09.11.2023 4 z 5

Útěk z Kůstkova (01) Útěk z Kůstkova (01) Jeff Smith

Zajímavý přírůstek. Hravý a zábavný.

09.11.2023 5 z 5

Bouře a běsy Bouře a běsy Mike Mignola

Nečekané finále. Doslova, protože jsem to nevěděl. Jisté pokračování Divokého honu, které pro mě bylo neucelené a toto v tom lehce pokračuje. Už jen jakýsi dojezd dřívější Mignolovi jízdy, která někdy musela skončit. Ne úplně s pompou, ale i tak příjemně.

09.11.2023 3 z 5

Dcera královská: svatá Anežka Česká Dcera královská: svatá Anežka Česká František Křelina

Audio ČRo: Audio jako takové zajímavé. Až hororově děsivé. Každopádně jakožto osoba studující historii jsem se obával, že tento žánr mi nebude tolik sedět. Půjde pro mě o jakési šarlatánství. Osobně oceňuji um toto celé nějak beletrizovat, ale můj mozek je v tomto ohledu už více nastavený na faktografii.

05.11.2023

Jiný T.G.M Jiný T.G.M Pavel Kosatík

Audio ČRo: Naprosto úžasný výklad Masaryka nejen jako prezidenta, ale myslitele své doby úžasného. Výbordelně!

04.11.2023 5 z 5

Sedláci. Díl 1, Podzim Sedláci. Díl 1, Podzim Władysław Stanisław Reymont

Očekávaná záležitost i v kontextu nadcházejícího filmu. Kupodivu je toto taková ta atmosférovka, kde se nic neděje, ale asi i díky překladu je záživná na čtení a jde to velice snadno. Sice na balancu takovéhoto toho nic, ale stále zajímavé a záživné.

04.11.2023 4 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

Audio ČRo: Pro mě bohužel strašně neukotvené. Takové nekonkrétní, ničem pro mě, co by mě zaháklo.

04.11.2023

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Audio ČRo: Hodně detailní, uvěřitelné a reálné. Silný prožitek, který ke konci jde trochu k repetici, ale nijak, aby to dílo významně shodilo.

03.11.2023 4 z 5

Boletus arcanus Boletus arcanus Miloš Urban

Audio ČRo: Dílo balancující mezi zajímavým příspěvkem a nezáživnou nudou. Přežil jsem to. Ke konci docela fantas magorie. Ale ta tam byla už od půlky.

03.11.2023 3 z 5

300 300 Frank Miller

Takové plus k úžasnému filmu. Jasně popsané, jasně podobné a odvyprávěné. Klasika, která ve filmu je trochu více dynamická. Skvělý komiksový kult.

27.10.2023 5 z 5

Bomba Bomba Laurent-Frédéric Bollée

Teď po Oppenheimerovi více doceněné dílo jdoucí v jiných případech dost pod povrch a z jiných stran. Někdy až moc. Kniha občas připomíná komiksovou encyklopedii války, ale dá se chápat, že to je v rámci kontextu nutné. Náročné dílo, které je ovšem vysoce kvalitní se silnými myšlenkami a dynamickým vyprávěním, které ke konci trochu začne drhnout a motat se, aby pak finále samotné bylo dech beroucí - Jsem spalující pekelný oheň. Jsem oheň. Jsem stvoření nicoty. Jsem ten, co nechal zapadnout slunce nad říší vycházejícího slunce.

25.10.2023 5 z 5

Simpsonovi: Simpsoráma Simpsonovi: Simpsoráma Bill Morrison

Občas pobaví, občas zcela bez charakteru. Takový zvláštní směsice, která je něco mezi.

24.10.2023 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kdysi jako maturitní četba, dnes jako absolutní kult. Skvěle čitelné a silné. K tomu v podání pana Dvořáka už člověk jen čeká, kdy to bude jako v Zaklínači.

20.10.2023 5 z 5

Dechberoucí Zázrak: Kompletní první sezóna Dechberoucí Zázrak: Kompletní první sezóna Petr Macek

Musím říct, že jsem se dlouho takto u čtení komiksu necítil. To, že by to mohlo být dobré jsem nepochyboval. Ale až takto, ne. Něco, co má příběh (dobrý navíc, i když v nuancích nedořešený), spád, dynamiku a neuvěřitelně dobré odkazy. Navíc jsem zažil i husí kůži, co se mi dlouho u komiksu nebo literatury celkově nestalo. V maličkostech hapruje, ale jinak absolutní pecka. Povinná četba mezi komiksy.

18.10.2023 5 z 5

Pražský upír a další povídky Pražský upír a další povídky Mike Mignola

Stále se dá těžit z principu Hellboyovství, ale už to prostě není žádná pecka. Hlavní hodnota v pražském prostředí.

16.10.2023 3 z 5

Rick a Morty - Třetí svazek Rick a Morty - Třetí svazek Tom Fowler

V něčem strašně generické. Pořád to samé dokola s podobným příběhem, nudnými pasážemi a Jerrym, který je automaticky za kokota. Jako oukej, ale přestalo bavit komiks zpátky.

16.10.2023 3 z 5

Pustá země Pustá země Thomas Stearns Eliot

Nečekané krátké, ale alespoň oslovující básně. V malém dokázali zachytit a potěšit.

16.10.2023

Rick a Morty – Druhý svazek Rick a Morty – Druhý svazek Zac Gorman

Oproti prvnímu dílu rozhodně zlepšení. Sice taky občas dialogově v rámci pointy kostrbaté, ale příběh uvnitř stojí za to. Na druhou stranu mi přijde, že nejedna situace by byla lepší jako seriálová podoba.

12.10.2023 4 z 5

Hellboy v Mexiku Hellboy v Mexiku Mike Mignola

Něco je totální zbytečnost, ale celek spojený s Mexikem jako takovým je tak silný a atmosférický, že by měl být námětem na film. Skvělý kus.

12.10.2023 4 z 5