Oči bouře

Kůstka a Thorn pronásledují zlověstné sny. Sny o dracích a postavách v kápi. A v temnotě lesů se shromažďují davy krysáků a chystají se zaútočit. Bouře, Moby Dick, velký červený drak a Pán kobylek... ti všichni na vás čekají v druhé kůstkovské knize. Odhalují se prastará tajemství, nebezpečí, které obklopuje vesnici, začíná nabývat konkrétních obrysů a všechno se připravuje na nadcházejí konflikt.
Jeff Smith v další knize ze série Kůstek opět dokazuje, že si zasluhuje každou z cen, kterou za svou práci dostal. I tady dokonale mixuje humor, akci, napětí a emoce. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/78108/kustek-oci-boure-78108.jpg 4.543

Kůstek (2.)

Bone 3: Eyes of the Storm (1996)

Komiksy, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Crew

trudoš
14.08.2016

Kůstek je jednoduše boží. Vtipný, děsivý a v jádru nepopsatelný. Autorovi se daří skloubit humor s hororem, přičemž čtenář nemá pocit, že by lámal cokoliv přes koleno. Vytvořil naprosto svébytný svět, který přes všechnu svou absurdnost funguje naprosto dokonale, nemluvě o hrdinech, z nichž každý je prostě k sežrání.
Jak však první album navnadilo temným vývojem událostí a komickými etudami, v druhém se toho vlastně ani moc nestane. Atmosféra houstne a dozvíme se něco málo z Trnčiny minulosti, jenže to je ve finále asi tak všechno. Tedy kromě další várky tajuplných narážek, hrozeb do budoucnosti či zádumčivých pohledů. Jeff Smith v podstatě jen navnazuje na události příští, ať už formou blížícího se vojska krysáků, nebo Podfovy další nebetyčně hloupé sázky. V tomhle ohledu je skutečný mistr a jsem opravdu zvědav, jestli množství nápaditých motivů dokáže v dalších dílech plnohodnotně zužitkovat.

jirincz
31.03.2015

Tak po prvním díle, kdy jsem moc nevěděl kam Kůstka zařadit a nebyl jsem úplně stoprocentně nadšen, je nyní jasno - je to bomba! Konec knihy začíná odhalovat tajemství, která nam byla skryta a o co vlastně půjde. Švanda je opravdu borec, a jeho jízda na koni byla famózní. Děj celkově odsejpá ryhleji než u první dvojknihy a určitě doporučuji!

Rawen616
10.09.2014

Trochu slabší ale stále dobré pokračování skvělého prvního dílu. Konečně se dozvíme něco víc o událostech o kterých postavy v jedničce nechtěly mluvit.

Kapis
16.02.2013

Výtečné, opravdu citlivě namíchaný koktejl, který začíná trochu přituhovat. Čte se to samo a odložit se to nedá, dokud se nedočte poslední stránka. Kůstci mne opravdu baví, škoda, že Trnka vypadá v tomto booku jako šestileté děcko a lehký latentní nádech erotična je pryč. Okamžitě jdu na další pokračování.