Kopretinka784 Kopretinka784 komentáře u knih

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Moje první kniha o špionáži. Četla s hezky, ale pořád jsem čekala něco, co mi nedovolí odtrhnout se od knihy. A toho jsem se nedočkala. Trochu napětí se objevilo až ke konci knihy. To mě navnadilo , přečíst si i volné pokračování - Provazochodkyně.

21.11.2020 2 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Krása příběhu vyniká i díky nádherným kresbám Cyrila Boudy.
Shodou okolností po dočtení knížky bylo v televizi americké ztvárnění této pohádky. Zajímavé pojetí (ale chyběl syn Washington). Ale s "naším" filmovým zpracováním s Petrem Nárožným (Otis) a Jiřím Bartoškou (duch sira Simona) se nedá srovnat. Naše se mi líbilo víc.

20.08.2020 5 z 5

Zámek Zámek Franz Kafka

Stručně řečeno byrokracie byla, je a bude. Zámek je náročné čtení, nedivím se, že to někteří čtenáři vzdávají. Přestože prostředí na mě působilo depresivně, touha dozvědět se, jestli se problém někam posune nebo ne, mě hnala až do konce. Knihu bych zařadila mezi ty, ke kterým se ještě pro zamyšlení vrátím.

28.07.2020

Tři ženy Tři ženy Jeff Abbott

Ze začátku to vypadalo jako pátrání po ztracené ženě, pak najednou po dvou ženách. V určitém okamžiku mi přišlo, že místo aby se zamotaná nit příběhu rozmotávala, více se zamotává. A když už se zdálo - rozmotáno, vše jasné, objevil se na konci ještě jeden suk. Nemusel tam být, ale byl.
Navzdory jiným komentářům, mně se zpracování příběhu líbilo a určitě si od autora něco přečtu.

13.05.2024 4 z 5

Severní blata Severní blata Arnaldur Indriðason

Moje první setkání s títmo autorem. Zajímavá zápletka. Většinou člověk lituje obětˇ. Tady se spíš diví, když se odkrývá skutečnost. Jsem zvědavá na další knihy.

09.05.2024 3 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

První kniha této autorky a hned zaujala. Nedoporučuji číst osamoceně, na samotě nebo i v za tmy v prázdném bytě.
Moderní technologie současnosti jsou dobrá věc, ale chce to čas, naučit se s nimi pracovat. (Já osobně se rosím při představě být postavena před ovládací panel bez nápovědy.)
Pro mě napínavé čtení i s překvapivými momenty. 1 hvězdičku ubírám za závěr. Vysvětlení bylo, ale nějak jsem nepostřehla, jak to dopadlo s hlavní hrdinkou. Přesto určitě sáhnu po další knize autorky.

02.02.2024 4 z 5

Empusion Empusion Olga Tokarczuk

Moje první kniha této autorky . Musím říct, že se mi potvrdilo, že ne vždy oceněná kniha nebo autor je " mým šálkem čaje". Možná jiná autorčina kniha se mi líbit bude, uvidíme. Časem.

01.11.2023 2 z 5

Lidé odvedle Lidé odvedle Tony Parsons

První kniha od tohoto autora a za mě dost dobré, přiměřeně napínavé čtivo. Laně jsem fandila a netrpělivě jsem čekala, kdy už se tedy ukáže jestli má nebo nemá pravdu. Věrohodně vylíčeno,jak vyvolat v člověkovi pochybnosti o sobě samém.
Určitě si nějakou další autorovu knihu (pokud bude dostupná v knihovně) přečtu.

16.08.2023 4 z 5

Ztracená dcera Ztracená dcera Rick Mofina

Přečteno za jeden den. Při čtení jsem měla pocit, že podobnou zápletku už jsem viděla zfilmovanou. Ale už jsem si nevzpomněla, jak to tenkrát dopadlo. Tady jsem měla své podezřelé a jeden to opravdu byl, ALE ! Takový konec jsem nečekala.
Hned jsem si nechala v knihovně "odložit z poličky" další autorovu knihu.

06.08.2023 5 z 5

Tuhá zima Tuhá zima Kim Faber

Úvod mě nalákal. Další kapitoly mě spíše odrazovaly - terorismus, politika, azylanti, sice aktuální téma, které ale v knihách nevyhledávám. "Ještěže se objevila vražda" a Juncker. Pak už to mělo spád. - prolínání případů,... . Vzhledem k tomu, že se jedná o první díl ze série, otevřený konec jsem očekávala. Nicméně mi však uzavření případů připadalo vzhledem s vyšetřování raz dva hotové. Dám autorům šanci a do druhého dílu se pustím. Doufám, že bude lepší a zvýším počet hvězdiček.

06.07.2023 3 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Zajímavý příběh o tom,jak může dopadnout neplánované setkání ženy a muže ve stejném pronajatém bytě. Jeden by čekal buď lásku nebo nenávist a ono se z toho vyklubalo úplně něco jiného. Příběh se mi četl pěkně, přesto v hodnocení musím odebrat hvězdičku za místy neuvěřitelné situace (nechci je vypisovat, kdo četl, ví, kdo nečetl, ať je pozná sám) a u tohoto autora nečekaný konec jako z červené knihovny.

25.06.2023 4 z 5

Jizvy na duši Jizvy na duši Sameen Ali

Kniha mi byla doporučena. Půjčila jsem si ji po sérii detektivek na odlehčení, změnu žánru. No byla to opravdu změna - seznámení s nelehkým životem dětí a žen v jiné náboženské komunitě v dnešním světě. Někdy člověka napadá - važme si toho, co máme.

17.03.2023 4 z 5

Oheň na pláži Oheň na pláži Chris Ould

Po čase jsem se dostala k třetímu dílu této trilogie. Všechny díly se mi četly dobře , napínavé i bez popisů brutalit, prolínání práce dvou detektivů. Ale.
Místy příliš popisů prostředí a pro mě kalamita se jmény. Tuto sérii je opravdu nejlepší číst jednu knihu za druhou a bez přestávek. Pak se nemůže stát, že prvních 100 stran vzpomínám kdo je kdo. Ale to je bohužel tak, když v knihovně nejsou hned všechny díly k dispozici.

09.03.2023 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Po sérii detektivek mi v knihovně doporučili tuto knihu. Je to moje první kniha od této autorky. Bohužel mi nějak nesedla. Četla se svižně, téma zajímavé,ale asi jsem nebyla v tom správném rozpoložení pro tuto knihu.
Ale jako u každé první knížky, nelámu nad autorkou hůl a zkusím od něco jiného .

03.03.2023 2 z 5

Běh času Běh času Anne Tyler

Po četbě detektivek klidný příběh, ve kterém snad ani nelze očekávat překvapivé zvraty. Formu psaní bych popsala - přískokem vpřed - stručné popsání důležitých okamžiků života hlavní postavy a pak hop dále o dalších 10 let. Až v šedesáti letech delší popis aktivit. Kniha mě , jak se říká, neurazila ale ani příliš nenadchla. Zatím nevím, jestli sáhnu po další knize autorky.

05.03.2022 3 z 5

Slepá důvěra Slepá důvěra Kay Hooper

První kniha této autorky byla na "dva zátahy" přečtená. Také moje první knižní setkání s duchy v detektivce. Jsou prostě věci mezi nebem a zemí...... .Určitě sáhnu v knihovně po nějaké další knize této autorky.

23.02.2022 4 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Skvělým prolínáním různých prostředí a vypravěčů se autorce podařilo vytvořit zajímavý příběh. Bohužel právě s tím střídáním vypravěčů jsem měla občas problém. Nečetla jsem na jeden zátah, ale kdy mi čas dovolil. A tak se mi stávalo, že než jsem objevila,kdo je zrovna vypravěč, začal vyprávět někdo jiný.

21.10.2020 3 z 5

Ledaže se spletu Ledaže se spletu Michael Třeštík

Kniha mi byla vybrána paní knihovnicí ještě za zpřísněného provozu knihoven. Nepřečetla jsem si na záložce, na co se mám těšit, takže jsem byla z prvních stránek trochu "vykolejená". Krátké odstavce - každý pes jiná ves - tu o dámském spodním prádle, tam různé vzpomínky. Po chvíli zase něco k odstavci, který byl před 2 stránkami. Prostě po četbě klasické knihy šok a zmatek. Tehdy jsem si vyhledala, o čem kniha je. Protože nemám profil na Facebooku, se slovem status jsem se v této podobě seznámila až nyní. A ejhle, už mi ty odstavečky svým způsobem dávaly smysl. Moje "lajky" byly "decibelové" - podle hlasitosti smíchu. Po přečtení mi bylo jasné, že tohle není poslední kniha M. Třeštíka, kterou jsem četla.

04.08.2020 4 z 5

Mrazivá noc Mrazivá noc Arnaldur Indriðason

Po Severních blatech jsem se s chutí pustila do čtení. Tentokrát jsem byla zklamaná. Pátrání a vyšetřování mi přišlo strašně zdlouhavé. Ale autora nazatracuji, už mám nachystaný jeho Chlad, tak uvidíme.

09.05.2024 3 z 5

Těla na prodej Těla na prodej Martina Cole

Moje třetí kniha této autorky. Zatímco Psanci moc neprošli, na další knížky mě navnadila Pomsta. Ale nedopadlo to podle mých představ. Těla na prodej byly zpočátku relativně v pohodě, hezky se četly. Ale postupně mi začalo vadit neustálé opakování, jaká je Kate skvělá a dokonalá, ale žije s mafiánem a co všechno se od ní začátečnice mohou naučit....... . A ti "uvědomělí a chápající" mafiáni. A navíc jsem už celkem brzy tušila autora vražd. Bohužel hvězdička dolů a na delší domu výběr jiného autora.

22.04.2023 3 z 5