koolsavage koolsavage komentáře u knih

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Hory, skály ohromnější ještě
než jest hlouposť mezi národy,
vedle cesty propasť bezedná jak
držka armády.

09.07.2021 3 z 5

Ztroskotání Ztroskotání Emily Bleeker

(SPOILER) Zakončeno zbytečným happyendem. Jinak mě ovšem kniha bavila, popis života na ostrově je autentický, že vás vtáhne a donutí přemýšlet nad tím, jak byste se zachovali vy ve stejné situaci.

17.06.2021 3 z 5

Snílci Snílci Karen Thompson Walker

Zvláštně napsáno, naléhavý a konkrétní styl. V souvislosti se současnou situací zajímavé téma (2021), nicméně konec trochu nic neříkající, možná nedomyšlený (?) a trošku zklamal.

31.05.2021 3 z 5

Dneska bude všechno jinak Dneska bude všechno jinak Maria Semple

Eleanor byla hodně zvláštní hrdinka. Nemohla jsem ji fandit, ani se do ní vcítit. Řekla bych špatná manželka, diskutabilní je i to, jaká je matka. Líná, pokrytecká, sobecká. Na druhou stranu se mi líbilo, že v příběhu se ukrýval další příběh, který z rozjuchaného narativu "nejsem jako ty ostatní matky, jsem tak autentická" udělal něco víc. Slabší průměr.

13.05.2021 3 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Docela zajímavé prostředí, ale asi #jsemnatohlestara. Hodně přeslazený konec. 2,5 *

14.04.2021 3 z 5

Virál Virál Helen FitzGerald

(SPOILER) Kniha mě bavila, téma je to aktuální a problematické. Potíž mám ale s mnoha momenty příběhu: to, že holky mohly jet samy zrovna do takového letoviska, to, že matka následně pošle svou dceru samotnou pátrat po sestře, to, jak v podstatě nikdo neřešil otcovu smrt. Nejhorší je však chování matky, která se nechala příliš unést. Člověk by si řekl, že zrovna soudkyně bude znát meze, za které nesmí zajít.

30.03.2021 3 z 5

Neplakej Neplakej Mary Kubica

Příběh se vypráví pomalu a pozvolna, občas uhne úplně jinam popisováním věcí, na kterých až tak nezáleží. Vše se rozjede a v podstatě vygraduje na posledních 50 stranách, docela pěkná pointa, na druhou stranu asi dost přitažená za vlasy. Takže za mě asi slabší průměr, kniha mě nenudila, ale ani mě nenadchla tak, že bych ji někomu chtěla doporučit.

17.03.2021 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Opět klasická jízda v keplerovském stylu! Bylo to napínavé, místy nechutné, docela brutální a někdy překombinované. A já jsem si to (zase) užila!

17.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Slabší konec - tedy závěrečná třetí část, jinak docela hodně vtipné. Nejsympatičtější postava je paradoxně zabiják, ostatní by zasloužili horší osud.

25.02.2021 3 z 5

Dívka na neděli Dívka na neděli Pip Drysdale

Od půlky napínavé čtení a konečně můžete hlavní protagonistce i fandit. Otázka proč a jak se dostala do situace, ve které se nacházela, a jak moc (ne)reálné bylo její chování ponechám stranou, to je už na jinou diskuzi. Podobná kniha Za zavřenými dveřmi (B.A. Paris) za mě byla lepší.

17.02.2021 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Bylo to naprosto zdrcující. Protože to bylo reálné. Chvílemi velmi obtížné číst.

28.01.2021 5 z 5

Skleněný les Skleněný les Cynthia Swanson

Pomalu odvyprávěné, ale nenudí.

27.01.2021

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Některé pasáže jsou příliš popisné, tudíž to může občas sklouznout k nudě. Nápad metaknihy je fajn, ale něco tomu chybí. Trochu mi to připomnělo Kingovu Temnou půli.

26.01.2021 3 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Hlavní myšlenka je děsivá a první půlka knihy působivě znepokojivá. Od druhé půlky kniha nabírá akčnější tempo, které se maximalizuje ve finále. Já osobně ale konec knihy považuju za trochu moc akční a místy nepravděpodobný. Celkově ale napínavá, dobře napsaná kniha.

04.01.2021 4 z 5

Komunita Komunita Ragnar Jónasson

(SPOILER) Nevyužitý potenciál. Kniha toho mnoho nakousla a pak nechala být. Mohl se více využít příběh Guffiho a jeho nemocné (?) ženy, dovoz drog do města, paralelní příběh z vězení, atd.

19.12.2020 3 z 5

Hlavní mužská postava je naprostý loser, křupan a nevychovanec. Ženská postava je povrchní kráva. Je to stereotypní a přehnané. Ale abych nebyla jen negativní, líbí se mi změny vypravěčů.

22.10.2020 2 z 5

Spáč Spáč Mackenzie Cadenhead

Pěkná obálka, horší obsah, tedy alespoň pro mě - už jsem asi jiná cílovka. Námět byl fajn. 2,5*

13.09.2020 2 z 5

Všichni dospěli Všichni dospěli Jami Attenberg

Myslím, že kniha klame obalem a hlavně tvrzením že se jedná o román pro ženy. Za mě je to docela poutavě popsaný život průměrné ženy, která snila, že všechno bude trochu jinak.
Líbí se mi styl psaní, kdy na sebe nutně kapitoly nenavazují. Lepší průměr 3,5*

03.08.2020 3 z 5

Moře rzi Moře rzi C. Robert Cargill

V půlce mě to nějak přestalo bavit. Námět to byl ale skvělý a dokážu si představit serialové / filmové zpracování.

06.07.2020 3 z 5

Líbánky Líbánky Tina Seskis

Dávám vyšší hodnocení a to třeba i z toho důvodu, jakým stylem byla kniha napsána. Rozdělení do částí, střídání časových linií, změny vypravěčů... Kniha má své mouchy, nejvíce mi vadilo nedostatečné vysvětlení motivů Jemmy, proč se v životě chová jako idiot; ale na druhou stranu, knihu jsem přečetla na jeden zátah a prostě ji nemohla odložit.

14.06.2020 4 z 5