Komjin Komjin komentáře u knih

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Určitě by se našly věci, které by se daly tékhle sérii vytknout, ale já ji mám prostě hrozně ráda a ani tento nový díl není výjimkou. Většina postav je hrozně sympatická a člověk jim fandí od začátku až do konce, a tak to má podle mě být.

17.02.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Byla to neuvěřitelně příjemná kniha. Když to vezmu kolem a kolem, ve skutečnosti se v ní zase až tak nic moc nestalo, ale četla se opravdu dobře. Hlavní hrdinka byla super, líbilo se mi, jak se postupně vyvíjela a přišla mi opravdu skutečná. No a i když děj nebyl nijak překvapivý, nemám mu co vytknou. Super knížka na oddych, ale občas i na zamyšlení.

07.05.2020 5 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Viděla jsem v divadelní i muzikálové podobě. Z povinné četby je to zatím asi můj nejoblíbenější kousek. Děj dobře ubíhá, jsou zde vtipné části a hlavně se mi líbí konec. Je to nejen příjemná, ale i poučná hra.

14.04.2020 5 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Já nevím, asi jsem od toho očekávala víc. Rozhodně tam byly zajimavé části a někdy dlouhé popisy myšlenkových pochodů postav mi přišli zajímavé. Ale zdá se mi, že za 500 stránek se toho stalo opravdu málo. Pořád jsem čekala až se to nějak rozjede a najednou byl konec knihy. Možná v tom za pár let najdu víc, ale zatím bych řekla, že to není nejhorší kniha, ale že mě ani nijak neuchvátila.

13.04.2020 3 z 5

Sabriel Sabriel Garth Nix

Tahle série je super, moc se mi líbí představa Abhorsenů a celého tohohle světa. Clariel už mě tolik nenadchla, ale taky to bylo fajn čtení.

30.01.2020 5 z 5

Hobit a Pán prstenů jsou prostě moje srdcovky. Ten přesah příběhů samotných je prostě úžasný.

30.01.2020 5 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Zajímavá kniha, moc se mi líbily některé myšlenky. Naučila jsem se i nějaké nové názvy, takže super :)

20.01.2020 5 z 5

Dva životy pana Perla Dva životy pana Perla Timothée de Fombelle

Zpočátku jsem byla trochu zamatená a nevyznala jsem se v tom, kdo je kdo. Pak mě to ale úplně pohltilo stejně jako Vango a Tobiáš.

30.12.2019 5 z 5

Jak začíná láska Jak začíná láska Meg Cabot

Moc příjemná odpočinková knížka, čte se rychle. Zaujal mě styl, kterým je psaná. Je to romantická kniha zase trochu jinak a navíc je místy i vtipná. Rozhodně doporučuju, pokud hledáte něco lehčího :)

04.11.2019 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Pěkná kniha, četlo se mi to hezky. Líbilo se mi, že to mělo dvě dějové linky.

31.10.2019 4 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Nádherná kniha s krásnými ilustracemi.

31.10.2019 5 z 5