koki.veru koki.veru komentáře u knih

První krev První krev Angela Marsons

Opět super knížka o Kim. Dobrý nápad, vrátit vše na začátek a seznámit nás s prvním případem týmu. A hlavně super vrátit se opět k postavě Dawsona. Těším se na další knížku od této autorky.

03.05.2023 5 z 5

Cos to udělal? Cos to udělal? Matthew Farrell

78 % hodnocení, tak jsem si myslela že to bude takový lepší průměr a nic moc jsem od knihy nečekala. Byla jsem ale hodně mile překvapená, z knihy jsem byla nadšená. Kniha měla spád, byla napínavá a dost zamotaná. Závěr knihy mě dost překvapil. Za mě jedna z nejlepších knih za poslední dobu.

02.05.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Začátek knihy byl spíše takový pohodový a nic moc se nedělo. Ale potom to začalo mít spád a konec byl velice překvapivý, vůbec jsem to nečekala. Docela zajímavá knížka.

19.04.2023 5 z 5

Jak se krotí krokodýli Jak se krotí krokodýli Marie Poledňáková

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Knížky od M. Poledňákové mám ráda stejně tam filmy podle nich natočené. Je to taková česká klasika, proto mě dost loni zaskočilo, že umřela.

11.04.2023 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Klasická Austenová. Pýcha a předsudek se mi líbil víc, ale i tato kniha byla poměrně čtivá a zajímavá. Některé pasáže teda byly psané poněkud obsáhleji.

02.04.2023 4 z 5

Když jsem viděla ve výzvě knihu od ukrajinského autora, tak jsem se docela bála, co budu číst. Objevila jsem však tuto knihu a byla jsem příjemně překvapená. Kniha se četla krásně, příjemně utíkala a jelikož jsem taky matka, tak mě hodně vzala za srdce. Nedovedu si představit, že bych musela od své dcery odejít a nemohla bych ji poskytnout jídlo, případně další věci k pohodlnému životu. Mrzí mě, že kniha nekončí jinak. Zajímalo by mě další pokračování osudu Oxany a jejich dětí.

31.03.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Opět super kniha z mé oblíbené série. Originální zápletka, krátké a napínavé kapitoly, zajímavé postavy. Byla jsem nadšená a nemohla jsem přestat číst.

18.03.2023 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Nádherná a velice zajímavá knížka. Velice silný příběh, jako matka jsem ho prožívala o to víc. Vůbec nevím, co bych v dané situaci dělala já, obě strany jsem chápala. A závěr kniihy byl obzvlášť smutný.

05.03.2023 5 z 5

Krev není voda Krev není voda Jackie Collins

Opět super knížka od J.Collins, škoda, že to je poslední díl ze série. Tahle série mě moc bavila, jedna z mých nejoblíbenějších.

26.02.2023 5 z 5

Dům v plamenech Dům v plamenech Bonnie Kistler

Thriller to rozhodně nebyl, ale velice pěkný příběh. Četlo se to velice pěkně, zajímavá zápletka, zajímavé postavy. Moc povedená knížka.

11.02.2023 5 z 5

Zpověď divošky Zpověď divošky Jackie Collins

Na rozdíl od předešlých dílu z této série byla tato kniha trošku klidnější, ale i tak se pěkně četla.

05.02.2023 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Na jednu stranu pěkný thriller, zajímavé a originální téma, kniha měla spád a byla plná napětí a překvapivých zvratů. Ale na druhou stranu mi občas připadala až neuvěřitelná, a trochu přitažená za vlasy.

28.01.2023 4 z 5

Bohyně pomsty Bohyně pomsty Jackie Collins

Má oblíbená série a další díl mě o tom opět přesvědčil. Miluju knížky od J. Collins.

24.01.2023 5 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Tuhle knížku už jsem před pár lety četla. Teď jsem se k ní vrátila díky čtenářské výzvě (kniha, kterou nebudete číst poprvé). Knížka mě opět dostala a pohltila. Je strašně čtivá a člověk má až pocit, jak kdyby sám tuto nemoc měl.

16.01.2023 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Nemám ráda tento styl literatury. Přečteno jen kvůli čtenářské výzvě a nakonec to nebylo zas tak špatné, dalo se to číst, ale není to můj šálek kávy.

11.01.2023 2 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Konečně pokračování série s Erikou Fosterovou a byla jsem nadšená. Super příběh, skvělá zápletka a překvapivý konec. Zbývalo mi asi 50 stránek a nemohla jsem přestat číst a doufala jsem, že je bez přerušení dočtu. Super závěr. Už se těším na další knihy od R. Bryndzy.

07.01.2023 5 z 5

Naivní mrcha Naivní mrcha Jackie Collins

Opět super díl z této skvěle série. Už ani nevím, co jiného psát do hodnocení, tato série je prostě úžasná.

03.01.2023 5 z 5

Mrazivá krutost Mrazivá krutost Caz Frear

Povedená detektivka. Zajímavá zamotaná rodinná zápletka, pěkné rozuzlení, no nenudila jsem se.

27.12.2022 5 z 5

Setba minulosti Setba minulosti Virginia Cleo Andrews

Po hodně dlouhé době jsem narazila na tuto sérii a zjistila, že mi chybí dočíst dva díly. Tak jsem se tedy pustila do tohoto a tak jsem se opět ponořila do příběhu, že jsem si musela pustit všechny zfilmované díly. Tato série mě hodně bavila.

21.12.2022 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Dcerka dostala tuto knížku loni jako dárek k vítání občánků, tak jsme letos začali číst občas před spaním, jelikož já jsem jí jako malá taky měla a moc se mi líbila :)

04.12.2022 4 z 5