Kočičáci Kočičáci komentáře u knih

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Hezký příběh, stačil mi na něj víkend :-) Potěšilo mě, že Poppy nebyla taková naivka jako Becky. Jednala velmi pudově bez velkého promýšlení (typická ženská :-D) a to hezky zamíchalo celým dějem. Líbily se mi situace z prostředí Magnusovy vědátorské rodiny, kdy mezi ně Poppy nemohla zapadnout a ptala se "o čem to proboha mluví?" V neposlední řadě také oceňuji zajímavou komunikaci po SMS mezi hlavní hrdinkou a Samem ...škoda že se jejich vztah nestihnul více rozvinout....příště ještě více kapitol!!!! xxx
Jako většinu knih od Kinselly i tuto můžu vřele doporučit.

12.05.2014 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Ráda se připojím ke všem kladným hodnocením níže. Poutavý příběh z rodné vlasti byl příjemnou změnou. I přes vážné téma a smutnost příběhu mi dělalo velké potěšení číst o postavách jako byl strejda Venca se svými včelami, nebo popsání těžké dřiny v kravíně, živě jsem si představovala i psa Cara a vůbec jsem s láskou vzpomínala na svoje dětství prožité na vesnici u babiček a dědečka, se všemi domácími zvířaty i dobytkem a prací kolem všeho vesnického. Krásná kniha, díky za ni!

09.05.2014 5 z 5

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

Už dlouhou dobu jsem Šabachovy díla neměla v ruce a tak jsem ani moc neporovnávala s povídkovými knihami. Hodnocení zde byla velmi rozporuplná a tak jsem se trošku bála že se mi kniha nebude moc líbit. Ale opak je pravdou!
Začátkem jsem se nemohla nějak prokousat, ale pak mě to chytlo a upřímě jsem se bavila. Záchvat smíchu mě zastihl v čekárně u doktora (lidi na mě koukali, protože jsem nemohla přestat) u pasáže kdy Arnošt vyfasuje roli psa Kazana...no slzy mi tekly :-D
Naopak ledovou sprchu jsem dostala při po mě nečekané nešťastné události...nechtěla jsem tomu věřit...no jako by to psal život sám! Vřele doporučuji.

05.05.2014 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Je to moje první kniha od této autorské dvojice, bohužel jsem začala od prosřed, ale musím říct, že jsem byla mile překvapena. Kniha se četla velmi lehce a rychle (přelousklala jsem za dva dny), děj měl svižný spád - možná i proto, že autoři nepopisovali situace moc obšírně a některé scény byly velmi akční až neuvěřitelné. Neměla zdaleka takovou hloubku jako Nesboho či Larssonovy knihy, ale nerada škatulkuji - obzvlášť ne severksou krimi, své čtenáře si určitě najde.
Vzhledem k tomu, že je hodnocena jako slabší kousek Keplerových, tak se těším na další!

04.05.2014 4 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Tato knížka byla opět oddechové čtení, hlavní hrdinka Milly je znovu "naivka", ale příběh byl zajímavý...po přečtení série o shopaholičce Becky to byla dobrá změna, i když nebyla tak vtipná jako Beckyina série. Můžu doporučit :-)
V mé kategorii "oddechovek" si zaslouží 4 hvězdičky.

04.05.2014 4 z 5

Báječné nakupování se sestrou Báječné nakupování se sestrou Sophie Kinsella (p)

knížka vhodná k odreagování, zábavné čtení o potrhlé Becky...už je několikátá v pořadí od této autorky a opět nezklamala. Kdo si potřebuje u knížky zarelaxovat, tomu vřele doporučuji :-)

21.04.2014 4 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Vřele doporučuji, moje knížka hraje všemi barvami, jak jsem zběsile podtrhávala všechny ty pravdy :-)
Krásný náhled na sebe sama i na to, jak přistupovat k dětem.

09.04.2014 5 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Jennifer Hillier

kniha se četla dobře a rychle, pokračování si ráda přečtu. Jsem ale ráda, že jsem ji měla jen půjčenou...v knihovně bych ji mít nemusela :-)

03.04.2014 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

sice jsem "holka" dávno po třicítce :-), ale na ságu Stmívání nedám dopustit. Nějakým záhadným způsobem se mi vyhlo filmové šílenství a knihy jsem četla až když filmové šílenství dávno vychladlo, možná proto jsem nebyla ničím ovlivněná a předpojatá. I filmy jsem nakonec viděla a krásně se mi to všechno propojilo. Knihy určitě vedou, ráda se k nim vrátím.

27.02.2014 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Naprosto souhlasím se vším co se tu píše, přidávám své dojmy: seriál jsem nesledovala, takže jsem nevěděla do čeho jdu, jinak také to pro mě byla premiéra s fantasy - četla jsem jedním dechem - domácnost i práce šly do útlumu :-) Věta "zima přichází" je úžasná,tajemná,mrazivá... Jako úsměvné spojení jsem si oblíbila "Hodor" řekl Hodor :-) ....právě dnes se pouštím do Střetu králů, a další "útlum přichází"... :-)

27.02.2014 5 z 5