Knižní střípky Knižní střípky komentáře u knih

Lena Notýsková se vydává na cestu Lena Notýsková se vydává na cestu Francine Oomen

Jsem ráda, že se mi dostala do rukou tato knižní série, o které si myslím, že i přestože je určená dětem, měli bychom si ji přečíst i my dospělí, kteří mnohdy zapomínáme na to, co můžeme svým jednáním nechtěně způsobit našim dětem, jak naše děti vlastně uvažují, co se jim honí hlavou a jaký guláš v hlavičkách jim můžeme způsobit....jinak i zde platí to, co jsem psala u předchozích dvou dílů

01.05.2016 5 z 5

Tajemství Leny Notýskové Tajemství Leny Notýskové Francine Oomen

Kniha se zabývá celkem kontroverzním tématem lásky napříč pohlavími, což mnohým lidem ze starší generace asi může připadat nevhodné pro děti, ale život je dnes takový, veřejně mluvíme i o těchto záležitostech, protože prostě patří k životu, i tento díl se mi moc líbil a i u něj platí to, co jsem napsala již u prvního dílu

Coby mamince 7-leté holčičky se mi tato kniha velmi líbila, opravdu jsem byla moc mile překvapená. Velmi pěkně zpracovává problematická témata, se kterými se bohužel mnoho dětí v dnešní době musí vypořádat, kniha je velmi čtivá a obohocená Leninými nekonečnými seznamy, které jí ale svým způsobem pomáhají uspořádat si myšlenky v hlavě, zjistit, co je opravdu důležité, díky nim zjišťuje s jakými situacemi se dá bojovat a s čím jí nezbývá nic jiného, než se jen smířit, protože takový už je holt život....a také je zde důležitý jeden aspekt a to ten, že i dospělí dělají spoustu chyb a ne vždy dokáží žít tak, jak by si přály jejich děti.....

01.05.2016 4 z 5

Lena Notýsková Lena Notýsková Francine Oomen

01.05.2016 5 z 5

Výlet za všechny peníze Výlet za všechny peníze Jeff Kinney (p)

Tak toto byl jediný díl, u kterého jsem se při popisu některých událostí na rodinném výletě, zasmála, nicméně jinak si stále stojím za svými předchozími komentáři u ostatních dílů

Nevím, no, nejsem cílová skupina, četla jsem to jenom ze zvědavosti, abych udělala radost kamarádčinu synovi a také, abych si udělala aspoň trochu představu o tomto současném fenoménu, jelikož mám doma 7-letou dcerku, ale budu se snažit, aby šla jinou knižní cestou, nemyslím si, že by jí četba Poseroutků byla v něčem přínosná....snad jen v tom negativním slova smyslu, že by si uvědomila, jak se kamarád k druhému kamarádovi určitě chovat nemá, že Gregův přístup k povinnostem opravdu není ten správný atd....po přečtení jsem si pak nadávala, že i těch 50 min, které mi trvalo knihu přečíst bylo zbytečně promrhaných a mohla jsem je využít mnohem užitečnějším způsobem

01.05.2016 2 z 5

Fakt smůla Fakt smůla Jeff Kinney (p)

01.05.2016 1 z 5

Páté kolo u vozu Páté kolo u vozu Jeff Kinney (p)

01.05.2016 1 z 5

Ponorková nemoc Ponorková nemoc Jeff Kinney (p)

01.05.2016 1 z 5

Ošklivá pravda Ošklivá pravda Jeff Kinney (p)

Slepý dům Slepý dům Jana Abrahamová

Opravdu velmi průměrná detektivka, do které se zbytečně cpalo až moc romantiky na můj vkus, asi to byla snaha o to, přitáhnout k ní hlavně ženskou čtenářskou obec, což se s největší pravděpodobností povedlo, je to opravdu kniha pro ženy, pro romantické duše, které tvrdí, že mají rády trochu i toho napětí, ale pro mě napětí je prostě něco jiného, zde bylo vše velmi předvídavé, hlavně co se týče oné romantické linky, ale i přesto jsem se zde setkala se spoustou sympatických postav, kterým jsem fandila, aby došly k onomu "happy endu"

Muž ve střídavé péči Muž ve střídavé péči Alena Müllerová

Souhlasím s JanaDor, že to není záležitost, ke které bych se někdy vracela, mně tedy i trochu trvalo, než jsem se začetla, kniha pro mě neměla ten pravý drive, ale co se dá dělat, ne každá kniha to tak může mít....ale i přesto nemohu říci, že by byla špatná, jen byla za mě taková nijaká, i když pár pěkných míst by se našlo.....možná mi prostě jen vadilo toto partnerské uspořádání.....vědomě se dělit o jednoho muže, který za mě osobně za to ani nestál, ne, to pro mě nebylo pochopitelné, působilo to na mě divně, Cyril mi opravdu nebyl symptický, jeho dvě ženy kupodivu ano, i když jsem je nebyla schopná pochopit....

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Andělíčkářka na mě zapůsobila velmi, moc se mi líbila, poslední třetina knihy prostě nešla odložit....prostě jsem musela číst, dokud nebyl konec.....a opravdu až těsně před koncem mi došlo komplet vše a zírala jsem s pusou dokořán....ovšem musím tedy říct, že mě v tomto díle dost brutálně lezla na nervy Erika, jednak svým soustavným "fňukáním", jak je nespravedlivé, že ona má na krku tři děti a Patrik si může kdykoliv odejít do práce a jednak tím, jak zasahuje do vyšetřování, manipuluje s důkazy, s lidmi,zatajováním a překrucováním informací do jisté míry i komplikuje a ohrožuje vyšetřování a ještě je nafučená, když Patrikovi dojde trpělivost a odkáže ji do patřičných mezí, šmarjá, fakt mi lezla na nervy, Patrik musí mít svatou trpělivost, fakt...štvala mě tak děsně, že než se pustím do Krotitele, musím to proložit něčím jiným, jinak by mě z Eriky asi klepla pepka, mohu jen doufat, že se z událostí v této knize trochu poučila a ubere, ale obávám se, že se toto nestane, Erika je díl od dílu umanutější a vlezlejší...nicméně i přesto, dávám za pět

19.04.2016 5 z 5

Jak se zbavit Mstivý Soni Jak se zbavit Mstivý Soni Jiří Holub

Mohu jen doporučit pro rodiče i děti, kteří mají smysl pro humor a velkou nadsázku = výborná záležitost, řezala jsem se smíchy já i 7-letá dcerka už jenom při četbě těch příjmení + místopisných názvů, opravdu podařená záležitost

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Uff, tento díl mi dal zabrat, pro mě byl výborný, ale svým způsobem velmi temný....souhlasím, že autorčiny knihy zaujmou asi spíše nás ženy, neb máme k psychologii v knižní podobě asi blíže než muži, rády se vypravujeme na výlety do minulosti postav a díky nim odhalujeme jejich pohnutky a chápeme jejich chování, navíc musím přiznat,že u tohoto dílu jsem skoro až do konce tápala, kdo za vším stojí a když jsem pochopila, spadla mi brada úžasem a opět na mě dopadl onen tísnivý pocit, chudáci děti....No a úplný konec, kdy obě těhotné sestry sedají do auta mě rozsekal úplně....

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Jelikož jsem člověk, který má rád řád a pořádek, musela jsem si přečíst i tuto Camillinu "bokovku", abych si doplnila obraz celý....Byla to fakt jednohubka, která neurazí, ale opravdu nenadchne, nicméně hvězdu navíc si zasloužila u mě díky tomu, že se odehrávala v krásně třeskuté zimě, kdy díky přívalům sněhu zůstali protagonisté odříznuti od zbytku světa na krásném ostrově, miluju knihy, odehrávající se v zimě a kolem Vánoc speciálně, to je protě taková má knižní úchylka:-)

17.04.2016 2 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Plynule pokračuji v dalších dílech a Elsa se mi líbila moc, jsem ráda, že konečně vím, co vězelo za chladným chováním Eričiny a Anniny matky, přiznám se rovnou, že tato dějová linka pro mě byla důležitější a zajímavější než případ vraždy ze současnosti, kterým se Patrik s kolegy zabýval, byť samozřejmě měl kořeny v minulosti a tentokráte byl vlastně úzce spjat s historií Eričiny rodiny, ale prostě Elsyiny deníky pro mě měly více přitažlivosti. Nyní již vím, co za vším stálo a je mi to moc líto, že Erika a Anna neměly možnost poznat svou maminku takovou, jaká byla kdysi, než ji potkala tak neskutečná tragédie, která ovlivnila celý její další život a v podstatě i život jejích dcer, protože je to marné, ale děti jsou nedílnou součástí všech mám na celém světě, je jedno, kde žijete, ale je to prostě tak.

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Tento díl byl asi zatím nejslabší, ale budu se asi zase opakovat, pro tuto paní spisovatelku mám ve svém čtenářském srdci již nezastupitelné místo, a proto i zde jsem si našla to dobré, co se mi líbilo....samotné pozadí těch, v této době tak moc oblíbených, reality show na mě působilo docela hrůzně, bez stopy lidskosti, zájem pouze o zisk ze sledovanosti....zemřela mladá dívka a v podstatě nikoho ze štábu či z jejích kolegů soutěžících to nijak nezasáhlo....to je strašné....na druhou stranu jsem měla radost z Annina návratu do života a ze svatby Eriky s Patrikem.....naopak u milostného vzplanutí pana Mellberga mi bylo až úzko, protože mi bylo hned od začátku jasné, že toto dobře nedopadne, a i když mi tento policejní šéf opravdu není ani trochu sympatický, bylo mi ho nakonec líto....

01.04.2016 4 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Safra, tak tento díl byl pro mě osobně silný zážitek! Hned z kraje jsem vycítila, kdo je pachatelem, ale i tak mě ještě spousta překvapení čekala a bylo mi z nich někdy pěkně ouzko....výborná záležitost, krutá, ale výborná.....i vedlejší linka příběhu Eričiny sestry Anny mě velmi zajímá a v tomto díle nabrala ale pořádné grády....snad už bude jen dobře, Anně i jejím dětem bych to moc přála....Erika s Patrikem a nyní i jejich dcerka Maja mají v mém srdci již nezastupitelné místo a jsem moc zvědavá, jak se budou jejich další osudy vyvíjet....smrt dítěte musí být krutá zkouška osudu, doufám, že ji nikdy nezažiji na vlastní kůži.....

01.04.2016 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Pro mě druhé setkání s Camillinou tvorbou a mohu opět říci, že jsem velmi spokojena....sice jsem se při tomto díle moc neochladila, ale zase na druhou stranu jsem měla trošku škodolibé radosti z toho, že i ve studeném Švédsku někdy " chcípají" vedrem jako my loni:-) prostě Camilla se pro mě stala další spisovatelkou, pro kterou budu míti slabost a ráda si u ní odpočinu od jejích mnohem drsnějších severských kolegů....což ovšem neznamená, že by její knihy nebyly rovněž plny lidských patologií, ale asi jsou pro mě podány ve snesitelné míře a nejsem jimi zde přesycena.....A jsem ráda, že mohu sledovat i soukromí hlavních postav, na které je zde kladen větší důraz a dává se mu i větší prostor, než bývá zvykem a některým čtenářům se toto moc nelíbí....mně naopak.....a ano, opět mi bylo celkem brzo jasné, kdo za vším stojí, ale ani to mi nevadí, kniha i nadále pro mě byla napínavou a zajímavou, byla jsem zvědavá, jak to autorka nakonec skloubí vše dohromady.....za mě jediné, hurá na další Camillu:-)

01.04.2016 5 z 5

Čo to bude? Čo to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Mám pro tuto spisovatelku slabost, přiznávám:-) knihu jsem přečetla na jeden zátah, moc se mi líbila, i když se přiznám, že jsem měla sto chutí s Petrem pořádně zastřepat, malé Sáry mi bylo moc líto, ale konec dobrý, všechno dobré, jak se říká.....

27.03.2016 5 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Četbu této knihy jsem si moc užila, mám ráda příběhy, které se retrospektivně vracejí do minulosti a knihy tak vypráví nejen příběh současný, ale i ten minulý, mnohdy mnohem důležitější než ten první, hlavní....strašně moc jsem si oblíbila Toma Stafforda a i když ze začátku jsem jednu z dalších hlavních postav nijak moc nemusela, když jsem posléze pochopila její životní příběh, musela jsem před ní hluboce smeknout, dokázat se ve jménu lásky oné lásky vzdát, na to musí být člověk neuvěřitelně statečný....tváří v tvář tomuto příběhu z minulosti, mi ta současná dějová osa příběhu nepřipadala až tak silná, propracovaná, ale ke knize patřila.....navíc konec mi přišel najednou strašně rychlý, ani jsem ho nečekala, že nastane a už vůbec ne na cca dvou stranách.....nicméně ani toto mi neubralo milý čtenářký zážitk, který jsem při čtení knihy pociťovala

27.03.2016 5 z 5