iceVS iceVS komentáře u knih

Humor s Aeskulapem - Dosud nepublikované povídky Humor s Aeskulapem - Dosud nepublikované povídky Svatopluk Káš

Kášoviny miluju od útlého dětství, tehdy ještě s kresbami od Neprakty.
To je něco, co mě absolutně zklidní, potěší, pobaví, nabije, když je nejhůř.
Káš a Sovák - moje životní jistoty :-)

19.02.2024 5 z 5

Tenkrát v Hollywoodu Tenkrát v Hollywoodu Quentin Tarantino

Trošku jsem se s knížkou prala... Je to hezký, zajímavý, hodně různých poloh, dějů, osob, pohledů, ale stejně...
Rozhodně dám šanci filmu. Trochu si myslím, že tohle je ten případ, kdy film bude lepší. Aspoň pro mě.

18.02.2024 4 z 5

Prasečinky, na to je užije Prasečinky, na to je užije Petr Urban

Nejspíš nezbytná romantika k vyladění formy na Valentýna :-)

Pokojová kočka Pokojová kočka Gabriele Linke-Grün

Příjemná a přehledná příručka pro začátečníky kočkomily a kočkomilky.

Šňůraři Šňůraři Chris Panatier

Zavařený mozek a oči šejdrem. Sice mám pocit, že jsem větší část příliš nepobrala, ale moc jsem se bavila.
Mám ráda knížky, které se neberou příliš vážně, tahle navíc byla plná encyklopedických znalostí, z nichž mi tu a tam některá uvízla v hlavě. Leč, jsou převážně ve společnosti nepoužitelné :-D

Prostě "Don't Mess with Texas"

Tak nahá, tak mrtvá Tak nahá, tak mrtvá Ed McBain

Jak jsem tak pochopila, je to jedna z nejstarších knih autora.
V podstatě super návod, jak se zbavit závislosti :-)
Ale asi ho mám dostatečně načteného, kdo vraždil jsem věděla od první zmínky. Jen jsem byla zvědavá proč. Takže bych vlastně měla hvězdičku ubrat.
Ale prostě srdcovka, no.

10.02.2024 5 z 5

Každý z mé rodiny někoho zabil Každý z mé rodiny někoho zabil Benjamin Stevenson

Knížku jsem si vybrala kvůli názvu, asi i obálce, prostě sympatie na první pohled.
A ty nezklamaly. Moc mě to bavilo. To autorovo ustavičné přesvědčování - nic vám nezamlčuji, vše říkám dopředu a srozumitelně - a o to víc to celé zamotává.
Tohle přesně mám ráda. Pavučinky...
Humor, neotřelé pojetí, stará dobrá logika.
Kluk šikovná je to.

07.02.2024 5 z 5

Hotel Royal Hotel Royal Jan Folný (p)

Jízda :-)
Autor vám nedovolí pustit knížku z ruky. Jakmile se zorientujete v ději, jste ztracení a autor si vás vodí tak, jak je mu libo :-)

04.02.2024 5 z 5

Zbabělí hrdinové Zbabělí hrdinové Simona Bohatá

Není to růžový, není to učesaný, je to často dost nedůstojný... a přece luxusní čtení.
Styl Simony Bohaté mě naprosto uchvátil. Kam se hrabou ty současný hvězdy, tohle jsou povídky z opravdového života.

04.02.2024 5 z 5

Zítra přijde Olah Zítra přijde Olah Martin Sichinger

Naprosto skvělý.
Jen autorovi nezapomenu, že mi pak v hlavě pár hodin taky pořád dokola zněla ta nablblá povinná ruská písníčka :-)

03.02.2024 5 z 5

Pohádky poněkud hambaté aneb Večerní osvěžení do maželské postele Pohádky poněkud hambaté aneb Večerní osvěžení do maželské postele Ivan Krejčí

Pohádky byly hambaté tak akorát, místy i vtipné, dávkovat po jedné, max dvou.

Ovšem dost jsem byla zmatená ze vsuvek mezi jednotlivými pohádkami...
Ve smyslu: "O čem dnes chceš slyšet? Povídej mi o...", jsem si tak nějak představovala mileneckou dvojici. A celou dobu jsem měla pocit, že to byl rozhovor obou autorů, takže v době vydání pánové 60+
Snažila jsem se to rozluštit a stejně jsem pak byla myšlenkami jinde :-D

02.02.2024 4 z 5

Mladší za 2 týdny Mladší za 2 týdny Gabriela Peacock

Krásná žena, krásná kniha.
Nádherné fotky, jednoduché recepty, spousta věcí řádně vysvětlena. Vše tvoří kompaktní celek.
A leccos je zase v rozporu s jinými knihami, radami.
Tuším, že si každý musí najít svou cestu sám :-)

30.01.2024 5 z 5

Lež má krátké nohy, ale dlouhý péro Lež má krátké nohy, ale dlouhý péro Milan Valenta

Byť vím, že bych to měla brát s nadsázkou, tak i tak se mi to převážně nelíbilo. Tyhle skládanky s erotikou zas tak moc společnýho neměly, spíš to celé bylo víc tak nějak zbytečně fekální.
Veršíky, které mě zaujaly, by se daly spočítat na prstech. Ale byly tam :-)

30.01.2024 2 z 5

Moc se nekasej, sukni vykasej aneb 365 rad Haliny Pawlowské Moc se nekasej, sukni vykasej aneb 365 rad Haliny Pawlowské Halina Pawlowská

Přišlo mi to vtipný i po letech... tedy místy ano, místy slabší, ale člověk to přece musí brát s nadhledem :-)

29.01.2024 4 z 5

Ženský na hausbótu Ženský na hausbótu Gabriela Marta

Taková vtipná dvacetiminutovka :-)

29.01.2024 4 z 5

Tarantino o Quentinovi Tarantino o Quentinovi Amazing Améziane

Luxusní záležitost.

26.01.2024 5 z 5

Světská mafie Světská mafie Jaroslav Kmenta

No... nečte se to dobře...
Teda čte se to výborně, ale nechce se nad tím moc zamýšlet. Prostě svět nefunguje jak bychom chtěli a pravidla jsou od toho, aby se porušovala. A někteří jsou si rovnější :-)
Obdiv autorovi a znechucení z určité sorty...

23.01.2024 5 z 5

Zpětný chod Zpětný chod Marie Jakoubková

Jako fakt tohle...?
Asi do půlky jsem si říkala, že jako slohovka docela dobrý, ale vydat to jako knihu... nechápu vydavatelův záměr...
Od půlky jsem se modlila, aby už do nich ten Měsíc praštil. V tom příběhu je tolik nelogičností, že jsem se chvíli smála nahlas, pak už jsem byla jen znechucená.
No a závěr to dorazil.
Proč proboha...?

20.01.2024 1 z 5

Stručná historie věčného života Stručná historie věčného života Jaroslav Kalfař

Styl autora mě uchvátil už při první knížce. Hloubka postav, skvělé psychologické pojetí a hlavně to "něco", co člověka nutí číst dál a dál. A přestože se mi některé autorovy myšlenky příliš nelíbily, celkový dojem to nezměnilo.
Tahle kniha spadá do jedné specifické kategorie. Bylo to úžasný a skvělý a hodně jsem děj prožívala, ale podruhý už to číst nechci...

20.01.2024 5 z 5

Neobyčejná Grace Neobyčejná Grace Fran Littlewood

Při čtení téhle nekonečné knihy se mě setrvale držela jediná myšlenka... Čím víc exkrement rozmazáváš, tím víc páchne...
Autorka dokázala takřka nemožné, v nejmíň třech dějových linkách se člověk dozvěděl jediné, a to že Grace je hysterka a její dcerka spratek.
Zbytečná kniha.

15.01.2024 1 z 5