Knihomura Knihomura komentáře u knih

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Série romantických "útěků", jednotlivé postavy se objevují ve všech knihách. Každá kniha je o jedné z nich.

04.06.2023 3 z 5

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

Škoda, že nejsou označené díly. Jdu to napravit. Jinak pohodové čtení. Na nic si nehraje, čte se dobře.

20.05.2023 4 z 5

Staré sídlo Staré sídlo Mary Ellen Taylor

Pohodové čtení.

18.05.2023 4 z 5

Nech tu děti a zmiz Nech tu děti a zmiz Milena Holcová

Autorka tuhle knihu znovu nikdy nevydá - alespoň je o tom přesvědčena. Což se jí ani nedivím, jelikož se vypsala ze svých rozvodových traumat a již se k nim nepotřebuje vracet. Nicméně rozhodně stojí za přečtení - zkuste najít ve svých městských knihovnách.

17.04.2023 5 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Na to, že autorka je Američanka - velmi slušné.

02.04.2023 4 z 5

Oříškový podzim s Luckou, Jendou a Martínkem Oříškový podzim s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Knihy paní Popperové již ani neotvírám a rovnou pořizuji. ;-) Potom si společně s vnoučaty užíváme úkoly, informace i ilustrace.

18.03.2023 5 z 5

Pavoučí prázdniny s Luckou, Jendou a Martínkem Pavoučí prázdniny s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Již třetí pokračování s Luckou, Jendou a Martínkem. Tentokrát na prázdniny.

18.03.2023 5 z 5

Jaro je tu! : s Luckou, Jendou a Martínkem Jaro je tu! : s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

První bylo Čekání na Vánoce a tohle už jsem musela pro vnoučata pořídit. Pro všechny. ;-)

Domek u lesa Domek u lesa Mary Ellen Taylor

Slušná oddychovka s nepřekvapivým závěrem. Jen je škoda, že nejsou nikde zapsány díly, a tak se dozvídám - pozdě - že navazuje na Dům v zátoce.

15.03.2023 4 z 5

Špitál Špitál Josef Veselka

Povídky/příběhy psány spíš jako školní slohovka. Z 99,99 procent nudné. O ničem. Maximálně navodí strach z doktorů, kteří když nemají den, tak je po pacientovi.

06.03.2023

Nepřítel ve větvích Nepřítel ve větvích Julian Gough

Krásné počteničko.

27.02.2023 5 z 5

La! (Knížka, která dělá zvuky) La! (Knížka, která dělá zvuky) Hervé Tullet

O chlup horší, než Knížka, ale možná již jsme nebyli tam překvapení nebo nadšení jako u té první. Nicméně stále skvělé.

22.02.2023 5 z 5

Slunečnice aneb Rukověť malého zahradníka Slunečnice aneb Rukověť malého zahradníka Jiří Dvořák

Pan Dvořák zkrátka nejen přírodě rozumí, ale navíc o ní dokáže poutavě psát. A pro děti! Skvělý, skromný člověk.

07.02.2023 5 z 5

Zábavná cvičení, hlavolamy a bludiště Zábavná cvičení, hlavolamy a bludiště Věra Krumphanzlová

Skvělá cvičení pro předškolní děti.

02.02.2023 5 z 5

Duchovládnice Duchovládnice Petr Kopl

Pokaždé se těším na další a to již jsem dětskému věku hóóódně odrostla!

24.01.2023 5 z 5

Honem, ať už jedem! Honem, ať už jedem! Evelína Koubová

Výborná knížka pro začínající čtenáře, která pobaví i dospělé. A bonus pro ty, kteří místa znají. ;-)

14.09.2022 4 z 5

Hledání modré Hledání modré Lois Lowry

Tak tohle už bylo slabší než Dárce.

22.05.2022 3 z 5

Tlapková patrola - Adventní stírací knížka Tlapková patrola - Adventní stírací knížka kolektiv autorů

Tlapky jsou v kurzu - tak vytěžit na co nejvíc způsobů. :-O

17.05.2022

Můj táta je zvíře Můj táta je zvíře Philip Bunting

Zajímavá knížka o tom, jak se starají tatínci o děti a rodinu. Výborný nápad - většina knih se zaměřuje na maminky. Pobavte se s dětmi.

22.01.2022 4 z 5

Mám v posteli mrože Mám v posteli mrože Ciara Flood