knihomolkaJani knihomolkaJani komentáře u knih

Hacker Hacker M. K. Hardy

Za mě je kniha Hacker jednoznačně nejlepší autorčino dílo!
Autorka dokázala do příběhu zasadit nebezpečné a velmi nevšední téma, kterému dala úžasný romantický podkres.
Miluju každou stránku..
Hlavní hrdinka Jessie je skvělá, ale dost naivní.. Jednoho dne se jí někdo nabourá do počítače. Co myslíte, že Jessie udělá? No.. asi nic rozumného, jinak bychom tu teď nečetli tento bravurní příběh.
"Můžeš mi říkat třeba Hacker." A já chci jednoho Hackera domu, prosím..
Užijte si zamilovaný příběh a pátrání po Hackerovi společně s Jessie. Celou dobu jasně víte kdo to je, pak váháte, možná se potvrdí Vaše teorie.. abyste pak zase znejistili..
"Jessie, možná jsem poblázněnej, ale nejsem úchyl."
Příběh je zasazen do vysokoškolského prostředí se sportovní tématikou. Jsem ráda, že zde toto prostředí není jen okrajové, ale je opravdu propracované.
I když se prvotně jedná o zamilovanou romantickou knihu, najdete zde i pár vážnějších témat, která se mi opravdu dostala pod kůži.
"No, tak to jsem pěkně v hajzlu. Kdo to sakra je? Komu právě přišla moje fotka?"
Tuhle knihu si všichni nutně potřebujete přečíst! Je milá, oddechová a hlavně opravdu originální!

22.04.2024 5 z 5

Hudba z vedlejšího kupé Hudba z vedlejšího kupé M. K. Hardy

Hudba z vedlejšího kupé je kniha, ve které se střetává svět modelky se světem mladého smutného hudebníka.
Aneb jak jedna náhoda dokáže spojit dvě duše, svět, který by se jinak nepropojil.
Hlavní hrdinka Ema žije sen někoho jiného, je krásná, zásadová, ale trochu nešťastná.
"Máma mě tlačila do něčeho, co není můj sen. Tátovi je zase úplně jedno, o dělám...."
A Daniel? Ten se po nečekaném rozchodu rozhodne změnit život. Jeho život je hudba, má milující rodinu, ale sebevědomí na bodu mrazu.. Proč by taky tak krásná modelka chtěla obyčejného chudého hudebníka.. žejo..
V knihách miluju bad boye, to Daniel rozhodně není, je to takovej ten milej kluk od vedle, ovšem má v sobě nějaké kouzlo a vy si ho zamilujete mnohem dříve než Ema..
Ema a Daniel se postupně poznávají, je to dost #sowburn ..  ovšem o vtipné i trapné momenty zde není nouze.
"Pořád  jsem byla ta holka z vlaku, která si ho chtěl vzít do postele a pak se zeptala, jestli nemá vyrážku."
Kniha je opravdu bravurně zpracovaná. Do příběhu jsou průběžně vloženy písničky, které jsou promyšleně zvoleny. Je vidět, že si autorka s příběhem opravdu vyhrála.
Zajímavé jsou vztahy nejen s Eminou rodinou, ale i přáteli.. Není všechno zlato, co se třpytí.
Dejte si pozor na to, komu věříte..
Půl hvězdičky dávám dolu za to, že mi tam někde chybí trochu jiskra, ale zážitek ze čtení mi to až tak neubralo..

18.04.2024 5 z 5

Ve jménu pomsty Ve jménu pomsty Kinga Litkowiec

"Nastal čas vyrovnání účtů."
Z prvního dílu (Cizí dluh) jsem byla tak nadšená.. a další díly prostě nejsou ono..
"Jsem trochu zklamaná, ale je to holt Kat z Los Angeles, ne láskyplný a romantický milenec, se kterým bych si mohla plánovat budoucnost."
Romantiky je zde tedy opravdu pomálu, hlavní hrdinové mi k sobě moc nepasují, ale každej zvlášť je super.
Hlavní hrdinka Elena je taková nemastná, neslaná a přijde mi, že udělá vše jen proto, aby se zalíbila Joaquinnovi. Zato Joaquinn je již od předchozí knihy stejnej. Je volnomyšlenkářskej, děvkař a trochu namyšlenej frajírek. Asi by k sobě potřeboval někoho, kdo ho trochu zkrotí.
Co se ale opravdu povedlo byly rotické scény. Tak to celé fungovalo a mělo to šťávu.. (No, ehm, rozumíme si a změníme téma!)
"Ani žena, která mě přitahuje takhle moc, mě k sobě nedokáže připoutat, rozumíš?"
Na to, že to má celé být postavené na pomstě, tak ano.. ale je to plytké, a čekala jsem okolo toho více děje. A ten konec? Ach, však zrovna to začalo být napínavé a ono to je všechno?
Na druhou stranu má kniha málo stran a nějak se to tam vměstnat muselo.
Najdete tu zde i pár kapitol od hrdinky z předešlých knih a tou je Jessica. Líbila se mi zde i Scarlet.
Asi se mi tento příběh ale líbil více jak děj druhé knihy, proto musím hodnotit o půl hvězdičky výš. I tak to ale není moc velká hitparáda co vás vystřelí z trenek. Má to málo stran a věřím, že někdo z toho určitě bude nadšenej.. Za mě suma sumárum, průměrnější čtení.
"Je neuvěřitelné, jak se všechno může změnit. Stačí tak málo a život se obrátí o sto osmdesát stupňů."

14.04.2024 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

"Vaše výsosti, určitě moc dobře víte, že by váš otec neschvaloval, kolik času věnujete dívce, která vám není hodna."
Jedná se o skvělou povídkovou knihu, která nám nechá nakouknout do života královny Amberly, prince Maxona před a na začátku selekce, Aspena a kamarádky Marlee, která se šťastně zamilovala ve špatnou dobu..
Ale tím to nekončí, autorka pro nás uzavřela i příběh Celesty a dalších adeptek z Elity.
Své slovo dostala dokonce i komorná Lucy.
Kniha je zakončená příběhem Maxona s Americou, kde máme náhled do jejich druhého výročí. Miluju jejich lásku a oddanost.
Všechny příběhy jsou krásné, uvědomělé, ale ne vždy ke spokojenosti všech.
I na krále jsem na chviličku změnila názor a Celestu dokonce pochopila a chtěla jí nabídnout svou náruč.
"Opravdová láska je obvykle ta nejproblematičtější."
Tato kniha by Vás neměla minout, pokud máte Selekci rádi. Je to skvělý doplněk a určitě Vám vykouzlí úsměv na tváři.

09.04.2024 5 z 5

Trnová královna Trnová královna Gina Chen

"Jsem lepší lhářka než věštkyně. Nevěřím, že naše osudy mají nějaký důvod. Nevěřím, že je svět spravedlivý."
Tento příběh ovládá hlavní postava Violet. Zda je to hrdinka či záporák, nechám na vašem uvážení..
Je to totiž trochu podivná věštkyně a rozhodně si od nikoho nenechá nic líbit.
Jedná se o romantasy s trochu temným podkresem.. A tedy musím říct, že jednání Violet bylo pro mě opravdu nepředvídatelné, stejně jako některých vedlejších postav.
Nápad je to opravdu originální a nedivím se, že je to kniha překládaná do mnoha jazyků.
Prince Cyruse jsem si zamilovala a i to, jak se s Violet neustále popichovali. Už od začátku jsem měla pocit, že mu vidím do hlavy a jeho jednání jsem chápala.
"Ano, vážně existuju jenom proto, abych tě rozčilovala, princátko, jak jen jsi bystrý!"
Vzplanutí mezi hlavními hrdiny bylo krásné, jen jim celkově bylo dopřáno velmi málo prostoru.
"Vzdorovat osudu není nikdy zadarmo."
S ukončením knihy ale opravdu spokojená nejsem a jestliže nebude pokračování, šla bych s hodnocením ještě o kus níže. Protože fajn, romantická linka budiž takhle rozseklá, ale ten zbytek tedy ne. I tajemná zápletka je nedotažená.
"Oni tě zradí. Všichni. Teprve potom pochopíš."

07.04.2024 4 z 5

Šašek Šašek Devney Perry

"Hledal jsem zábavu, ne závazek.. odpovědnost."
Další úžasná kniha ze série Clifton Forge. V tomto díle hraje hlavní roli Leo, známe ho již z předchozích dílů. A Cassandra se objevila v Princovi, tam si odnesla slušné trauma, které si donesla až se.
Je skvělé, že zde máme oba úhly pohledu, tudíž můžeme děj chápat z obou stran.
Moc se mi líbilo i to, že Leo není ten typ, co se ze dne na den promění v úžasňáka, ale většinu příběhu vlastně neví co chce a před problémy rád utíká.
"Slíbil jsem Daleovi, že jí ochráním. I kdyby to mělo být před ní samotnou."
V tomto vztahu je Cass ta obětavá a silná.
Zápletka byla očekávaná, ale je pravda, že Vás událostmi autorka vždy překvapila (i když to mohlo být rozhodně mnohem intenzivnější).
Konec příběhu byl opět rychlý, ale uspokojivý. Jsem zvědavá, co si pro nás autorka připravila v novém díle s novým párem.
Na sérii se mi líbí to, že i když má každá kniha svůj vlastní hlavní pár, téma a zápletka je úzce propojena Proto doporučuji číst díly postupně.
Romantika je zde velmi pomalá a erotiky jen špetka, takže se to bude líbit i Vám, kteří úplně neholdujete erotickým scénám.
K závěru musím ještě pochválit soudržnost postav a vzájemnou náklonost.
A abych jen nevychvalovala... I tady je alespoň jedno lehké minus. Jsou zde dost skoky v ději a někdy i předčasné a zbytečné.
Moc děkuji @knihybeta  a těším se na závěrečný díl série. #spoluprace
"Život je jízda.. V jízdě je svoboda."

04.04.2024 5 z 5

Získej mě Získej mě Stacey Kennedy

Série je založené na tajném erotickém klubu, který je opravdu dost zvláštní.. "Vidíš jen zhmotněné představy.. Vidíš krásu v intimním fyzickém kontaktu."  Je to vlastně takové p*rno na živo.. Jsem ráda, že zde to už nehraje až tak častou roli a spíše se autorka zaměřuje na okolní svět..
Ach, tento příběh je takový dost plytký.. Chybí mi tam jiskření a vášeň, takové to, kdy úplně cítíte vzplanutí mezi hlavními hrdiny.
"Ona byla Naděje a Světlo a všechno ostatní, co ve svém životě potřeboval."
Ronan, bývalý voják, který k Nesse cítí velmi ochranářské city. A Nessa? Ta pracuje v nemocnici a je to celý její život. Oba už tak nějak přestali věřit v lásku, jen Nessa to občas na nějaké to rande zkusí.
I když zde jde primárně o hlavní hrdiny, je zde postava malého chlapce, který příběhu dodá na vážnosti a Vy doufáte, že se někde ta bezmoc promění v naději. A pak je tu pes Dex. Dex tu byl pro oba takové záchranné lano a úžasný milující společník, bez něj bych možná ještě půl hvězdičky ubrala.
Moc se mi líbila hlavní zápletka a padoucha jsem opravdu téměř do konce neodhadla. Asi to je i tím, že příběh je na tolik děje opravdu krátký. Pořád čekáte co se bude dít, najednou drámo a konec.. Více stran by knize bylo jen ku prospěchu.
I když je série psaná v er-formě, na kterou si zde vždy musím chvilku zvykat, každý příběh se mi líbí něčím jiným.
Jsem opravdu zvědavá, jak autorka tuto sérii ukončí. Protože konec mě na další díl opravdu navnadil.

31.03.2024 3 z 5

Pod štítem magie Pod štítem magie KayLynn Flanders

Nádherná obálka skrývající úžasný magický příběh.
"Nemohla jsem ale vyhrát, když mým protivníkem bylo mé vlastní tajemství, můj otec a moje království. V této bitvě jsem nemohla zvítězit - mou svobodu za svobodu mého království?"
Já po této knize toužila hned jak vyšla, ale nakonec mi pár měsíců trvalo se do ní pustit. Začátek knihy se dost táhne a možná jsem měla místy pochybnosti, ale po 100 stranách nastane obrovský zvrat, na který celou dobu čekáme a už je to jedna velká jízda!
Celý příběh je zajímavě promyšlen, dokonce i fungování magie a magických předmětů.
"Magie není vždycky předvídatelná, Jennesaro..."
Děj je velmi srdceryvný, dojemný, ale i nadějeplný. Nejednou jsem uronila slzu. A najdete zde i špetku romantiky..
Je zde opravdu mnoho postav hrající důležitou roli, až jsem se možná trochu ztrácela v tom kdo, co, jak a proč..
Příběh je vyprávěn ich formou z pohledu princezny Jennesary, ale jsou zde i útržky er formy, když autorka chtěla odskočit do jiné části.
Je zde dost padouchů a většinu se mi jich podařilo odhalit.. Je jich hodně, ale stále to není konečná, konečná totiž není ani pro tento příběh.
Pokračování by dle zahraniční anotace snad mělo mít jiné hlavní hrdiny, jsem opravdu zvědavá, jak to bude podané. Příběh Jenn mi přijde jako utlej v polovině happyendu..
Děj má ovšem i dost jiných trhlin a otevřených situací, to snad vyřeší pokračování.
Jako celek se mi kniha opravdu líbila a těším se na pokračování, které snad objasní otazníky vzešlé z tohoto dílu.
Pokud Vás kniha zaujala, dejte jí šanci a vpusťte jí do svého srdíčka, očekávejte pomalejší rozjezd, který se změní v napínavý příběh.
"Jsem princezna válečnice. Nedráždi mě."

26.03.2024 4 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

4,5 z 5
"Macku, včerejší noc pro mě byla vším a pro tebe ničím."
Musím se přiznat, že jsem od této knihy neměla příliš veliká očekávání, ale byla skvělá! Bála jsem se celkového pojetí, kde muž má již tři poměrně veliké dcery a žije s nimi sám. Nakonec to bylo ale opravdu velmi dobře uchopené téma. Trochu pohádkové, ale velmi mě to bavilo.
Uvítala jsem i pohledy obou hlavních postav. Mack je rozumný muž a hlavně úžasný táta. Stačila mi první kapitola a totálně si mě omotal kolem prstu.
"Byl jsem ztělesněním patetického klišé: rozvedený táta toužící po chůvě jeho dětí. Jako kdyby holka, jako byla ona, chtěla mít něco společného s někým, jako jsem já - se třemi dětmi a zapšklou exmanželkou."
Frannie je oproti Mackovi mladší (dělí je asi deset let). Všichni na ní pohlížejí jako na dítě a Mack je v tomto dost rozpolcenej, na jednu stranu je to táta, na druhou muž se svými tužbami.
Touží po sobě, ale vzhledem k okolnostem je to pro ně velmi těžké. Moc se mi líbila jejich vzájemná přitažlivost, ale na druhou stranu i to, jak musí svádět vnitřní boje.
Kniha je velmi pohodová, bez hlubších dramat, ale i tak si jí užijete. Jedná se o velmi milou jednohubku, kde hraje důležitou roli otcovská láska, přátelství, romantická láska, ale i obětování se pro druhé..
Autorka má velmi hezký styl psaní, ráda si od ní další knihu přečtu.
"Pro ochotné srdce není nic nemožné."

24.03.2024 5 z 5

Marco Marco Marcy Jell

Jelikož ujíždím na mafiánských románech, tato série mě nemohla minout. "Temnota mě lákala, i když jsem se jí zároveň bála."
Jezdci apokalypsy začínají příběhem Marca. Marco mi přišel jako nejuzavřenější z bratrů, ale s Brooke se k sobě opravdu hodili, oba jsou citově chladnější a zdrženlivější.
Brooke mi jako postava první kapitoly trochu vadila, ale hned co se seznámila s Marcem jsem si jí oblíbila.. "Co vám stačí ke změně plánu? Jedna posraná španělská rodina."
Marco zde vystupuje jako opravdu veliký drsňák, líbí se mi jeho zásadovost a tvrdohlavost, a jsem ráda, že je to postava, která se vyvíjí postupně. "Normálně nevypadáš jako úplnej kr*tén, ale stačí, abys otevřel pusu, a všechno se změní."
Abych tu nepěla jen chválu, nemám ráda utahané začátky, ale tady je to zase až moc rychlé.. A to samé je i na konci, konec je velmi náhlý, ale uspokojivý.
Jako celek se mi kniha opravdu moc líbila, přečetla jsem jí doslova jedním dechem. Je to návykové, žhavé a opravdu sexy!
Obě hlavní postavy se mi k sobě charakterově hodily. Ale zmínit musím i vedlejší postavy, setkáváme se zde se všemi bratry, nejméně sympatický je mi zatím Hector (ale tomu je věnovaná až 4. kniha, takže má ještě prostor pro získání mého srdíčka). Nejvíce z celé knihy jsem si oblíbila babču! To je prostě postava, kterou tento příběh potřeboval! Zamilovala jsem si jí a i to, jaký má k vnukům přístup.
Najdete zde samozřejmě i pár záporných postav, u kterých předpokládám, že ještě dostanou svůj prostor v dalších knihách, protože zde to není dostatečně dořešené.
Už se moc těším na další knihu, kde se nám více představí Lucas.
"Jeden bez druhého dokážeme žít, ale spolu jsme silnější."

21.03.2024 5 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

"Jediná jistota je smrt."
"Smutné je, že člověk se většinou ze svých chyb poučí až po smrti."
Ach bože, zamilovala jsem se do další české autorky.. Proč jen jsem čtení odkládala tak dlouho.
Autorka píše energicky, vtipně a opravdu velmi poutavě.
Hlavní hrdinou je zde smrtka Ema.
"Někteří by možná řekli, že jsem pesimista, ale já se raději považuji za optimistu s bohatými zkušenostmi."
Je velmi přátelská, ale trvá jí se otevřít. Já si jí ale zamilovala tak, jak je. Povahově mi byla velmi blízká.
"Jen utíkej.... Wolverine" Moc se mi líbí celý propracovaný fantasy svět a všechna překvapení, která si zde pro nás autorka připravila. Nic není tlačeno na sílu a krásně to k sobě zapadá.
"Strach je hybatel lidstva. Není žádná důležitější emoce než strach."
I když je kniha plná vtipu se špetkou romantiky, najdete zde i hlubší myšlenky a trochu toho dramatu..
Půl hvězdičky strhávám za trochu nedotažené romantické scény, to mi tam fakt chybělo.. Autorka vás napne a pak hodí konec kapitoly.. Jo a taky mě prvních 50 stran štvalo to, že nakonec má být s někým jiným, než s kým to vypadá.
Nakonec jsem si samozřejmě tajemného Eskara moc zamilovala a neměnila bych..
Vyzdvihnout musím i plno vedlejších postav, většinu si oblíbíte. Už se moc těším, až se do Ruin vrátím s dalším dílem s novým párem.
"Já se bojím.." "Já taky, můžeme se bát spolu."
Tuhle knihu vám opravdu moc moc doporučuji.

14.03.2024 5 z 5

A co bylo dál A co bylo dál T. L. Swan

4,5 z 5
Kniha A co bylo dál je nádherné zakončení série. "Stále je to nerozlučná čtveřice, která se chopí každé příležitosti strávit čas společně."
Všichni bratři si zařídili úplně odlišné životy a je krásné vidět ten vývoj.
Ale třeba to není konec? Já ke konci zachytila dost signálů na možnost druhé generace? Bylo by to skvělé, ale uvidíme.
Emily a Jameson vás zavedou do klidného života a můžete si s nimi pár stran zameditovat. Až tedy Jameson přestane bláznit..
"Být schopen ovládat svou mysl je jedna z nejmocnějších dovedností, které člověk může mít."
U Claire a Tristana se od srdce zasmějete a prohloubíte svou lásku ke všem postavám.
Zatímco předtím jsme se velmi smáli mnoha vtipným situacím, u Kate a Elliota nezůstane jediné oko suchým. To je určitě nejdojemnější příbeh.
"Každý měsíc začínáme s optimismem. A každý měsíc končí zklamáním..."
A nakonec Vám Hayden a Christopher povyprávějí o životě na farmě a o tom, jak moc se kvůli lásce mohou změnit vaše životy.
Celou sérii miluju a těším se na další autorčinu knihu.
Já Vám mohu všechny knihy moc doporučit

11.03.2024 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

4,5 hvězdičky
"Nebudu se nikoho doprošovat, aby mě miloval. Ani kdyby to měl být modrooký miliardář a ředitel zeměkoule."
Touto knihou startuje Milesův klub. Jameson je z bratrů nejstarší a proto mu připadá tento první díl.
I přestože má kniha více jak 460 stránek, slupnete jí jako malinu. Nenajdete tu tedy až tak přehnaná dramata, ale i tak má kniha šťávu.
0,5 strhávám za drobné nedotažené záležitosti.
Emily je jako hlavní hrdinka skvělá a jsem ráda, že i když byla většinu knihy až moc benevolentní, nakonec mu nic nedala zadarmo.
A vy budete určitě, stejně jako já, Jamesona milovat už od začátku. Pak mu tedy budete chtít chvilku nakopat pozadí, ale nakonec si vás zase získá..
"Já vím, že je sexy, je žhavý, hotové inferno."
Jamesona řadím mezi mé nejoblíbenější bratry.
Najdete zde i skvělé vedlejší postavy a hromadu přátelství..
"Láska vyžaduje odvahu"

04.03.2024 5 z 5

Pojízdná čajovna splněných snů Pojízdná čajovna splněných snů Rebecca Raisin

"Náhle nás přepadne touha odjet, změnit se, růst."
Tento příběh je provoněný čajem a koláči. Je pohodový, romantický, ale když knihu dočtete, zjistíte, že vám předává i hlubší myšlenky.
Celý příběh je velmi pomalý, ale moc se mi líbil. Je o volnomyšlenkářském životním stylu, o přátelství, ale i uvědomění si své hodnoty. A nesmím zapomenout ani na hledání životního štěstí.
Najdete zde trochu té veganské kuchyně, ale na své si přijdou i ostatní.
"Nevzal byste si jako výraz díků mou vláčnou buchtičku?"
I mé romantické srdíčko lehce zaplesalo.. když na scénu vstoupil on.. Ale je to ten pravý?
"Z tohohle chlápka, skutečného divocha, přímo vyzařuje, že vám zlomí srdce, a mně je líto děvčat, která ztratí hlavu kvůli něčemu, o se jim nikdy nemůže splnit."
Konec knihy je utnut hezky, ale náhle. Už už přichází zasloužená sladká tečka a konec..
Pochválit musím i celý koncept knihy, opravdu hezky vymyšleno. Výroba vlastních čajů, kočovný život, nečekané a velmi silné přátelství. Je za tím opravdu kus práce.
Tuto knihu vám doporučuji, pokud hledáte odpočinkové čtení se špetkou humoru, provoněné čajem, knihami a pomalou romantikou.
Za knihu k recenzi moc děkuji.
"To záleží na tom, co hledáš. Lidi se ti v životě objeví, když je potřebuješ nebo když oni potřebují tebe, a pak zase zmizí. Na vztahu přece nemusí být uvedená trvanlivost

27.02.2024 4 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Je libo jednoho sexy mafiánka? Pokud máte rádi mafiánské romance s erotikou zasazené do kriminálního podsvětí, tohle je přesně pro vás!
Celá kniha začíná opravdu velmi drsně a myslím si, že není pro každého!
"Láska a nenávist jsou si dost podobné."
Od začátku je příběh promyšlený, ale taky dost zvrácený. Je to sexy a velmi čtivé.
Nečekejte od toho pohádku o princi, který se změní a zamiluje až po uši už od svatebního dne.
"Můžeš si sakra dělat, co chceš. Vodítko máš na volno."
Troy takový není, žene ho pomsta a tato žena je pro něj spíše jak koule u nohy. "Pokud hodláš dělat problémy, rozmysli si to. Já problémy vynalezl. Hraju si s nima a pak je vyřeším. Nepokoušej moji trpělivost, protože bys pak zjistila, že absolutně žádnou nemám."
Troy a Sparrow o svou lásku bojují velmi dlouho. A pár tajemství jim v tom vůbec nepomáhá.
Obě hlavní postavy jsem si zamilovala, ale s vedlejšími je to trochu komplikovanější, dejte pozor na to, komu věříte..
Padoucha jsem zde bohužel odhalila, ale ani tak mi to neubralo zážitek ze čtení, miluju to!
A tedy epilog mě opravdu dost překvapil, takový závěr jsem nečekala.
"Chtěl si hrát. Já chtěla také, přestože jsme oba věděli, že tu hračku rozbije."

22.02.2024 5 z 5

Kráľovstvo podsvetia Kráľovstvo podsvetia Leshiana Višňovská

"Ty si to, čo chcem, ale zároveň si to jediné, čo nemôžem mať."
Ó můj bože.. No viděli jste už dokonalejší obálku? Už jen ta mě nalákala na čtení.. A teď už k příběhu..
Tohle bylo tak nádherné, brutální, nečekané, zmatečné, ale ve finále DOKONALÉ!
Nic není tak, jak vypadá, všechno tohle je jen jedna velká hra, které nikdo nerozumíme.
Hlavní hrdinka Vivian je ohromně statečná a ani netuší, co se kolem ní vlastně všechno děje. Bylo mi jí tak líto a moc jsem jí fandila, aby jí to nezlomilo. "Som iba obchodnou transakciou čakajúcou na správnu chvíľu" "Prívesok. Nič viac nie som."
Zato Kasian? Společně s Amudisem jsou mé nové oblíbené postavy.. Jen tedy nevim, jestli Kasiana miluju, nebo nenávidím.. Je to hrdina nebo záporák? Na to si asi každý musíme přijít sám. "Nie som tu preto, aby som jej pomáhal. Nie som tu, aby som ju lovil z náruče smrti a dával jej nádeje na lepšiu budúcnosť. Pri mne nemá budůcnosť nikto."
Autorka se v tomto díle opravdu nebála jít na dřeň a kniha není pro slabší povahy.
V příběhu je skvěle propojená temnota, vášeň, šokující odhalení, naděje a trocha toho erotického vzplanutí.
Celá kniha je poháněná pomstychtivostí a končí tak, že si autorka vezme vaše křehké srdce a s velkou salvou ho spálí na prach..
Z této první části jsem nadšená, ale taky velmi zmatená. Kdy že vyjde další díl? Moc se těším a zároveň doufám, že paní Leshiana ví, co dělá..
Pokud máte rádi dark romance, tohle je kniha, kterou potřebujete číst. A to hned! Připravte si kapesníčky a vydejte se na vzrušující a zvrácenou cestu s Viv a Kasianem.
Knihu jsem četla v rámci #spoluprace
"Pravdou je, že to ja skončím ako porazená. On zo mňa vysaje dušu a napokon aj život."

18.02.2024 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

No není tahle obálka nádherná? Je!
Na tuto knihu jsem si myslela již od podzimního bookstormingu, kde mě zaujala úplně vším. A možná dokonce i předčila má očekávání!
"Důvěra je mnohem vzácnější než láska."
Příběh nabídne vyváženou dávku erotiky a napětí! Z počátku nenápadný mafiánský život se postupně pěkně vyostří. Autorka šla opravdu na dřeň, nejednou jsem se o hlavní hrdiny obávala a otevírala se mi kudla v kapse. Zlo tady totiž číhá ze všech stran.
V této knize nenajdete hlavní hrdinku jako něžnou květinku. Aida je z mafiánské rodiny tělem i duší, vychovávají ji jen bratři a otec. Je ztřeštěná, ale opravdu jí to pálí.
Callum je hlavní hrdina, kterého si ihned oblíbíte, protože za to prostě stojí.
"Takový ale bohužel jsem. Chladný a zdrženlivý. Nedávám prochod slastem."
Pro všechny drsňák ucházející se o post politika, nebojí se zabíjet, ale pro Aidu by mohl být všechno. Krotitel dravých šelem, doslova, protože Aida je opravdu divoženka.
"Skvěle. A kdo mě ochrání před mou snoubenkou? Ta holka je jak divá zvěř."
Celý příběh miluju a nemám mu co vytknout.
Opět jsem ani u jednoho padoucha nezaváhala, ale to mi vůbec nevadí a u knih podobného typu to i očekávám.
"Opaky v sobě ale skrývají jistou symetrii. Oheň a led. Přísnost a hravost. Impulzivnost a sebekontrola. Jakýmsi způsobem k sobě patří."

10.02.2024 5 z 5

Ano, pane Božský Ano, pane Božský Lucie Srňánková

4,5 z 5
"Nemusíš se bát. Maximálně tě zatáhnu někam do postranní uličky a ukážu ti... ´Co?´ Svoji baterku, je to skvělá hračka do tmy."
Nová kniha od Lucky je skvělá, ale narovinu vám říkám, že je to jedna velká emotivní jízda. Jedná se sice o erotický román, ale vystaven na velmi těžkých základech.. Nemoci a smrti.. Budete brečet jen na začátku a konci.. a asi tak dvacetkrát mezi tím.. Určitě se jedná o nejdojemnější knihu za celý leden.
Hlavní hrdinka Eva přišla nečekaně o manžela, lásku svého života.. Vyrovnání s okolnostmi jsou pro ni těžké, naštěstí má svou spřízněnou duši, kamaráda Roberta..
"Jedno se musí Robertovi nechat, byl to oddaný ochránce."
Někdy možná až moc. Tato kniha je totiž nejen o lásce a smrti, ale také o velmi silném přátelství a o překážkách v něm. Co když si budete muset vybrat mezi láskou a přátelstvím, je to vůbec možné?
A pak je tu Sam. Souhra náhod svede Sama a Evu dohromady.. Jejich vztah se zde vyvíjí opravdu velmi pomalu, ale vzhledem k bolestivým základům je to tak dobře. Jakmile se ti dva ale oťukají, nastane jedno velké rodeo.. Lucka umí erotické scény vymazlit skvěle! Za to čekání to prostě stojí.. No a pak to stojí až do konce..
Najdete zde ale i mnoho vedlejších postav. Úžasného Standu, nesnesitelnou matku nebo ochranářského Eduarda.
A když to čekáte úplně nejméně, přijde i pořádné drama.
Tímto shrnutím chci říct, že knize snad nechybí vůbec nic.
Půl hvězdičky sundávám čistě ze subjektivního názoru a to, že Říďa se mi četl lépe..
Připravte si kapesníčky, čokoládový dort a užijte si čtení!

03.02.2024 5 z 5

Utajené noci Utajené noci Liv Morris

4,5 z 5
V této knize je věkový rozdíl 14 let, ale krom zmínky to oproti prvnímu dílu skoro nezjistíte.
"Serendipity."
Hlavními hrdiny zde jsou Maggie a Lucas, oba dva jsou přátelé hlavních hrdinů z prvního dílu série.
Opět se zde můžeme setkat s oběma úhly pohledu a to je super. Knize to dodává na zajímavosti a čtivosti.
Maggie je velmi sympatická hlavní hrdinka, která miluje děti a má dost prořízlou pusu.
"Znala svou cenu a nespokojila by se s ničím jiným."
A pak je tu Lucas, jehož osobnost dokážete chápat až tak v polovině knihy, prošel si totiž traumatem kvůli kterému je citově velmi chladný.
"Ještě nikdy jsem kvůli žádné ženě necítil takový vnitřní zmatek. Zmítal jsem se mezi odmítáním a touhou."
Mezi Maggie a Lucasem to jiskří již od samého začátku knihy, ale nic nebudou mít zadarmo.
"Mými vnitřnostmi projela bodavá bolest, ale byl jsem to já, kdo držel rukojeť nože."
Oblíbila jsem si i mnoho vedlejších postav, které tomu dodají tu správnou atmosféru a pomůžou hrdinům si leccos uvědomit.
Nečekejte zde nějaké přehnané zápletky a jen si užijte romantický příběh protkaný chtíčí, láskou, dětskou radostí, ale je tu i bolest, ztráta a znovunalezení sebe samého.
Půl hvězdičky strhávám za jednoduchost, chybělo dořešení pár záležitostí a možná to mohlo být místy trochu dramatičtější..
I tak je to ale úžasná kniha, snad ještě lepší jak první díl.. a já jsem moc ráda, že mi bude zdobit knihovnu.
"Byl jsem rozhodnutý, že mi dnes v noci neunikneš. Já jsem lovec a ty jsi moje kořist."

26.01.2024 5 z 5

Dvě prázdná místa Dvě prázdná místa Zuzana Holčíková

4,5 z 5
"Před pravdou se těžko utíká, zvlášť když je opřená o city, kterým se tak docela nedaří vychladnout."
První příběh Nely a Bena jsem četla chvilku před Vánoci a moc ráda jsem se za nimi teď vrátila.
"A už v tom zase plavu, a břeh je v nedohlednu. A já plavu a plavu... a občas i zajedu pod hladinu."
Dějově je v příběhu rozdíl něco kolem dvou let a každý si nějak žije po svém. Jsou další setkání ještě náhody nebo je to už osud?
Musím zde vyzdvihnout děti od Nel - Matěj a Filip, na nich je ta změna dvou let hrozně moc vidět. Matěj je v tomto příběhu už tak rozumný, úžasný a nápomocný.
Ale i u Nel je vidět kus cesty a možná si konečně dovolí kus toho štěstí i pro sebe.
"Ben. Romana. Moje děti. Limity. Nerovný věk, A pak ty jedovaté lidské předsudky, které mě pořád umí srazit k zemi. Připadám si jako voják v poli. Osamělý a beze zbraní. Ubitý vlastní bezmocí a pochybnostmi. Rozum a cit spolu svádí ten nejvyšší boj."
Byl to opravdu moc krásný příběh. Autorka Zuzana má velmi osobitý styl psaní, který je dost popisný, ale čte se krásně. Čtivosti přidává i skromný počet stran a úžasné postavy. Přiznám se, že je mi trochu líto, že zde bylo Bena pomálu.. Zamilovala jsem se do něj a ani trochu se nedivím, že se z něj hrdince neustále podlamují kolena.
Stejně jako předchozí kniha i zde najdete své poselství, je velmi těžké vykašlat se na ostatní a všechny lidské předsudky.
Druhá kniha se mi líbila celkově více. Děj se mi líbil víc, byl jasnější, příjemnější prostředí a taky se odehrává za kratší časový úsek.. Konec je náhlý, ale dostačující..
I za tuto knihu moc děkuji autorce v rámci spolupráce.

14.01.2024 4 z 5