knihomolka1197 knihomolka1197 komentáře u knih

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Řadím se do kategorie těch, které kniha v dětství úplně nadchla. Moc pěkná kniha o dětech a rodičích z jedné vesnice.

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Tato kniha byla můj favorit, když mi bylo asi 15. Možná proto, že hlavní hrdinka je moje jmenovkyně:-) Příjemný a moc milý příběh, který ale dnešní mladé holky asi moc neocení. Jiná doba...

Myš dobré naděje Myš dobré naděje Stanislav Rudolf

Super kniha. Pamatuju si, když jsem ji našla před x lety doma pod stromečkem a hned jsem ji začala číst. Možná je spíše pro kluky (podle toho, že hlavní hrdina je kluk Petr), ale to tehdy vůbec nevadilo. Přečetla jsem ji několikrát a dodnes na ni vzpomínám.

Milionová holka Milionová holka Stanislav Rudolf

Jedna z knih mého dospívání. Vracela jsem se k ní opakovaně, tak se mi líbila. Dnešním holkám tohle samozřejmě nic neřekne, ale přece jen, kdyby si tohle přečetly, nic by se nestalo:-)

Vražda na zahradě Vražda na zahradě Jaroslav Bálek

Tohle jsem neměla sílu dočíst.. přitom zápletky nejsou špatné, ale je to mizerně zpracované. Dobrý autor by z toho mohl udělat docela dobré detektivky, ale tohle se nepovedlo. Divím se, že to vůbec vydali...

04.03.2021 1 z 5

Klíč k záhadě Klíč k záhadě Ivan Milan Jedlička

Skutečné kriminální případy odehrávající se převážně od padesátých do sedmdesátých let minulého století na území tehdejšího Československa.
Kromě otřesných případů vražd mladých žen si čtenář přečte i případy krádeže vzácných historických předmětů, únosu malého miminka, sňatkového podvodníka, podvodů obecně, žhářství, zpronevěry a podobně.
Nejde ale jen o tyto vážné případy, ale také o docela úsměvné až komické skutky. Například mě zaujal případ zlodějky, která kradla prádlo. Z dvorků, půdy, balkonů a tak dále. Zlodějka se nakonec kriminalistům přiznala, že nerada pere, tak prádlo zkrátka kradla. Nebo také případ party kapsářů, kteří "pracovali" zejména ve známých pražských obchodních domech. Takové případy nejenže tehdy kriminalisté řešili, ale povedlo se jim také najít pachatele. Dneska by se těmito případy nikdo vůbec nezabýval, natož aby dotyčné našel.
Poslední případ s názvem "Mrtvý v mléčném baru" byl zfilmován a uveden v seriálu Malý pitaval z velkého města (díl s názvem "Včelař").

Kdo má rád tyto příběhy a seriály určitě si rád počte. Kdo má naopak rád moderní kriminálky, tomu se tyto případy líbit asi nebudou. Holt jiná doba...

04.03.2021 5 z 5

Šaty z duhy Šaty z duhy Jarmila Pospíšilová

Moc hezký příběh ze života. Kniha se četla úplně sama. Doporučuji.

27.02.2021 5 z 5

Vražda v nemocnici Vražda v nemocnici Petr Bým

Docela dobré čtení. Tak jako u jiných detektivek od tohoto autora i tady jsem postrádala více napětí, ale tato je lepší než některé jeho ostatní detektivky.

22.02.2021 4 z 5

Podobenka pro pět mužů Podobenka pro pět mužů Ivan Milan Jedlička

Další z řady kriminálních případů odehrávajících se v sedmdesátých a osmdesátých letech, které psal sám život. Autor je úžasný vypravěč...

17.02.2021 5 z 5

Nastražené stopy Nastražené stopy Ivan Milan Jedlička

Super čtení k odpolední kávě. Útlá kniha vydaná v roce 1976 jako magazín tehdejších zemědělských novin nabízí skutečné kriminální případy, které se skutečně staly v padesátých, šedesátých a sedmdesátých letech 20. století na území tehdejšího Československa. Čtenář si přečte otřesné případy vražd, ale také případ krádeže exotických papoušků, přepadení pošty, únosu kojence, nejrůznější podvody a další.Kniha mně bavila.

12.02.2021 5 z 5

Víkend s mrtvým Víkend s mrtvým Ivan Milan Jedlička

Skvěle napsané kriminální případy ze života, které se skutečně staly. Nejrůznější příběhy podvodů, krádeží, loupeží, loupežných přepadení, žhářství, zneužívání, ale i otřesné případy vražd skvěle vypráví tehdejší kriminalisté.
Příběhy se skutečně staly na našem území zruba od padesátých let do poloviny sedmdesátých let. Kniha je zajímavá už z hlediska doby, kdy se případy staly, ale také z hlediska způsobů vyšetřování. Taky bylo zajímavé, jaké triky a finty tehdy používali podvodníci. Za mně skvělá a také poučná kniha.
Nejen tato, ale i jiné knihy případů od tohoto autora se nebude líbit všem. Mně se právě líbí, čím starší, tím lepší.

08.02.2021 5 z 5

Osudová past a další krimi povídky Osudová past a další krimi povídky * antologie

Zajímavé příběhy. Nejvíce mně zaujal úvodní stejnojmenný příběh a pak ještě příběh s názvem havárie.

31.01.2021 4 z 5

Vražedkyně Vražedkyně Pavel Kohout

Po přečtení autorovy první knihy jsem sáhla i po této, neboť mně kniha Les Bor zaujala. Musím ale říci, že tohle bylo spíše sci-fi, než detektivka... chvílemi jsem se ztrácela, chvílemi mně to bavilo. Začátek super, úplně mně mrazilo, námět rodinných "zabíjaček" mám ráda. Jinak postava kriminalisty Machaly byla jen těžko uvěřitelná a nereálná. Tohle není můj šálek čaje...

30.01.2021 2 z 5

Peří v průvanu Peří v průvanu Jarmila Pospíšilová

Kniha sem mi líbila. Příběh o lidech různých charakterů, osudů a mezilidských vztazích. Nejsympatičtější mi byla postava Ireny.

25.01.2021 5 z 5

Tancovačka a další krimi povídky Tancovačka a další krimi povídky Jan Cimický

Všechny čtyři příběhy se mi moc líbily, byly zajímavé a čtivé.

23.01.2021 5 z 5

Adélko, miláčku! a další krimi povídky Adélko, miláčku! a další krimi povídky * antologie

Zajímavé a čtivě napsané příběhy jsem přečetla opravdu jedním dechem...

22.01.2021 5 z 5

Dům nad řekou Dům nad řekou Žofie Adamová

Super česká detektivka. Takových, kdyby bylo více, nezlobila bych se.

21.01.2021 5 z 5

Galerie neřestí Galerie neřestí Jan J. Vaněk

Mistrně napsané kriminální případy. Případy do tohoto autora se mi moc líbí. Mám jich mnoho a všechny jsou super.

Fantóm jde městem Fantóm jde městem Ivan Milan Jedlička

Skvěle napsané příběhy ze života. Tyto staré kriminální příběhy mám strašně ráda a mnohé z nich jsem četla mockrát. Připadají mi podobné jako z Malého pitavala. Možná proto je mám tak ráda. Nesouhlasím s níže uvedeným názorem o "komoušské nadřazenosti".

Štěstí u žen Štěstí u žen Ivan Milan Jedlička

Tyto příběhy jsem neskutečně hltala jako mladá holka. Četla jsem je snad stokrát. Snad proto, že jsou to příběhy založené na skutečných kriminálních případech. A to mně právě baví.