knihomolka1197 knihomolka1197 komentáře u knih

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Přečteno jedním dechem! Tohle se hodně povedlo! Čtení přesně pro mně...Dávám plný počet hvězdiček.

11.12.2020 5 z 5

Komisaři a vrazi - Třicet případů vrchních komisařů z mordparty Komisaři a vrazi - Třicet případů vrchních komisařů z mordparty Jan Stach

Tento soubor kriminálních příběhů jsem četla několikrát a pořád mně upoutávají. Velmi povedené dílo.

09.12.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Za tuto knihu autorce moc děkuji!!! Kdybych mohla, dala bych sto hvězdiček. Tuto knihu bych zařadila mezi povinnou školní četbu. Prýávě z této knihy by se školáci konečně dověděli pravdu o druhé světové válce. Jaké lidské zrůdy a hyeny byli Němci. Dnes jim ve škole vtloukají do hlavy jen samé lži a dějiny upravují podle politického trendu. Něuvěřitelně silný a strhující příběh několika žen v této nelehké době je fascinující...

08.12.2020 5 z 5

Sedmnáctka Sedmnáctka Jitka Ludvíková

bohužel, tohle není můj šálek čaje... kniha se mi špatně četla a vůbec se mi nelíbila.

03.12.2020 odpad!

Dva mlýny Dva mlýny Vlasta Javořická

Jeden z dalších krásných románů paní Javořické. Už jsem kdysi dávno tento román četla, ale po letech jsem si jej s chutí přečetla ještě jednou.

03.12.2020 5 z 5

Vesnické povídky Vesnické povídky Vlasta Pittnerová

Soubor nádherných povídek z druhé poloviny 19. století ukazuje, jak těžký život měli venkovští lidé a jak moc se od té doby změnilo...

29.11.2020 5 z 5

Hory a propasti - 3. a 4. díl (svazek II.) Hory a propasti - 3. a 4. díl (svazek II.) Vlasta Javořická

Stejně jako román Mezihoří i tento ve mně zanechal neuvěřitelně silný dojem...Vede k zamyšlení nad životem, jaký ho žijeme my a jak jej žili lidé o sto a více let dříve.

29.11.2020 5 z 5

Děti panímámy Zlatuškové Děti panímámy Zlatuškové Vlasta Javořická

Ani tato kniha z pera V. Javořické mně nezklamala. Klasický vesnický příběh o lásce a utrpení. Moc se mi líbil.

25.11.2020 5 z 5

Jitčino bloudění Jitčino bloudění Vlasta Javořická

Soubor pěkných povídek ze života. Pohodové čtení na odreagování.

23.11.2020 5 z 5

Na Veveřím gruntě Na Veveřím gruntě Vlasta Javořická

Klasický příběh z pera V. Javořické. Moc se mi líbil...

23.11.2020 5 z 5

Hory a propasti - 1. a 2. díl (svazek I.) Hory a propasti - 1. a 2. díl (svazek I.) Vlasta Javořická

Naprosto ojedinělé dílo V. Javořické! Kromě pohnutých a dramatických situací a zvratů tentokrát nechybí ani napětí. Jsem zvědavá na pokračování.

22.11.2020 5 z 5

Granáty Granáty Vlasta Javořická

Další úchvatné dílo paní Javořické!

16.11.2020 5 z 5

Stáza Stáza Bohumil Zahradník-Brodský

Soubor jednoduchých, ale velmi pěkných povídek ze života odehrávající se v době, kterou si dnes jen velmi těžko dokážeme představit.

16.11.2020 4 z 5

Mezihoří 4. díl Mezihoří 4. díl Vlasta Javořická

Tak tohle bylo něco! Všechny čtyři díly jsem přečetla jedním dechem. Mezihoří je jedním z nejkrásnějších, ale také nejsmutnějších děl paní Javořické. Ke konci jsem brečela jak želva...

04.11.2020 5 z 5

Bříza v bouři Bříza v bouři Vlasta Javořická

Kniha nezklamala...opravdu poutavé, i když hodně smutné čtení

Pro rodný grunt Pro rodný grunt Vlasta Pittnerová

Moc krásné povídky, zvláště první je smutná, ale opravdu moc krásná. Jsem moc ráda, že jsem si ji koupila.

Mezihoří 3. díl Mezihoří 3. díl Vlasta Javořická

Ani třetí díl románu mně nezklamal. Moc pěkné a poučné čtení. Jsem zvědavá na čtvrtý díl.

Statečná Alena Statečná Alena Václav Kašpar

Příběh ze života z počátku minulého století. Knihu jsem četla několikrát, je to druh literatury, který se mi moc líbí.

Jeho štěstí Jeho štěstí Marie Kyzlinková

Moc se mi kniha líbila. Přesně takové čtení mám ráda.

Rozvedená Rozvedená Marie Kyzlinková

Kniha mně bavila. Mám ráda příběhy z doby první republiky i starší. Pro ty, které tohle nebaví - musíte si uvědomit dobu, ve které se příběh odehrává - tehdy lidé přemýšleli a žili úplně jinak, byla jiná doba. Autorka píše na způsob Vlasty Javořické, takže tohle každého bavit nebude.