Dva mlýny

Román Dva mlýny, kterým se knihy Vlasty Javořické – po nuceném odmlčení – před lety vracely na knihkupecké pulty, si získal značnou popularitu. Důvěrná znalost života na Vysočině, rodinné a milostné konflikty, sousedská pomoc i závist, citlivé vnímání přírody i smysl pro romantičnost – to vše činí z vyprávění víc než pouhé poutavé čtení, jímž ovšem Dva mlýny jsou také....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25782/dva-mlyny-25782.jpg 3.617
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Akcent

helenkan

Moc pěkné vyprávění o životě z doby,kterou si nedokážeme představit. A je dobré si jí připomenout. Jen lidi jsou stále stejní hodní, zlí, závistiví, naivní atd.
,,A tak se vdala na mlýn v Jezerné,na ten starý Nouzov,který se jí stal od té doby domovem,a to vskutku domovem hostinným a drahým. Byli mladí,do sebe zamilovaní a měli tu milost,že si to uměli říkat,nešetřili projevy lásky,a to nedovedou všichni lidé,kteří jsou často zevšednělí prací a stydí se za něžné projevy a za krásná slova."
Krásně napsané a pravdivé.

01.12.2016

Mé první setkání s touto autorkou, a musím říct, že jsem mile překvapena. Vůbec jsem netušila, že kniha bude tak dobrá. Půjčila jsem si ji jen tak ze zvědavosti. Hodně mi to připomínalo filmy pro pamětníky. Ty mám celkem v oblibě ( pokud tedy nevysílají jeden a ten samý 10× v roce). Určitě zkusím ještě další knížky této spisovatelky.

modranka
02.12.2013

Dej románu sa vracia do predvojnového obdobia, sčasti zasiahne rodiny aj I. svetová vojna. Rodinné príbehy sa odvíjajú pomaly, plynule, bez zvyčajných dramatických emócii. Je to akýsi prierez dvomi až tromi generáciami dvoch rodov z dvoch mlynoch posadených na jednom potoku. V príbehu bol dobrý potenciál na rodovú zápletku, ale autorka sa rozhodla písať všetko tak akosi s dobrým pohľadom a dobrým koncom.
Ešte aj intrigy nakoniec vyzneli dobre.

kika 13
02.04.2013

Pěkně čtivý oddychový román pro ženy.

vesnické romány

Vlasta Javořická