knihomolka1197 knihomolka1197 komentáře u knih

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Náhodou jsem tu narazila na knihu, která byla v dětství moje nejoblíbenější. Dokonce jsem ji našla ještě po x letech v mé knihovně! Byla to úžasná kniha a já ji přečetla několikrát. Hokynář Bočan, Frantík Severýn a zelená knížka... to si pamatuju a budu pamatovat vždycky...

18.03.2021 5 z 5

Jak vraždí ženy Jak vraždí ženy * antologie

Dobré čtení ke kávě. Kromě J. Stacha, který píše čtivě mi styl psaní ostatních autorů moc nesedí. Nejvíce mně zaujaly případy Buď sbohem, lásko a Krvavá nevěra.

17.03.2021 4 z 5

Pomsta zhrzené milenky Pomsta zhrzené milenky Josef Kratochvíl

Super čtení! J. Kratochvíl je top autor skutečných krimi případů. Vytvořil dvojici kriminalistů Denk - Rubeš, kteří případy skvěle oživují.

16.03.2021 5 z 5

Slepá bába Slepá bába Jarmila Pospíšilová

Další ze skvělých knih paní Pospíšilové! Radost ze čtení mi poněkud zkalil fakt, že jsem pachatele uhodla v podstatě hned na začátku...jinak super čtení a už se těším na další.

16.03.2021 5 z 5

Jak se vraždí manželé Jak se vraždí manželé * antologie

Velmi smutné příběhy žen, které zabily své muže. Motivů bylo více, ale nejčastěji se objevoval motiv zoufalých žen a matek, které byly svými manželi týrány a ony neviděly nakonec jinou cestu, než ho zabít...hlavní roli přitom hrál alkohol. Asi nejsmutnější je pak hned první případ s názvem Domov mrtvých duší...doporučuji každému přečíst.

15.03.2021 5 z 5

Když vraždí mamon Když vraždí mamon Bohumil Lipert

Velmi zajímavé, napínavé a čtivé případy napsané podle skutečných událostí. Znovu se přesvědčuji, že nejzajímavější motivy přináší sám život. Ve všech případech jde o jediné - o peníze....

14.03.2021 5 z 5

Výstřel ve studiu šest Výstřel ve studiu šest Viktor Dusil

Skvělá detektivka, mile mně překvapila. Zpočátku jsem měla problém se začíst, ale pak už to jelo. Je čtivá, napínavá a srozumitelná.

14.03.2021 5 z 5

Pasažér z vlaku podezřelých Pasažér z vlaku podezřelých Ivan Milan Jedlička

Další z příběhů, kde autor autenticky zpracoval skutečné krminální případy odehrávající se před půl stoletím. Skvěle napsané případy zahrnují nejen podvody, krádeže a mnohdy i úsměvné případy, kterými by se dnes nikdo nezabýval, ale také případy vražd, z nichž některé mnozí pamatují dodnes - např. případ vraždy staré ženy z bohumínského rychlíku z roku 1975...

12.03.2021 5 z 5

Hebká dlaň smrti, aneb, Tucet českých vražednic Hebká dlaň smrti, aneb, Tucet českých vražednic Jan J. Vaněk

Napsáno skvěle, poutavě, čtivě. Všechny kriminální případy mají jednoho společného jmenovatele, ženy - vražedkyně...motivy jsou prosté, ze života - pomsta, mamon, nešťastná láska, nevěra, pocit nespravedlnosti, bezmocnosti apod.

10.03.2021 5 z 5

Divná rozkoš umírání Divná rozkoš umírání * antologie

Přečteno za jedno odpoledne u kávy, která mi s každým dalším přečteným případem poněkud hořkla na jazyku...otřesné případy, sice skvěle napsané, ale o to možná syrovější a hrůznější...je to jen pro silné nátury.

09.03.2021 5 z 5

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

Mně paní Grimmová příjemně překvapila a také potěšila. Zaujala mně také obálka knihy. Sehnala jsem i další díly o paní Grimmové, myslím, že jsou celkem tři. Dokonce jsem sehnala kontakt na autora a napsala mu, jestli budou i další díly. Odpověděl, že zatím neví, ale když mu vydavatel "dá zelenou", tak možná ano.

Český lidový a církevní rok Český lidový a církevní rok Alena Vondrušková

Skvělá kniha! Vždy, když chci něco vědět o tradicích či nejrůznějších svátcích po ní sáhnu. Je poutavě napsaná, dost obsáhlá a přitom není nudná. Určitě si pořídím ještě další knihy od této autorky.

Stopa Locacorten Stopa Locacorten Milena Brůhová

Jedna z prvních detektivek, kterou jsem od M. Brůhové četla a musím říct, že mně nadchla. Tato detektivka se dočkala také televizního zpracování s názvem "Příbuzenstvo". V rolích kriminalistů se představili skvělí herci Rudolf Hrušínský a Viktor Presiss.

Chalupářský guláš s krví Chalupářský guláš s krví Karel Štorkán

K této detektivce se ráda vracím. Čtivé, napínavé a srozumitelné, takové knihy mám ráda.

Vražda domácí kočky Vražda domácí kočky Karel Štorkán

Skvělá detektivka! Líbilo se mi i filmové zpracování s Janem Kanyzou a Vilmou Cibulkovou v rolích kriminalistů i partnerů. K. Štorkán píše skvěle.

Vražda na druhou Vražda na druhou Miluše Dovrtělová

Další z povedených detektivek. Styl psaní této autorky mi sedí. Dávám plný počet hvězdiček.

Sólo pro plavčíka Sólo pro plavčíka Miluše Dovrtělová

Jedna z prvních "zelených" detektivek, které jsem četla. Čtivé příběhy, které mně rozhodně zaujaly. Odpočinková četba, ideální na dovolenou.

Sísa Kyselá Sísa Kyselá Martina Drijverová

Skvělá kniha, kterou jsem měla moc ráda. Skvělé ilustrace.

07.03.2021 5 z 5

Chladná zrada Chladná zrada Dick Francis (p)

Moje první detektivka od tohoto autora. Možná nepíše špatně, mně to ale moc nezaujalo...

07.03.2021 3 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 2 Kluci, holky a Stodůlky 2 Eva Bernardinová

Jak první, tak i druhý díl této dětské knihy se mi moc líbil. V dětsví jsem přečetla snad stokrát. Jsem ráda, že je mám stále ve své knihovně.

07.03.2021 5 z 5