kniho_terka kniho_terka komentáře u knih

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Nechce se mi věřit co jsem to přečetla. ,,Tak tohle mě nebude bavit" byla první věta, kterou jsem řekla po dočtení první kapitoly. Bylo to zbytečně unáhlené. To jsem bohužel zjistila až o pár stránek později.

U téhle autorky jsem měla premiéru a na její styl psaní nemám žádnou výtku. Bylo to tak živé a uvěřitelné, až jsem si vyhledávala na googlu Evelyn Hugo. Taky mě omrzela pravda, že je to jen smyšlené... ,,Co? Jako fakt?"

-Mladou novinářku Monique si vyžádá samotná Evelyn Hugo, pro údajný rozhovor o šatech. Proč právě ji? Tomu nikdo ani Monique nerozumí, do té doby, než se objeví na sedačce před ní. Evelyn ji vypráví o svém životě a Monique ji jen naslouchá. Později se ukáže, že je v tom něco víc a novinářka tam není jen tak...-

Příběh o sedmi manželech a začátcích Evelyn v její kariéře mě úplně tolik nepohltil. Ale zároveň vlastně ano. Při čtení jsem nepřemyšlela a jen kousavě proplouvala dějem. Určitě taky máte knihu, která vás nenadchla ale má v sobě něco, co vás prostě učarovalo. Pro mě je to přesně tahle kniha.
Posledních sto stran mě přesvědčilo o tom, že je to opravdu dobrá a dojemná kniha. Asi spíš taková emoční jízda při které se mi vháněly do očí slzy. Na konci mě z toho všeho bolelo srdíčko a chtělo se mi brečet. Ale to jsem si uvědomila až po zavření knihy...

Dojemná kniha o životě ženy, která si stavěla vlastní kariéru, ze které spadla a dál upadávala, ale přesto se vždy postavila na samotný vrchol. O ženě, která hledala rodinu a lásku, a obojí nakonec našla. O ženě, která to kolikrát neměla lehké a údajně se rozhodovala špatně.
Kniha si vzala část mého srdce a řekla bych, že je tou jednou z nejlepších co jsem kdy četla. I když ji nedávám plný počet hvězdiček.

,,Nikdo ti nic nedá, pokud si o to neřekneš. Zkusila jsi to. Nevyšlo to. Vyrovnej se s tím."
,,Vidím co vidět chci, a můj pohled je založený na vědomí toho, jak to celé dopadne."
-Svět vám věci nedává, musíte si je vzít.
-Před muži kteří si potřebují něco dokázat se mějte na pozoru.

28.12.2023 4 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

To bylo tak super, že pěkně dlouhou dobu nemám slov k tomu, abych vytvořila recenzi. Na mé tempo jsem to měla celkem i rychle přečtené.

Všichni tvrdí, že Čtvrté křídlo je boží a je to must read. Po přečtení s nimi musím souhlasit. Ten příběh opravdu obsahuje vše, co se píše v recenzích. Draci, enemies to lovers a nějakej Xaden. Tohle jediný jsem o knize věděla, když jsem si ji koupila. Vůbec jsem nevěděla o čem ten velký hit je, i když recezne mi něco prozrazovaly.
Netrvalo dlouho, a já se po nějakých sto stranách začetla do příběhu, až se mi nešlo odtrhnout. Takže těch 500 stran uběhlo docela rychlím tempem.

Zamilovala jsem tu do všeho. Do draků, do Xadena, a taky do toho světa. Autorka ho postupně vysvětlovala, ale já tomu popravdě moc nevěnovala pozornost. Mě hlavně zajímal děj, ve kterém se stále něco dělo.

Co říct o Xadenovi? Je to takovej druhej Rhysand, takže hodně dobrý. Ale Xaden je za mě lepší. Vztah mezi ním a Violet byl boží už od začátku. Stal se z nich můj nový oblíbený knižní pár.
Draci. Na ty jsem čekala a pořád nevěděla, kdy se vlastně objeví. S jejich příchodem se poté příběh stal hustým. Teda mega hustým.

Těším se na druhý díl, který má vyjít v září, protože konec skončil zajímavě. Je to takovej ten tip nepříjemného konce, kdy se chcete dozvědět co bude dál, ale ještě to nejde.

25.04.2024 5 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

Každý díl této série má své kouzlo. Rychlost čtení. Tohle jste opravdu schopni přečíst za jeden den. Přečtete si první kapitolu, a je víc a víc těžší se od děje odtrhnout.

Nemuseli jste se ani nijak ztrácet, protože první strana začíná přesně tak, jak skončil druhý díl...
Na závěrečný díl série Dark Elements jsem se neskutečně natěšila. Možná až moc. Dostala jsem to co jsem očekávala, a to mě možná trochu zklamalo. Celé je to takové klišé a docela předvídané. Samozřejmě jsem se kolikrát divila ale myslím, že předchozí knihy to kouzlo měly silnější. Tady prostě dostanete spokojeně ukončenou sérii, a uznávám, že to bylo takové zvláštní to ukončit. Z části jsem ten svět už chtěla opustit, ale něco se mě tam snažilo zdržovat o něco déle.
Romantika je zde pikantnější než kdy dřív, a pro spousty z vás dokonce s tím, koho očekáváte. Dle mého to ale už od druhého dílu bylo jasné. Taky se Layla nijak nezdržovala, což jsem fakt ocenila.
Miluju všechny pokrevníky, hlavně Bambi.
Miluju Rotha, ale to snad většina z nás.

Ano, bylo to klišé ale ta série si mě před nějakou dobou získala, a nedokážu ji dát neplný počet hvězdiček. Na druhou stranu si nejsem jistá, jestli ji plný chci taky dát.

KAŽDOPÁDNĚ se nebojte, a vraťte se na poslední dobrodružství společně s Laylou, Rothem a Zaynem. Zamilovávejte se do démona a strážce. Pátrejte po pravdě s hlavní hrdinkou a užívejte si tu sérii. Když jste ji ještě nečetli, tak se na to vrhněte. Já už mohu jen popřát: Užijte si čtení

20.01.2024 4 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Připravte se na pořádnou jízdu tímhle dílem. Říkám vám, že jakmile začnete, nebudete se moct odtrhnout. Nenachází se tam strana, která by byla bez akce.
Z pekla do pekla jsou slova, které přesně vystihují děj. Ten skákal z místa na místo společně s Brexley. Narozdíl od prvního dílu to nebylo klid, bum, klid a dokola. Ne, tady to bylo jedno velký BUM!

Děj mě sám o sobě překvapil, protože nic z toho jsem nečekala. Kolikrát jsem si říkala proč to tak je? No hlavně na konci. -Varování, nepočítejte s uzavřeným koncem, to prozradit mohu.-

Mimo akci dostame slušnou romantiku, která je o něco jiná než minule. I když není nijak zvlášť velká, stále se to vynahrazuje už jenom těmi chvílemi kdy je Brex s Warwickem. Opět tu nechybí ani nevyřešené otázky ale dočkáme se i vysvětlivek, které dokážou ohromit. Spíš jsem tím myslela, že se dozvíme něco víc o Brexley, Warwickovi, dalších postavách a o říši.

Ukázaly se nové postavy, ale i ty staré. Některé mé zklamaly, protože ne všechny vypadají, tak jak se zdálo. Cenu za nejlepší postavy získávají Opie a Mrňouska. Ostatní postavy jako Warwick, byly skvělé ale některé naopak ne.

Na rozdíl od prvního dílu byl druhý více čtivý hlavně dějem a napínavostí. V knize nechyběl humor, který od určitých postav dokáže rozesmát. Na konci jsem z toho byla úplně zmatená a prostě už nutně potřebuju další díl.

04.11.2023 5 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Pokud jste čekali až vyjdou všechny díly, s radostí vám říkám, že se do toho můžete vrhnout. Celá tahle trilogie za to určitě stojí. Díky tomu si získala u mě speciální místo.

Začátek knihy se odehrává v momentě, kdy skončil druhý díl. Tím se zabývá polovina knihy. Vztahem Emilie a Iry. Jejich vztah byl z pohledu Emilie celkový zmatek, ale v tomhle díle bylo jasno. Mezi nimi to začne jiskřit ještě víc, a tak ani nechybí dost spicy scén.

Samozřejmě se tam děje i něco jiného, než jen vztah mezi nimi. Do aktualit se dostane jedna kletba a záhada, které provázejí děj celé knihy. Emilie se dozvídá pravdu o svém životě a o sobě samé. Kolikrát mi ji bylo líto, z těch všech lžích co jí tajili. Nebudu to popisovat dál, jinak je možný, že bych vám dala spoilery.

Za mě se děj netáhl, stále se tam něco dělo i přesto, že tam někdy nebyly úplně chytlavé pasáže. Některé věci bych natáhla, a naopak některé zkrátila o pár stran. Sama jsem jednu chvíli dostala blok, a nechtělo se mi pokračovat.

Konec jsem trochu předvídala ale i tak mě něco překvapilo. V posledních čtyřiceti stranách jsem si připadala jako v pohádce, která končí. Při tom to žádná pohádka není, ale konec skončil tak, jak by si to zasloužili všechny knihy. Prostě hezky. Možná bych ho jen o pár stránek zkrátila, ale na jednu stranu jsem ráda, že jsem tam strávila čas o něco déle.

Jak už jsem zmiňovala, celou sérii jsem si zamilovala a tak mi bylo líto opouštět ten svět společně s Irou a Emilii. Se světem se ale nemusíme loučit na dlouho, jelikož autorka napsala příběh o jednom z dalších princů, který je zatím v angličtině. Měli bychom se dočkat překladu, už příští rok.

Tuhle sérii jsem si zamilovala hned od prvního dílu. Jsou to knihy plné magie, dobrodružství, romantiky, zrad, čarodějek a démonů, záhad a vyšetřování... Prostě tohle musíte zkusit a já doufám, že si to taky zamilujete.

27.10.2023 5 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Pustit se do této knihy byl pro mě opravdu velký krok. Přeci jen je to v angličtině a toho jsem se nejvíc bála. Po veškerém doporučování a ujišťování, že angličtina tu je opravdu lehká, jsem se do knihy nakonec pustila.
A nelituji! Už od první kapitoly jsem si všimla, že začíst se nebude problém. Jak z hlediska angličtiny, tak i děje.

Josh, bratr Avi, odjíždí na nějakou dobu pryč, a tak svého nejlepšího kamaráda poprosí, jestli by se "postaral" o jeho mladší sestru...

Střídají se tu dva pohledy- Ava a Alex. Osobně mě bavily oba pohledy, ale Alexův byl kolikrát o něco těžší na porozumění.

Příběh Twisted love mě bavil. Několikrát jsem se smála, ale kolikrát mi bylo i do pláče. Je to taková ta klasická romantika, kde se hlavní postavy na začátku potkají, později se dají dohromady a poté se něco pokazí. Takže klasika, ale přesto to bylo něco jiného. Neřešila se tu jen láska, ale i tajemství a trauma z dětství.

Alex je boží>>> Konečně jsem poznala toho Volkova, kterej mi pořád vyskakoval na tiktoku. Vztah Alexe s Avou je úplně že aww. Samozřejmě tu ani nechybí spicy scény.

Četlo se to tak strašně dobře i přesto, že to bylo v angličtině. Zamilovala jsem si snad všechny postavy. Hlavně kamarádky od Avi. To se těším na jejich knihy a jejich vlastní romantické příběhy. Celkově bych to brzy viděla na novou oblíbenou knižní sérii.

Na konci jsem hodně přemýšlela o hodnocení, ale poté, jak jsem si přečetla bonusové kapitoly, jsem se rozhdola tomu dát plný počet hvězdiček.

01.05.2024 5 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Kniha, která mě zaujala hned jak vyšla, ale časem moje chuť na čtení této knihy vyprchala.

Šestnáctiletá Joan přijede na své další prázdniny k babičce, jenže se ukáže, že je opravdu tou nestvůrou jak ji babička říkávala.

Od první kapitoly se to pustí do děje a jenom to jede a jede. Je to opravdu hodně čtivý, a když k tomu přidáte cestování časem a Aarona...tak je to pecka!

Příběh se mi strašně líbil, i společně se světem. Ten se odehrává v Londýně. Jsou tam dobré popisy, takže není problém si místa představit.

Všechny postavy jsem si oblíbila. Dokonce i Nicka, který má být asi ten špatný. I když hned od začátku je jasné kým je, byla jsem překvapená při jeho odhalení. Aaron je úžasnej. Občas mě teda štval svou štítností, ale ta se k němu vlastně hodila.

Milostný trojúhelník tu nechybí, ale tentokrát jsem na vážkách. Aaron nebo Nick? Oba dva mají něco do sebe... Více jsme teda poznali Aarona, takže v tuhle chvíli říkám Aaron, ale kdyby se víc ukázal i Nick, možná by to bylo jinak.

Byla to dokonalost. Spojte cestování časem, historii, milostný trojúhelník, hate to love, nestvůry, Londýn a spoustu dalšího a máte tady Jenom nestvůru. Prostě dokonalost.
4,5/5

05.03.2024 4 z 5

Náhodou Náhodou Petra Martišková

Pod jakým slovem si můžete představit knihu Náhodou? Jedním slovem prostě dokonalost. Tahle dokonalost má všechno dokonalý Není nic, s čím bych nebyla spokojená. Na první pohled vypadá nádherně už jen díky obálce. A to co obsahuje vnitřek je snad ještě lepší.

Když jsem se o knize dozvěděla, říkala jsem si jestli princezna a basketbalista není trochu blbost, ale to rozhodně NENÍ. Hned co jsem knihu otevřela a začetla se, nemohla jsem se odtrhnout. Mimo děj v tom měl taky prsty styl psaní autorky, který je hodně čtivý.

Příběh má skvělé prostředí a naprosto úžasné postavy. Obě hlavní postavy Elenu a Nathana jsem si oblíbila hned. Ty jsme měli možnost lépe poznat díky kapitolám, které se střídaly v jejich pohledech. Ze začátku jsem se jich teda trochu bála...

O Eleně jsem si myslela, že to bude opravdu typická princeznička ale hned se ukázalo, že to tak není. Nebála se říct co si myslí, a náhodou s ní byla sranda.

Nathana jsem očekávala trochu mírnějšího ale i přesto jsem si ho hned oblíbila. Basketbalista jako vyšitej, teda s menším průšvihem. V basketbalu se vůbec nevyznám ale bylo to popsáno dobře k pochopení.

Mezi úžasnými postavami nechybí pohodová hate to love romantika. Zdála se být trochu pomalejší, ale při čtení se mi to ani nezdálo. To tam byly i menší peprné scény. V tomhle případě to bylo naprosto dostačující a kolikrát i roztomilé .

Děkuju @petra_martiskova za poskytnutí recenzního výtisku @cooboo_redakce @albatrosmedia #spoluprace

27.11.2023 5 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Téma Národního obrození mě při dějepisu hodně bavilo. Když jsem se dozvěděla, že tato kniha se odehrává v té době, dokonce i s detektivní a romantickou zápletkou, věděla jsem, že si to musím přečíst.
Sice byl začátek pomalejší na začtení, ale jelikož tohle je opravdu jednohubka, to začtení netrvalo dlouho.
Děj se tu točí okolo několika postav z 19 století. Máme tu třeba Havlíčka, Němcovou, Nerudu, Tyla... I když v hisorii to bylo možná jinak. Tohle celé je spíš napsané smyšleně, ale zato opravdu dobře.

Nejvíce mě bavil děj okolo Havlíčka. Kór jeho vztah s Němcovou. U toho jsem se až culila, takže kdyby někdo napsal jen fanfikci s Havlíčkem a Němcovou, tak sem s ní. Kdo by řekl, že si tu dokonce lze oblíbit Karla? Já ne, ale stalo se.
Poté mě docela bavily kapitoly o Němcové, kdy to bylo spíše jen o tom, kdy se stěhuje a jak to má se svým manželem. Dále tu byl Neruda, který jako kluk chtěl přijít na kloub malostranskému vrahovi.

Detektivní zápletka byla zajímavá, ale zároveň taková zvláštní. Přijde mi, že během pátrání se nepřicházelo na nic nového kromě toho, co už se vědělo. Na konci jsem přesto byla překvapená kdo za tím vším stál a proč vlastně.
Autorka tuto knihu napsala dobře, až jsem si opravdu připadala jako v 19. století. Už v květnu má vyjít druhý díl, který nejspíš nedokážu vynechat.

01.05.2024 4 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Tahle série se mi opravdu hodně začíná líbit.
Druhý díl série Hry o dědictví je snad lepší než první díl. Avery stále musí v Hawthorne house vydržet ještě spousty času. Jenže čím déle tu je, tím víc po ní někdo jde. A taky nechybí oblíbené záhady. Mysleli jste si, že se všechno už vyřešilo? To jste se pletli. Tady toho na vás čeká ještě mnohem více...

Tyhle knihy autorka napsala hodně dobře. Jsou tak neskutečně čtivé! A ty krátké kapitoly, které vás nutí číst dál? No to je pecka! U tohoto se prostě nejde nudit.
Nechybí tu ani pokračování milostného trojúhelníku. Stále si stojím za Graysnem, ale kdo ví, co ukáže třetí díl. Na Jamesona ale pomalu měním názor. Zjistila jsem, že i on náhodou není špatný.

Stále mě překvapuje, jak moc si autorka dokáže promyslet hádanky a ty ostatní věci do děje. Sice se je při čtení nesnažím moc luštit, ale i tak to na několikáté přečtení nechápu. A poté, když to Avery s ostatními vyluští, se ptám sebe, jak moc oni musí být chytří?

V tomto díle je více akce, což vám nedovoluje přestavat číst. Za sebe bych i řekla, že víc romantiky tu taky je. Na konci jsem byla možná tak zklamaná, stejně asi jako Avery. To rozhodně nemění můj názor na knihu a stále doporučuju. Jestli vás to zaujalo, dejte tomu opravdu šanci.

05.04.2024 5 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Na první pohled to vypadá jen jako kniha o tenise. Já v tom vidím ještě něco víc...

Od autorky jsem četla Evelyn Hugo a ta nezklamala. Hned od začátku se stala mou oblíbenou autorkou, a po téhle knize nemohu říct nic jiného. Styl psaní Taylor Jenkins Reid vás nutí číst dál a nepřestávat.

O tenise vím možná tak kulový, ale tady v knize se nachází vysvětlivky. S nimi je jednodušší si hru představit. Přesto se v tom stále nevyznám, ale mám pocit, že popsáno je to zde pěkně.
V samotném ději jsou vlastně z 90% jen zápasy, takže chápu, že ne všechny to úplně zaujme. Ale to bylo právě to, kvůli čemu jsem četla dál. Nejen že to bylo krátké kapitoly, ale chtěla jsem vědět kdo vyhraje.

Carrie Soto je tenistka, která je k tomuto sportu vedena už od dětství. Přivedl ji k němu její otec, který v ději má svou roli. Samotná Carrie se mi celkem líbila, ale několikrát mi nevyhovovala. Občas se nechovala zrovna nejlíp. Tahle hráčka je samozřejmě opravdu hodně cílevědomá, někdy možná moc... Ostatní postavy se mi zamlouvaly, jako třeba její otec nebo Bowe.

Romantiky se zde nedočkáte nijak zvlášť velké, ale ta potřebná špetka tam přeci jen je. V tomhle příběhu ale není nijak důležitá. Spíš je to taková to třešnička na dortu.

V téhle knize máte možnost poznat tenis, ale i něco víc. Třeba to, že sportovci to nemusejí mít zrovna dvakrát lehké, než se na první pohled dá říct. Já v tom viděla i tu dřinu za úspěchem. :)

15.03.2024 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Avery zničeho nic zdědí sumu peněz po Tobiasovi, kterého vlastně ani nezná. K tomu se objeví slavná rodina Hawthornových a Tobiasovy vnuci, kteří Avery zamotávají hlavu. Společně se snaží rozluštit záhadu dědictví a jednu jedinou otázku... proč? Tahle záhada však dokáže objevit i jiná tajemství.

Pod názvem knihy jsem si dokázala něco představit ale jinak jsem vůbec nevěděla do čeho se pouštím. Z počátku až do poloviny jsem nechápala proč je kniha tolik oblíbená a doporučována. Děj byl zajímavý skoro celou dobu, ale pořád jsem nikde necítila to wow, a tak jsem jen četla dál, abych to dočetla. Jenže, teď to přichází, jak jsem četla dál, tak bylo těžší a těžší se odtrhnout. Ke konci se to opravdu rozjelo a ty hádanky a tajemství mě kolikrát i šokovaly. Souhlasím a potvrzuji, že autorka je opravdu královna hádanek.

Postavy jsou dobře vytvořeny s tím, že jim nechybí osobní tajemství. Je tady i zajímavě vytvořen romantický trojúhelník, o kterém jsem nevěděla. Jsou tu dva Hawthornové, kteří se motají okolo Avery a to jsou Grayson a Jameson. Osobně mě více zaujal Grayson, taky jsem jeho tým. Jameson mě moc neoslnil, ohledně děje má dobrou roli ale v té romantice mi nesedl. Další bratr Xaden je takovej ten nejlepší kamarád a Nash je prostě ten nejstarší, a na výplň. Celkově všichni čtyři jsou hot, protože nosí smoking.

Tuhle knihu nejde jen tak odložit, je to taková velká tajná honba za pokladem. A jsou tady i kraťoučké kapitoly.

23.02.2024 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

(SPOILER) První díl mi dal pocit úžasu, zato ten druhý lehké zklamání. Na pokračování jsem byla natěšena, a ze začátku to bylo oprávněné...

Může obsahovat spoilery.

Za mě to dějově bylo o něco slabší ale zato jsme se dozvěděli spousty zajímavých věcí. Taky tu hned poznáváme druhou stranu Celaeny, Adarlanského zabijáka. A romantická linka se nám tu taky pozměnila...

Autorka dala hrdince jeden úkol ale přitom se k ní připletlo několik dalších. Takhle to vlastně bylo celou dobu. Celaena plnila úkoly, které dostávala od krále a žila život ve skleněném paláci se svými přáteli.

Naopak tu máme romantiku mezi Chaolem a Celaenou, za což jsem byla vděčná. Jak se říká, kdo si počká ten se dočká. Mezi nimi to bylo vysloužený a ta cesta, kterou se k sobě dostali... Jenže ke konci mě Chaol docela zklamal a mé nadšení moc dlouho nevydrželo. Teda spíš jim to moc nevydrželo...

Celaenu jsem si oblíbila víc a po dalším díle bych řekla, že mi sedne ještě víc. Chaol je však pravý opak, a už není tak oblíbený jako dřív. Z Doriana se stal opravdový přítel, u kterého se snad příběh vyvine ještě víc. Tak zpětně si říkám proč Maasová ty dva nemohla nechat spolu, a jen by něco málo pozměnila do jejich okolí? A Rychlotlapka? (Ehm, český překlad) To je zlatíčko.

Druhý díl byl občas čtivý ale zato se občas vlekl. I přesto nám dal důvod, díky konci, proč se vrhnout na pokračování. Informace na konci mě moc nešokovala, protože podle některých detailů během knih se dalo něco podobného odhadnout, ale v tu chvíli to bylo nečekaný.

21.02.2024 4 z 5

Koruna strachu Koruna strachu Rozálie Pražáková

Nejdřív mě kniha nezaujala a vlastně jsem ji nevěnovala větší pozornost. Kdybych to ale udělala, myslím, že do knihy bych se pustila dřív. V tuhle chvíli děkuju všem těm pozitivním recenzním, které mě přiměly přečíst si tento skvost. A taky ta obálka<3

Před čtením jsem se na knihu pořádně natěšila, ale to ze me časem upadlo. Začátek byl pro mě těžký na začtení ale autorka nás nenechala dlouho čekat.

Hned jak se Avery s Twainem dostali do jiného světa, mohli jsme s nimi poznávat zákoutí Ademontu.

Tahle kniha má spoustu pozitiv ale za mě i pár negativ. Osobně mi ze začátku nevyhovovalo střídání pohledů v kapitolách. Kolikrát mě to odrazovalo od čtení ještě společně s délkou kapitol. Tohle všechno mi více ke konci však začalo vyhovovat.

Celý svět a postavy jsou skvostně napsané. Z každé dokážete vyčíst její charakteristiku a vytvořit si její lehký obrázek.
Na Sullivana jsem se hodně těšila už před čtením. Při setkání s ním mě ale začal mást. Moje srdce si ho ale oblíbilo a já potřebuju víc Avery a Sullivana.

Konec jsem hltala každou stránku a taky rychle přišel šok. Teď moc nevím kdo je ten dobrý a kdo ten špatný. Doufám, že další díl bude, a ten já potřebuju abych dostala odpovědi.

03.02.2024 5 z 5

Sama doma Sama doma Amélie Salingerová

Krátká vánoční povídka. Pokud se nudíte při pár minutách, tohle je ideální na čtení. Taky je z toho cítit atmosféra z filmu Sám doma.

26.12.2023 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Do tohoto dílu se mi nechtělo. Ne že bych se bála, jen to bylo spíš z důvodu Nesty. Starší sestra Feyre a taky postava, kterou jsem si za celou sérii fakt neoblíbila. Čekala jsem teror při čtení, ale ten kupodivu ani nepřišel a já si vlastně Nestu oblíbila...

V téhle knize ze světa Prithianu nedostaneme ohledně děje nějakou akci ve válce. Tady jde spíš o to, poznat víc Nestu než jen povrchově. To se autorce opravdu povedlo. Sledovali jsme Nestu při tom, jak se vypořádá s tím že je víla, a jak se učí se svou mocí.

Na začátku byla nesnesitelná už jen tím svým chováním. Po pár kapitolách, kdy jsme se něco dozvěděli o její minulosti, a jak vlastně snáší celou přítomnost, jsem ji začala mít ráda a ani jsem nevěděla proč.

Taky se zde víc ukázal Cassian, ze kterýho jsem potom byla až moc přecassianovaná. Ale byl tam potřeba hlavně svým humorem a svým charakterem. Párkrát jsem ho v některých chvílích i litovala.

O romantice mezi ním a Nestou raději nemluvím, z toho mám asi trauma. To zas ne, ale na můj vkus těch spicy scén bylo víc, než jsem potřebovala. Jestli mám něco říct o jejich vztahu, tak ten byl prostě něco.

Ostatní postavy byly klasicky úžasné jako vždy. Ale Feyre s Rhysem mě v některých chvilkách rozčilovali svým chování. Rhys zas tolik ne, ale ta Feyre? Prostě se kolikrát chovala až moc vyspěle, ale na jednu stranu to chápu.

Dějově se mi to možná líbilo víc než v předchozích knihách. Nebylo až tak těžké se v tom orientovat. Nebylo tam dle mého žádné složité popisování. A když trochu skočím na konec, tak to zakončení? To bylo od ní tak hezký.

Nakonec jsem z toho taková zmatená a ještě k tomu ztracená. K tomu se mi těžko hledají slova, abych napsala něco srozumitelného. Smíšené pocity jsem opravdu nečekala ale Massová nezklamala. Jsou to prostě Dvory a proto asi nemusím vypisovat co vše bylo skvělé.

10.12.2023 5 z 5

Poslední gambit Poslední gambit Jennifer Lynn Barnes

~Před prvním dílem jsem nevěděla, že si tuhle sérii tak oblíbím.
Avery stačí přežít posledních pár týdnů, aby zdědila milióny. Když se ale objeví neznámý host, můžou se karty otočit...

---SPOILERY---
Tenhle "návštěvník" mě teda pěkně štval hned od začátku. Byla mi hned podezřelá a celkově mi vůbec neseděla. A jak si brala pozornost ostatních? Kór Graysona? To bylo nejhorší. Tím že ji Gray věřil, mě osobně docela zklamalo. Tohle je opravdu jediný mínus na knize.
---KONEC---

Jako vždy není třeba čekat a to se mi líbilo. Autorčin styl se nijak nezměnil, ba možná zlepšil. Ten budu vychvalovat vždy. A taky nechybí oblíbené krátké kapitoly!

Zdá se, že zde se nám romantický trojúhelník uzavírá. Myslela jsem si, že až do konce zůstanu team Grayson, ale ten mě v něčem zklamal. Zároveň jsem zjistila, že Jameson je vlastně fajn, až jsem si ho oblíbila, takže jsem skončila v teamu Jameson

17.04.2024 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Třetí díl Skleného trůnu je už něco jiného než předešlé dva díly. Je to o něco více napínavější a je tu spousty nových postav.

Na Celaenino pokračování jsem se hodně těšila. Jenže to jsem nevěděla, že to nebude jen o ni. V knize jsou totiž další pohledy jiných postav. Máme tu dějovou linku nové postavy Manon, a jako další tu je Dorian s Chaolem.

Dějové linky z pohledu Manon, Doriana a Chaola mě urputně nebavily. Většinou mi při nich myšlenky odcházely někam pryč, než aby se soustředily na čtení. Občas se stalo, že mě jejich části bavily, ale spíš to bylo jako na horské dráze.
Zato Celaena mě bavila dost! Části z jejího pohledu byly čtivé a pro mě mnohem zajímavější. Bavilo mě, jak poznávala samu sebe, učila se se svou mocí a taky její hašteření s Jeřábem. Toho jsem si oblíbila hned, jak jsem přečetla jeho jméno. Ani jsem nevěděla, že Rowan se objeví už v tomto díle. -občas byl možná až moc mrzutej ale ke konci byl úplně jinej.

29.03.2024 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Do téhle knihy jsem se pustila bez nějakého očekávání. Neměla jsem v plánu ani začínat ale objevilo se společné čtení,tak jsem využila šanci, které po dočtení nelituju.

Skleněný trůn je úplně něco jiného než Dvory, a nebudu zmiňovat že mě to překvapilo. Tuhle knihu bych popsala jako dobrodružství, zato Dvory jako domov.

Ne že by mě kniha pohltila hned ze začátku, ale kousek po něm mě chytila a málo kdy pouštěla. Časem to bylo víc a víc chytlavější a děj byl víc a víc čtivější. Hlavně v části, kdy začaly zkoušky a přišlo toho mnohem víc nečekaného.

Hlavní hrdniku Celaenu jsem si oblíbila hned. Líbila se mi její povaha a taky fakt, že je badass hrdinka. Mezi mé další oblíbené postavy patří Chaol a Dorian. Dostáváme se k otázce jaký jste tým, protože tady máme oblíbený trojúhelník. Já mám od začátku jasného Chaola ale Dorian je taky fajn. Ale prostě Chaol no...

Čtení jsem si tolik užila. V polovině jsem přestala úplně vnímat a jenom žila s příběhem. Chtěla jsem to dočíst a dozvědět se všechno ale zároveň si to ještě užít. První díl byl fakt dobrej a já se nemůžu dočkat až se pustíme do druhého dílu.

09.02.2024 5 z 5

#NAJDImě #NAJDImě Lena Valenová

Tady jde vidět, jak se z chvilky na chvilku dokáže z holky stát detektiv na internetu.

Volné pokračování Cool girl! knihy #NAJDI mě. Na začátku rovnou zmíním, že předchozí knihy od autorky jsem nečetla, ale viděla pouze film.
V příběhu jsem tím pádem měla kolikrát bordel při zmínce z Cool girl! Náhodou se to ale dalo. A jak je několikrát zmíněno, knihu lze číst i samostatně.

Anet ráda pomáhá druhým, a tak se rozhodne řešit online trolly formou podcastů, které začala točit. Jako první se setkáváme s případem, kdy se sestra, Anetiny nejlepší kamarádky Bibi, má ve Vídni setkat se svým přítelem, kterého zná jen přes internet. Anet to začne být podezřelé a tak pobyt ve Vídni využije hledáním pravdy.

Prostředí Vídně bylo krásné. Při čtení té části jsem si připadala jako bych tam opravdu byla. Tohle je rozhodně moje nejoblíbenější část knihy. To samé jsem cítila v části, kdy jsme se ocitli v Litomyšli. Je úžasné, když dokážete s knihou cestovat.

Později se k Anet dostane víc případů, které se motají do sebe a nebo naopak. Osobně jsem se v tom trochu ztrácela a nechytalo mě tolik jako na začátku. Ale Anet to dokázala vyřešit i přesto, že měla co řešit v realitě...

Z hlavních postav nemám snad žádnou oblíbenou. Neříkám že jsou špatné, ale prostě mi moc nesedly. Jedna se přeci jen našla, a to je Anetina mamka. Sice se tam moc často neobjevovala, ale ta si mě svým způsobem získala.

Co je neobvyklého na knihách je konec.
Zde se setkáte s interaktivním koncem, ve kterém si můžete vybrat dvě možnosti- přesněji řečeno dvě osoby. Příběh je také o druhé šanci, kterou dáte na konci vy, buď Bibi nebo Oldovi.

Z knihy si lze vzít jisté ponaučení. Dávejte pozor na internetu.

Knihu jsem četla v rámci spolupráce od autorky Lena Valenová

13.01.2024 4 z 5