knihamouder knihamouder komentáře u knih

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Pěkně zpracované dílko o dějinách proložených vlastními vzpomínkami a fotografiemi. Kniha se četla lehce, nenudila. Jediné, co mě mrzelo bylo to, že jsem na knihu neměla tolik času, takže než jsem otočila poslední stránku, uplynul nějaký ten měsíc...

02.05.2017 4 z 5

3. dobrodružství pavouka Čendy 3. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Konečně jsme se doma dočkali a přišel poštovní balíček s posledním dílem pavouka Čendy. Děti byly natěšené, až se dozví, co že se to stalo s pavoučí slečnou. Takže po obědě jsem je nahnala do postýlek a dali jsme se do čtení. Tentokrát jsem to vůbec neměla jednoduché. Dětské nemoci dokáží pěkně zprotivit den nejen malým "marodům", ale i jejich "pečovatelům"!
To, co nám chybělo v druhém díle, báječně doplnil ten třetí. Kouření dýmky, kamarád Jarda i dřevěná kukačka a nakonec shledání s Janinkou. Nechyběla ani otravná Ňomura. Opět poutavé obrázky a hlavně dobrý konec.
Knížka je pěkná. Hodnocení dětí vynechám. Dnes se totiž při čtení proměnili v Tarzany a usmysleli si, že musí zdolat horu-tedy mě a vrcholem byla má hlava, kam se i jeden z nich úspěšně dostal. Počkám si tedy na druhé čtení a uvidíme jaké budou reakce.

25.04.2017 4 z 5

Pohádky z Větrné Lhoty Pohádky z Větrné Lhoty Daniela Fischerová

Příběhy větrných vykuků jsem předčítala svým nemocným rošťákům. Knížka se jim moc líbila. Krátila nám nudné dny, kdy jsme nemohli ven.

25.04.2017 5 z 5

Traktor jede na pole Traktor jede na pole Antonín Šplíchal

Práce na farmě a k čemu se hodí traktor. Co děláme na jaře, v létě, na podzim i v zimě. Knížka, která seznámí s životem na farmě, se zvířátky. Krásná ilustrace, první anglická slovíčka. U nás má knížka úspěch.

23.04.2017 5 z 5

O Kanafáskovi O Kanafáskovi Galina Miklínová

Večerníček o peřince, malém klukovi a jejich večerních dobrodružstvích místo klidného spaní. Kdo by je nemohl milovat.
Děti tiše seděli a poslouchali, obrázky se jim moc líbily a já se i zasmála. Třeba u dílu, kde se trhá zoubek starou metodou, kterou zná jistě každý. Ještě, že na ni nakonec nedošlo a pomohla sousedka.

12.04.2017 4 z 5

Dědečkové Dědečkové Pavel Čech

Nádherné obrázky, které poví vše, není třeba textu. Všechny příběhy byly krásné s úžasným poselstvím, ale nejvíc mě dostali poslední dva, ty pro mě byli nejsilnější. Moc mě mrzelo, že byl zážitek s touto knížkou tak krátký a tak jsem ji shlédla ještě jednou a dobře jsem udělala. Objevilo se spousta věcí, které jsem při první výpravě přehlédla. Jsem si naprosto jistá, že se v budoucnu k této knížce ještě vrátím.

10.04.2017 5 z 5

Pralinky pro sousedku Pralinky pro sousedku Dorota Gellner

Moje děti jsou na první čtení ještě dosti malé, takže jim čtu já. Milují pohádky i různé příběhy. Při výběru knížky pro mé malé posluchače hledám knížku, která se jim bude líbit ilustrací, ale i textem a také jim něco dá. U tohoto titulu mi jaksi něco chybí...Příběhy jsou krátké, pro první čtení super, obrázky vskutku krásné, ale to je tak vše. Hlavní postava sousedka-mi nesedí, její hlavní vlastnost bych pojmenovala hysterie a o jejích nevychovaných čtyřnožcích ani nemluvím.
Jednotlivé příběhy považuji jen za takové plivnutí do prázdna, celkově můžu zhodnotit dílo jako pralinku, která dobře vypadá, avšak nechutí.

09.04.2017 2 z 5

Požíračka mrtvol a jiné příšerné historky Požíračka mrtvol a jiné příšerné historky Ulf Palmenfelt

Někdo vzal papír a sepsal na něj šílené duchovní a nadpřirozené historky, co jsme si vyprávěli jako děti. Dílko je od švédské autorky, nejspíš se tyhle příběhy ze záhrobí vypráví po celém světě. Hrozné blbosti tam čtenář najde, jako dítě jsem některým povídačkám věřila a umocňovala jimi svůj strach ze tmy. Jednou každý vyroste a tak mě tento titul již nerajcuje. Aspoň jsem si zavzpomínala na staré časy, jak jsme se navzájem s kamarády strašili povídačkami a vyvoláváním duchů a potom se klepali strachy, když jsme měli jít večer do sklepa nebo vynést odpadky do popelnice.
Název knihy sedí. Moje děti mají na takové čtení ještě dost a dost času, ale do budoucna bych jim takovou četbu nezakazovala. Jen bych byla připravena zodpovědět jim případné dotazy a vyvrátit ptákoviny, kterých je kniha přímo přeplněna.
A když se tak zamyslím, jak málo dnešní děti čtou, třeba by je i tyto příběhy motivovaly ke čtení, kdo ví...

09.04.2017 2 z 5

Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc Arnold Lobel

Skvělá žabí knížka o dvou přátelích a jejich velkých dobrodružstvích. Titul obsahuje zajímavou ilustraci, text je pro malé čtenáře dobře čitelný-písmenka jsou ve větší velikosti, věty jednoduché, textu tak akorát. Knížka děti opět zaujala a já se těšila z ticha a otevřených pusinek při čtení. Nechybí pobavení. Také jste hledali jaro za rohem?

03.04.2017 5 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Vzpomínky na dětství, velká přátelství, příroda, nekonečná dobrodružství a večerní návraty domů... pěkná kniha, pro dnešní generaci jistě k neuvěření-toulky přírodou, tichý svět bez připojení...

18.03.2017 4 z 5

Veselé příběhy o zvířátkách Veselé příběhy o zvířátkách Ute Lutz

Pohádky plné zvířátek a vyprávění o jejich dobrodružstvích. Doplněno moc pěknou ilustrací.

17.03.2017 4 z 5

Rumcajsova loupežnická knížka Rumcajsova loupežnická knížka Václav Čtvrtek (p)

Kdo by neznal a nemiloval večerníček o známém loupežníkovi. Naše oblíbená je s dubovými mužíky.

17.03.2017 4 z 5

Veršovaná abeceda Veršovaná abeceda Táňa Pastorková

Celá abeceda doplněna krásnými obrázky a básničkami. Děti poznávají písmenka-psací, tiskací, malá i velká, ty mladší se seznamují se světem - zvířátka, hodiny, doprava, zelenina, hraní,...
Nemám jí co vytknout, děti byly spokojené, knížka je bavila.

17.03.2017 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Neříkám, že se mi knížka nelíbila, ale tentokrát jsem se místy nudila, děj se vlekl, natahoval a já už se těšila, až vše skončí. V postavách jsem se občas ztrácela. Nápad na místo, kde vyšetřování probíhá super.

16.03.2017 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jako přečtené knihy ovlivňují Vás, tak i Vaše nálada ovlivňuje výběr knihy, kterou chcete otevřít. Má chmurná nálada (a snad i fyzická bolest) mi nedovolila pokračovat v rozečtené knize, která je plna temné a bolestivé minulosti a tak jsem zamířila ke knihovně. Potřebovala jsem něco, co by mě osvěžilo, vzpružilo, pohladilo moji smutnou duši. Zkoumala jsem hřbety knih a projížděla pěkně polici po polici. Co vlastně hledám? Nevím... Á, už to mám - Malý princ!
Kniha o velkém dobrodružství a podivných i jedinečných setkáních malého človíčka s ostatními.
Člověk nikdy neví...
Kolik čtenářů zde soudí díla autorů jedno po druhém, ale kdo dokáže soudit dobře i sám sebe? Co je pro nás důležité? Komu chceme býti užiteční - sobě nebo ostatním? Za co nebo spíše za koho jsme zodpovědní?
Mnoho z nás není spokojeno tam, kde je, každý někam pospíchá, většina dospělých je "slepá", protože se dívá očima. Ale pořád je tu ještě mnoho takových, kteří jsou schopni vnímat srdcem. Vždy si můžeme vybrat jestli uvidíme hada nebo klobouk. A vždy si můžeme vybrat, co uděláme se svými 53 minutami k dobru.
Já děkuji princátku za "nakopnutí" a jdu se věnovat mým milovaným květinám.
Co se týče Malého prince, ráda jsem s ním navštěvovala planetu po planetě a seznamovala se s jejich obyvateli. Vím, že nepotřebuji nikoho a nic vlastnit, řídit, nechci říkat svým růžím, že na ně nemám čas, nechci býti sobecká, lítostivá a osamocená. Jediné, co potřebuji jsou mé růže a láska k nim.
Líbilo se mi i přátelství s liškou, jejich pomalé sbližování. I liščí moudrost a líčení, co jí jednou bude připomínat prince.
A konec? Je smutný či není? Ať si každý posoudí dle svého. Princ se těší na shledání se svou milovanou a vypravěči zůstávají usměvavé hvězdy.

13.03.2017 5 z 5

Macbeth (komiks) Macbeth (komiks) Jyoti Bhansali

Já, komiks a Shakespeare? Jednotlivě nejdeme moc k sobě, ale jako mix jsme si přišli na chuť. Skvělá jednohubka na chvilku pohody u kávy. Čarodějnice klidně mohli vypadat děsivěji. Chtíč, vražda, našeptávající choť, následně poblázněná královna, trpící výčitkami, mající noční můry, král tyran a nechybí věštba... prostě super.
Až se pohnou Birnamské lesy...

13.03.2017 4 z 5

Naše planeta - Abeceda ekologie - Zábavné pokusy pro zvídavé děti Naše planeta - Abeceda ekologie - Zábavné pokusy pro zvídavé děti kolektiv autorů

Proč třídíme odpad, jak funguje energie atd., pomocník při vysvětlování a nápady, jaké pokusy si s dětmi udělat.

13.03.2017 4 z 5

Můj obrázkový atlas - Svět kolem nás Můj obrázkový atlas - Svět kolem nás kolektiv autorů

Krásný obrázkový atlas. Nabitý informacemi a pěknou ilustrací. Plakát a samolepky u nás udělali též radost.

Kosí bratři Kosí bratři Ludvík Středa

Kosí bratři a jejich povedené lumpárny. Další knížka, která u nás "frčí". Nejoblíbenější pohádka je ta o namalovaném čertovi.

11.03.2017 4 z 5

Hravé počítání - namaluj a smaž Hravé počítání - namaluj a smaž kolektiv autorů

Zábavná knížka, se kterou se nenudíte. Lze poznávat zvířátka a učit se, kde žijí, jaké zvuky které zvíře vydává, čím se živí. Knížka obsahuje mnoho úkolů, buď na základy počítání nebo i různé dokreslování. Ke knize je speciální fix, který jde jednoduše smazat. Součástí titulu je i sada magnetek, které dítě přidává na dvojstránku dle toho, kam si myslí, že patří-louka, návěs, stáj, rybník,...
U nás doma má knížka velký úspěch a vracíme se k ní skoro každý den.

11.03.2017 5 z 5