Macbeth (komiks)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Krása je děs a děs je krása - to si prozpěvují tři čarodějnice v ďábelském zaříkávání a věští převrat v klidném Skotsku... Za vlády krále Duncana je Skotsko spravedlivou, pohostinnou zemí, kde šlechtici věrní králi a schopní válečníci střeží zájmy skotského lidu... Nejlepšího z nich, Macbetha, ovládne osudové pokušení a spáchá vraždu. Ale ponese skotskou korunu bez výčitek? Bude ve Skotsku obnovena spravedlnost? Nebo zůstane Macbeth bez trestu? Makbeth, jedna z Shakespearových vrcholných her, přesahuje tragédii morálky a mění se v psychologickou studii duše, kterou mučí ctižádost, nejistota, strach a lítost. Macbethův příběh, zobrazující věčné drama vyvolané soubojem zla a dobra, pokušení a podlehnutí, pořádku a zvratu, nikdy nepřestal poutat pozornost a probouzet představivost generací diváků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/138101/macbeth-komiks-138101.jpg 414
Žánr
Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno, Grada
Orig. název

Macbeth: The Graphic Novel, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Macbeth (komiks)

Přidat komentář
B-artX
22.04.2018

Taková fajnová jednohubka. 80 stránek příjemně uteklo a já se docela bavil. Kresba se mi moc nelíbila, taková ošklivá, především u ubličejů. Ale jinak fajn. Nic extrémního, zkrátka fajnová oddychovka.

knihamouder
13.03.2017

Já, komiks a Shakespeare? Jednotlivě nejdeme moc k sobě, ale jako mix jsme si přišli na chuť. Skvělá jednohubka na chvilku pohody u kávy. Čarodějnice klidně mohli vypadat děsivěji. Chtíč, vražda, našeptávající choť, následně poblázněná královna, trpící výčitkami, mající noční můry, král tyran a nechybí věštba... prostě super.
Až se pohnou Birnamské lesy...

Vesmich
02.01.2017

No masakr! Čarodějnice čarují, krev stříká, muži se neustále vzájemně ujišťují, že jsou muži a Macbethovic cvokatěj. To by mě jaktěživo nenapadlo, že si budu číst Shakespeara v komiksu, bude mě to bavit, půjde z toho hrůza a bude to lepší, než na divadle! A na mou duši, bylo!

kolacky
20.03.2013

Tak tohle je povedené. Jako ilustrace k originálu moc prima. Kupodivu je zachováno i dost citátů z Willa Sh., což je příjemné, jen mě zklamali u čarodějnic, žádné Už mi s chutí v palci cuká, něco nekalého ťuká... Přikládám svoji verzi, když dovolíte, z vlastní zahrádky... palec můj mi cosi šeptá, blíží se zlo, které deptá...

Štítky

komiksy

Autor knihy

Kniha Macbeth (komiks) je v

Přečtených21x
Doporučených4x
Knihotéce7x
Chystám se číst2x
Chci si koupit1x