knihamouder knihamouder komentáře u knih

Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my Miloš Kratochvíl

Super knížka, která skvěle doplní předvánoční období. Pobaví, pohladí, dětem udělá radost vyprávěním i krásnými obrázky a dospělé vrátí do dětských let.

30.11.2017 5 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Pěkná dětská detektivka, která obsahuje přátelství, rodinné i vesnické vztahy a touhu po psím kamarádovi. Po získání psího mazlíčka nejde vše podle plánu. Dojde k záhadnému úmrtí psa a partě dětí nezbývá nic jiného, než odhalit pachatele.

30.11.2017 5 z 5

Čarodějnice: Salem, 1692 Čarodějnice: Salem, 1692 Stacy Schiff

Knihu jako celek hodnotím velmi kladně. Dočetla jsem se mnoho zajímavých informací ohledně čarodějnictví. Vložené obrázky byly skvělým doplňkem ke čtenému textu.
Pokud se zajímáte o čarodějnictví, sedmnácté století a chcete nahlédnout do drsné doby plné děsivých soudních sporů a nehezkých sousedských vztahů, kniha je určena právě pro vás. Provede vás státem Massachusetts a představí vám život v Salemu.

30.11.2017 4 z 5

Ideální manžel z nebe nespadne Ideální manžel z nebe nespadne Alena Jakoubková

Knihu nezatracuji, hodnotím ji zlatou střední cestou. Po náročnějších knihách jsem s ní našla přesně to, co jsem hledala. Odpočinkové čtení, které nenudí. Téma se mi líbilo, jen bych celý příběh okořenila špetkou vášně a zařadila gesta čerstvě zamilovaných. Přeci jen jde o román pro ženy. Bavilo mě poznávat s Patricií nová místa a zkoušet si různorodé letní brigády. Seznámení s partnerem bylo neotřelé. Zápletka s rodinným tajemstvím román příjemně osvěžila. Nechybí místní speciality a dobré víno.

30.11.2017 3 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Román je velmi čtivý. Od začátku vás bude hnát neukojitelná zvědavost. Spisovatelka po celou dobu vyprávění udržuje určité napětí, kdy v několika částech dochází k vystupňovaným akcím. Čtený text vás několikrát svede z vyšlapané cestičky a vy nebudete vědět, kdo mluví pravdu a kdo lže.
Příběh sám o sobě není zas tak moc děsivý. Pokud ho však podtrhnete tou správnou atmosférou (sychravé období, večer, samota a ticho), může se stát, že se sblížíte s paranoiou. Pak vás ochromí sebemenší neobvyklý zvuk uvnitř domu i v jeho okolí. Vše si budete vysvětlovat jako paranormální jevy.
Doporučuji fandům dobrodružství, napětí a mystična.

19.11.2017 5 z 5

My, utonulí My, utonulí Carsten Jensen

Autorovi se podařilo dokonale zaznamenat život přístavního městečka i pobyt na moři. Začátek vyprávění se nesl v humorném duchu. Postupně humoru ubývalo, příběh však neztratil na atraktivnosti.
Scénky, prostředí i myšlenkové pochody hrdinů jsou skvěle zachyceny. Autor si s textem perfektně vyhrál. Celé dílo je dokonale promyšleno a jednotlivé příběhy na sebe skvěle navazují.
Líbilo se mi, jak se obměňovala místa, kde se děj odehrával i střídání vypravování z pohledu muže, ženy, dítěte nebo třeba starce.
My, utonulí je velmi silný příběh.
Toužíte-li po mořském dobrodružství, nasedněte na dánskou loď a vydejte se s námořníky na dalekou cestu, kterou vás provede úžasný vypravěč Carsten Jensen.

16.11.2017 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Tato publikace je velmi kratičká. Autorka proložila stručný text jednoduchými ilustracemi z vlastní dílny. A přeci ke čtenáři prostá slova i obrázky promlouvají a nabízejí mnoho krásných a především hlubokých myšlenek.
Básnířka do publikace vložila duši, ale i srdce. Získala si mě svou upřímností a citlivostí. Dílo ve vás probudí mnoho pocitů. Položíte si spoustu otázek a zamyslíte se nad vlastním životem.

14.11.2017 5 z 5

Londýnský případ Londýnský případ Sam Thomas

Máte-li rádi detektivky s historickým nádechem a nebojíte-li se nahlížet do oboru porodnictví, román je určen právě pro vás. Můžu vám slíbit nenucenou zábavu po boku lady Bridget a jejího schopného týmu, velká tajemství, nečekané zvraty a mnoho vražd.

05.11.2017 5 z 5

Zvon ve studni: Novaljský světlopis Zvon ve studni: Novaljský světlopis Andriana Škunca

Krásná sbírka básní, která vás pohladí. Básnířka Andriana Škunc promlouvá ke čtenáři stínopisem i světlopisem. Z fotek i samotného textu na vás dýchne atmosféra ostrova. Sbírka stojí za přečtení.

01.11.2017 4 z 5

Laureniny úvahy jsou lehkým a zároveň zábavným čtením. Na knihu jsem neměla vysoké nároky. Přála jsem si nahlédnout do života a práce jedné z mých oblíbených hereček a to se mi splnilo.
Je to taková milá jednohubka, co vás potěší při setkání s kamarádkou u kávy.
Knihu doporučuji milovníkům Gilmorek, kteří se chtějí o trochu více přiblížit Lauren/Lorelai a připomenout si scénky z amerického komediálního seriálu.

30.10.2017 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Čtenář má možnost nahlédnout do života tří různých rodin žijících ve třech odlišných dobách. Jejich životy se točí právě kolem včelstva.
Autorka má děj skvěle promyšlený. Minulost, přítomnost i budoucnost se různě proplétají.
Nemůžu vyzdvihnout, ani hanobit jednu z částí vyprávění. Publikace se mi líbila jako celek. Ve všech částech čtenář nalezne určitou myšlenku. Ať už jde o včely nebo rodinný život.
Doporučuji!

25.10.2017 4 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Kniha se mi moc líbila. Je velmi čtivá, skvěle propracovaná. Rozšíří čtenáři obzory do několika oblastí. Máte-li rádi mystično, vědu a napětí, pusťte se s mazanou dívkou Faith do vyšetřování. Čeká vás jedinečný zážitek.
Vřele doporučuji!

18.10.2017 5 z 5

Listen To My Heart: Moje láska k životu Listen To My Heart: Moje láska k životu Helena von Zweigbergk

Příběh umělkyně Marie, která se nehodlala vzdát bez boje a zvítězila. Otevřená zpověď o tom jak se vám změní pohled na svět, když zasáhne prudká rána osudu.
Kniha je velmi pěkně zpracovaná, nechybí barevné a černobílé fotografie.

16.10.2017 5 z 5

Případ Ewy Morenové Případ Ewy Morenové Håkan Nesser

S inspektorkou Morenovou se nudit opravdu nebudete. Kniha se mi moc líbila. Zápletka super. Myslím, že se podívám na další Nesserovy knihy.

12.10.2017

Hurvínkova nebesíčka Hurvínkova nebesíčka Denisa Kirschnerová

Kdo by neměl rád hubatého kluka s rozcuchanou čupřinou a chytrou obrýlenou holčičku. Kniha obsahuje krásné obrázky. Příběh byl pro děti velmi napínavý, moc se jim líbil. Za nás mohu knížku jedině doporučit.

10.10.2017 5 z 5

Nejhorší noční můra Nejhorší noční můra Brenda Novak

Kniha se mi celkem líbila. Rozjezd byl slabší, ale pak následovala nečekaná jízda. Nechybělo napětí, zvraty a došlo i na lásku. Také bych ocenila, kdyby se autorka více věnovala aljašskému nehostinnému prostředí.

09.10.2017 4 z 5

Kapesní atlásek – Ptáci našich měst Kapesní atlásek – Ptáci našich měst Jan-Michal Mleziva

Pěkný sešítek akorát do kapsy nebo batůžku. Provede vás ptačím světem.

05.10.2017 5 z 5

Jak chtěl být Honza peciválem / Kouzelné nůžky Jak chtěl být Honza peciválem / Kouzelné nůžky Miloš Kratochvíl

Že lenost se nevyplácí, o tom ví své i Honza. Nenasytný Hromada se také dočká odměny dle svých zásluh. Dvě kratičké, za to pěkné pohádky.

05.10.2017 5 z 5

O olši, která nikdy nic nevzdala O olši, která nikdy nic nevzdala Miroslav Žamboch

Dojemný příběh o tom, že naděje umírá poslední. I když nejde vždy vše dle plánu, není třeba se trápit. Vše má své důvody a svůj čas. Co se nám zdá být navenek ošklivé může být nádherné a zevní krása nemusí znamenat vítězství. Největším počinem je předávat ostatním, ať už lásku, bezpečí nebo třeba teplo.

Stojí město Nepovězto Stojí město Nepovězto Ljuba Štíplová

Drobná sešitová knížečka plná básniček. Povídání doplněno obrázky, při čtení se můžou zapojit i děti. Nechybí hádanky. Děti byly nadšené.

04.10.2017 5 z 5