knihamouder knihamouder komentáře u knih

Zlozvyky psů Zlozvyky psů Colin Tennant

Obsahuje pro mě velmi mnoho užitečných rad a mnoho odpovědí na chování našeho čtyřnohého kamaráda. Je v období puberty, hledá své postavení ,,ve smečce,,. Kniha mě utvrdila v tom, že jeho výchova směřuje správným směrem, a ikdyž se občas objeví nějaký problém, není neřešitelný. Hlavně trpělivost, výcvik pod odborným dohledem a zdroj informací.

12.03.2015 4 z 5

Bez vodítka Bez vodítka Rupert Fawcett

Vtipný pohled na vztah páníček-pejsek gaučák. :-)

09.03.2015 3 z 5

Na paměť mým smutným courám Na paměť mým smutným courám Gabriel García Márquez

Téma mě nijak neuchvátilo, hlavní postavou je devadesátník, co si myslí, že poznal konečně lásku, kterou našel opravdu zvláštním způsobem...obsahově nic moc, přesto se titul čte velmi dobře.

27.02.2015 2 z 5

S rukama na uších S rukama na uších Jana Makovcová

Četla jsem první díl a moc se mi líbil, těšila jsem se tedy na druhý. Kniha je čtivá i přes to, že již není humorná. Připomněla mi, že je mnoho věcí, situací, bytostí, které nám život dává a které bereme jako samozřejmost, ač tomu tak někdy není. A taky to, že zítra může být vše jinak, ať k lepšímu nebo k horšímu. Autorku knihy obdivuji, že v sobě nachází tolika sil, starat se o své dva synky a zároveň se podělit se zkušenostmi s ostatními.
Musí být nesmírně těžké, když jako rodič cítím, že s dítkem není něco v pořádku a od doktorů se dočkám odmítnutí nebo podceňování příznaků. Také návštěvy sociálních pracovnic, chovajíc se, jako kdyby měly dávat peníze ze své kapsy určitě nejsou lehké a o zlých jazycích, kteří dokážou rodině závidět peněžní sbírku na postižené děti...Klobouk dolů. Přeji autorce mnoho sil a pozitivní energie do dalších let pro ni i její rodině. Ještě je mezi námi pořád spoustu lidiček, co umí a hlavně chtějí pomoci.

09.02.2015 4 z 5

Maminko, nezpívej Maminko, nezpívej Jana Makovcová

O životě a o tom jak se nezbláznit, i když nám život sází ránu za ranou. Humorná kniha, návod jak se radovat z maličkostí. Šikovná mamka a šikovní snaživý kloučci.

12.12.2014 5 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Z počátku jsem byla velmi zmatená a kniha mě moc nezaujala. Postavy s anděly se různě propletaly a odhaleni děje hned na začátku mi též moc nesedlo. I přes to jsem titulu dala šanci a dočetla až do konce. Do teď se mnou clouma smutek, lítost a bolest. Příběh ve mě otevřel staré rány a vzpomínky na setkání s umíráním i se smrtí nejen v soukromém, ale i profesním životě. Kdo někdy zažil, pochopí...Navíc jsem v díle mezi řádky objevila mnoho krásných myšlenek a zvecnila si je na papír. Kniha připomíná zevsedneni krásných věcí, lhostejnost vůči milovaným osobám i to jak je život pomijivy. Jak se říká-nevíš dne, hodiny, minuty... Člověk by měl podobnou literaturu číst častěji, aby si srovnal myšlenky, žil život se svými milovanymi a neresil mnohdy ptakoviny.

09.10.2014 4 z 5

Pravdivý příběh Ivety Bartošové aneb Vrazi a ti druzí Pravdivý příběh Ivety Bartošové aneb Vrazi a ti druzí Jana Beránková

Ke knize jsem se dostala náhodou a hodně váhala, mám-li ji vůbec otevřít. Píšu komentář, takže jsem to udělala. Bulvárům neholduji a vše, co je v knize nám za poslední dobu otloukala o hlavu média. Ivetu jsem svého času měla ráda. Mladá, krásná, talentovaná zpěvačka. Těšila jsem se, že se o ní a jejím životě dozvím něco nového. Bohužel. Je to soupis jejích nešvarů a nepovedených partnerských vztahů. Co se týče životopisu, obsahuje pramálo informací o životě této ženy. Naleznete zde též kdo co řekl po Ivetině smrti. Vlastně se dovíte i to, že jí chtěl téměř každý pomoci. Proč tak nikdo neučinil již není důležité...Naleznete i úryvky z ,,jejího deníku,,? Proloženo fotografiemi a písněmi. Za ty dávám dvě hvězdičky.

08.10.2014 2 z 5

Deník Dity P. - Kuchařka Deník Dity P. - Kuchařka Dita Pecháčková

Pěkná kuchařka velkých tvarů. Vrátila mě do dětství a milých vzpomínek. Nyní, při každodenním vymýšlení, co dobrého k obědu mi odhalila dávno ,,zapomenuté,, recepty. Vše prokládáno fotografiemi zachycujícími nejen jídlo.
Jednoduché, chutné recepty. Za mě zítra buchtičky se šodó :-)

07.10.2014 4 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Skvěle napsaná kniha, kterou jen tak neodložíte. Hltala jsem každičké slovo, větu, stránku. Po celou dobu jsem cítila napětí, současně mě mrazilo v zádech. Jinak samotný obsah udivuje, zaráží, šokuje svou morbiditou, úchylností, přemrštěnou sourozeneckou láskou, ,,šíleným dětským humorem,, a špinavostí. Kniha je vylíčena opravdu barvitě a myslím, že některé nejen betonové scény mi utkví na dlouhou dobu v paměti. Bude stačit pohled na mouchu nebo prostěradlo...

07.10.2014 5 z 5

Smutek holkám nesluší Smutek holkám nesluší Bohumil Lipert

Milý příběh o dvanáctileté žábě, která se musí vyrovnat se změnou prostředí, novou školou a odloučením od rodičů. V nové škole si musí najít nové kamarády a dokázat, že není žádná namyšlená fiflena z velkoměsta. Lidé si ji zamilují. Denisa zažívá mnoho nezvyklých situací. Kniha mě vrátila do dětských let. Knížka je celkem čtivá, oddychová. Občas jsem se i zasmála.

21.09.2014 4 z 5

Nechci rajskou, chci lásku Nechci rajskou, chci lásku Jana Bryndová

O špatném vztahu, ve kterém hrdinka stejně zůstává, o šílené matce, příteli, kterého láká bývalá láska nebo manžílkovi, co hledá povyražení u milenky. Několik příběhů, kde hrdinka hledá lásku, tápe ve svých vztazích. Kniha je tenká, nečte se špatně, ale nepřináší nic nového. Vlastně ta rajská taky není k zahození... :-)

20.09.2014 3 z 5

BARF - Krmení psa přirozenou stravou BARF - Krmení psa přirozenou stravou Kateřina Novosádová

Skvělý pomocník při začátcích krmení psa masem. Pomocné výpočtové tabulky, vyvracení,,fám,, , vhodné doplňky stravy,tipy na chutné psí svačinky.

20.09.2014 5 z 5

Vždyť já se uzdravím, táto Vždyť já se uzdravím, táto Věra Řeháčková

Kniha je pekne napsána, zachycuje bolestne tema-když onemocní dítě. Jak přijímá nemoc malé dítě a jak se k tomu postaví dospělí.

19.09.2014 4 z 5

Stínohra - Nápady pro černou hodinku - 100 stínových zvířat Stínohra - Nápady pro černou hodinku - 100 stínových zvířat Sophie Collins

Na stínové divadlo jsme si netroufli. Pár zvířátek jsme zvládli, ale sto jich taky nebylo. :-) No, co hlavně, že jsme pobavili ostatní. Při takovém stínování si totiž užijete mnoho legrace.

19.09.2014 3 z 5

Masáž děťátka Masáž děťátka Rahel Rehm-Schweppe

"Aby se malý človíček mohl dobře vyvíjet, potřebuje velmi mnoho tělesného kontaktu."
Hlazení, masírování vaše děťátko uklidní, působí blahodárně na tělo i duši.
Rady jak masírovat, jaké jsou vhodné pomůcky, prostředí, kdy masírovat.
Masáže pomáhají při nadýmání, zácpě, neklidu, strachu, při prořezávání zoubků, rýmě, atopickém ekzému...to vše vám kniha nabídne.
Titul je i finančně dostupný.
Knihu mohu doporučit, masáže se našemu mrňouskovi líbily.

Zdravá výživa malých dětí Zdravá výživa malých dětí Olga Illková

Hezké povídání o zdravé stravě, recepty i rady. Pomůže vám naplánovat jídelníček-jak zkombinovat jídlo pro celou rodinu-dítě, dospělý, poradí jak uskladňovat potraviny a neplýtvat jimi, naleznete i stravu pro nemocné děti.

19.09.2014 5 z 5

Vaříme dětem - rychle, zdravě, chutně Vaříme dětem - rychle, zdravě, chutně Klára Trnková

Opět zdravá, ale hlavně chutná inspirace, když už nevíte, co by jste uvařili mlsným jazýčkům. Naleznete zde recept na pořádný oběd, přílohy i vynikající dezerty.

Vaříme pro kojence Vaříme pro kojence Dagmar von Cramm

Strava dětí do jednoho roku. Spoustu zajímavých a chutných receptů pro kojence. Obsahuje mnoho druhů kašiček, ovocných svačinek, ale i zeleninových a masových jídel.
Kniha vás seznámí i s tím, co dělat při průjmu, zácpě. Obsahuje i kapitolu nazvanou alergie a rizika.

Vše o matce a dítěti Vše o matce a dítěti Lucia Vajdová

Můj nej rádce a průvodce prvním těhotenstvím, kojením i péčí o miminko. Rodila jsem v porodnici, kde byla super péče o matku i dítě, ale na dnešní moderní dobu se zapomíná na kojení. Jako nezkušená matka jsem se v tom pěkně plácala a při tom jsem chtěla pro svého drobečka to nejlepší. Díky této knize jsem se rozkojila a vydržela kojení celý rok. Kniha popisuje jak správně držet dítko i samotné přiložení k prsu. Skvělé rady doprovází krásné obrázky i fotografie.
Také jsem se nechala inspirovat při pořizování věcí pro miminko.
Naleznete fáze vývoje dítěte, vše o očkování, nácvik na nočník, první pomoc u dítěte a spoustu dalších zajímavých informací.

Němčina pro zdravotní sestry Němčina pro zdravotní sestry Eva Karasová

S touto knihou jsem spokojena. V cizině nepracuji, hodila se mi v práci, protože mnoho cizinců jezdí do ČR na operace, je to pro ně finančně dostupné. Hodně mi v komunikaci pomohla, nestalo se, že bych se nedomluvila. Mohu doporučit!

18.09.2014 5 z 5