kjama kjama komentáře u knih

Umělí lidé na Marsu Umělí lidé na Marsu Edgar Rice Burroughs

Moc se mi líbila ta kousající hmota a nápad s přehozeným mozkem hlavního hrdiny.

09.02.2017 4 z 5

Mistři meče na Marsu Mistři meče na Marsu Edgar Rice Burroughs

Nabubřelost Cartera roste každým dílem a to je škoda. Neškodilo by trochu pokory, méně chvástání a možná by neměl problémy s neustálými únosy.

Bojovník na Marsu Bojovník na Marsu Edgar Rice Burroughs

Tímto dílem začínám mít problém se jmény, připadá mi, že příběhy se opakují. Začíná mi jít na nervy i taková ta pasivita žen a to, že jsou pokaždé uražené, když je někdo zachrání. Čest vyjímce právě v této knize.

Šílený vědec na Marsu Šílený vědec na Marsu Edgar Rice Burroughs

Tedy, zde už jsem se trochu ztrácela. Nějak mi uniká motivace hlavního hrdiny. Kniha patří k těm nejslabším.

09.02.2017 2 z 5

Thuvia, dívka z Marsu Thuvia, dívka z Marsu Edgar Rice Burroughs

Tentokrát hrdinou knihy Carterův syn. Připomíná mi tímto knihu Tarzanův syn, což nijak neubírá na zajímavosti. Ba naopak.

09.02.2017 4 z 5

Llana z Gatholu Llana z Gatholu Edgar Rice Burroughs

John Carter už téměř nemá co objevovat a nakonec opět padne do rukou několika neznámých kmenů. Tentokrát je těch dobrodružství trochu více a možná proto snad ten ukvapený konec. Škoda, že chvástání Cartera nepolevuje.

Dědictví Greystokeových Dědictví Greystokeových Andy Briggs

Na Tarzanovi jsem vyrostla, mám doma všech 24 dílů a některé cca pětadvacetkrát přečtené. Tuto knihu s Burroughsovým Tarzanem nelze srovnávat. Hlavní hrdinové mají pouze stejné jméno zkrácené do moderních podob (Esmee, Archie, ...), Tarzan používá stejné názvosloví, ale vše už bez vysvětlení to vyznívá směšně. Hlavními hrdiny jsou děti, jedná se tedy o knihu pro děti. Možná právě proto je jazyk chudý, oproštěný od složitých slov, aby mu dítě z doby iPodů rozumělo. Také proto má asi Jane Fb, iPhone a podobný hovadiny. Ta holka mě, mimochodem, nehorázně vytáčí. Je to rozmazlený fracek v pubertě. Tarzanovým posláním je zase lehat si před buldozery jako naši Zelení. Naprosto chybí takové to tajemno - Hic sunt leones! Kde jsou magická města a neobjevené kmeny? Možná by bylo lepší, kdyby pán svou knihu raději nepsal. Děti po ní nesáhnou a dospělé akorát naštve.

15.01.2017 1 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

Přiznávám, že tento díl se mi líbil mnohem více, než ten první. Je tam více děje a také spousta kulturních odlišností, což je palčivé téma i v naší realitě. Ta spousta hlušiny se dá jednoduše přeskákat a i tak čtenář chápe děj. Hlavní hrdina se konečně nesoustředí tolik na fet a děvky, takže konečně je alespoň trochu snesitelný. Čtyři hvězdy dávám především za představení teokratického státu, protože koresponduje se současným děním.

30.11.2016 4 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Po upírech velké zklamání... Svět byl vymyšlen vcelku dobře, Mae byla sympatická, svázaná pravidly RUNY a přesto se pravidlům vymanila. Ale Justin? Jak může být hrdinou feťák a obšourník, který je tak slizký, že se mi chce zvracet jen otevře pusu? A k tomu ještě ti havrřani, takže nejen na drogách, ale ještě i mentálně nedostačující. Dobrá, jsem na 380 stránce a vážně zvažuju, jestli pokračovat. To se mi u knihy už dlouo nestalo...

24.11.2016 2 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Parádní zakončení.
PS: Jsem jediná, komu tento příběh velice připomíná příběh Buffy a Angela ve druhé sérii? :)

22.10.2016 5 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Tak se opět nějak vracíme na začátek, kde dle mého kniha stojí pouze za tři hvězdičky. V závěru se mi vše zdá uspěchané, dějové linky jsou nedotažené. Měla bych spoustu otázek na postavy zprvu rozpracované, ovšem v posledním díle opomenuté. Nechápu, jak se z rigidní společnosti alchymistů mohli najednou stát sluníčkáři tolerující nepřirozené svazky. Vše je vyřešeno jedním telefonátem. Adrian se ze své bipolární poruchy stále nevyléčil a dle mého se v ní vyžívá. Nedokázala jsem se s ním ztotožnit ani v šesté knize a prostě mi přišel dost povrchní a dětinský. Aspoň, že Rose a Dimitrij dostávají trošičku prostoru a dozvídáme se, jak to mezi nimi funguje dál...

22.10.2016 3 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Na rozdíl od VA mi zápletka přišla velmi nenáročná a předvídatelná. Autorka mohla vytvořit nesmělou dívku, velmi chytrou, nejistou v mezilidských vztazích. Místo toho vytvořila pipku, která řeší jen hadry, váhu a kafe. Z Adriana se změnou vypravěčky stal mnohem povrchnější jedinec. A to jsem ho málem začala mít ráda v předchozí sérii. Také nějaká dilemata v knize mi přijdou přehnaná. Vždyť, jaký je rozdíl mezi dhampýrem a člověkem? Když to může dělat moroj s dhampýrem, proč ne s člověkem, atd. atd.
Osobně se moc těším, že Eddie dostane víc prostoru, na Dimka bude nazíráno méně přezíravě a že Adrian pochopí, že Rose křivdil, protože jaksi nepochopil, co znamená milovat na život a na smrt (obětovat pro lásku život a být pro ni schopen i milovaného zabít).

12.10.2016 3 z 5

Smrtící tanec Smrtící tanec Laurell K. Hamilton

S Anitou jsem začala, protože to byla super detektivka, při které mrazilo, bylo tam dostatečně napětí, dostatečně tajemna a také ještě chodila do práce a měla stejné starosti se šéfem a kolegy jako my. Edward byl její tajemná minulost, Dolf její svědomí a zajímavý byl i právní pohled na věci s upíry. Milostné napětí bylo jen v náznaku a člověk těm dvěma prostě musel fandit.
Škoda, že se touto knihou vše zlomilo a stal se z ní další hloupý erotický román. Anita nechodí do práce a neustále někoho olizuje, kouše, hladí. Spí s kým může a s kým nemůže, tak si to představuje... Škoda, škoda... Zatím jsem vydržela do devátého dílu a nejspíš tuto sérii ukončím.

05.09.2016 2 z 5

Čo bolo potom Čo bolo potom Jojo Moyes

Ne, tuto knihu jsem neměla číst. Nelíbí se mi příběh, nelíbí se mi Lilly, nelíbí se mi představa Willa jako hajzla. Kniha mě uvrhla do deprese, ve kterých hlavní hrdinka strávila dva roky. Co na tom, že to bylo čtivé a dojemné, že jsem každou chvíli brečela? Už to nebyla ta ukecaná Lou a už tam nebyl Will. Příběh měl skončit tam, kde skončila první kniha. Tečka.

21.07.2016 2 z 5

Plamen Plamen Amy Kathleen Ryan

Jak byla předchozí kniha zajímavá, zde malinko ubíhá do klišé. Závěr předpokládaný, jako u jiných YA. Bohužel.

11.07.2016 3 z 5

Jiskra Jiskra Amy Kathleen Ryan

Druhá kniha je o mnoho lepší, než ta první. Je to takový exkurz do lidské povahy a o nikdy nekončícím boji o moc. Kdo ji nemá, ten ji chce a kdo ji má, zuby nehty se jí snaží udržet. A je naprosto jasné, že ten, kdo se zdá být pevně u vesla je postrkován a veden neviditelnými provázky člověkem skrytým za oponou.

11.07.2016 4 z 5

Mlhovina Mlhovina Amy Kathleen Ryan

Kniha má zajímavý námět, připomíná mi Pána much, je tam trochu Robina Cooka a také špetka seriálu 100. Knihu bohužel trochu kazí dlouhé nudné popisové pasáže a také chyby v českém překladu, kdy sem tam chybí slovo. Rozhodně si přečtu druhý a třetí díl, abych věděla jak to všechno dopadne, ale rozhodně mi k tomu budou stačit přímé řeči, to ostatní přeskočím.

07.07.2016 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Co říct, každým dílem lepší a lepší. Kdo z vás ještě nečetl čtvrtý, tak je to zase o koušíček dál...

20.05.2016 5 z 5

Divoký západ: Průkopnická doba Ameriky Divoký západ: Průkopnická doba Ameriky Thomas Jeier

Hezká kniha. Mohu pochválit fajn rozdělení na kapitoly, dobové fotografie a také oddíl věnující se odkazu divokého západu. Navíc je to snad jediná kniha na našich pultech věnující se tématu se vším všudy. Naneštěstí jsme měla tu možnost přečíst spoustu zahraničních knih o tomto období. Chybí mi tedy mapy se stezkami osadníků, cestami kovbojů a případně s krajinou vysvětlující obtíže osadníků. Kniha je plná překlepů a hrubek, nezřídka chybí, či přebývá slovo. Vadí mi, že stránka nekončila tečkou, tudíž se těžce vracelo ke vloženým kapitolám. Autor také často zmíní nějaký pojem a očekává, že ho čtenář bude znát. Občas je autorovo vysvětlení povrchní a často se opakuje. Přesto kniha patří k tomu nejlepšímu, co lze u nás dostat, bohužel.

03.01.2016 3 z 5