Šílený vědec na Marsu

od:


KoupitKoupit eknihu

Bývalý pozemšťan Ulysses Paxton věrně sloužil největšímu učenci Barsoomu, dokud jej příšerný obchod jeho pána s živými těly nepřinutil ke vzpouře. Poté, aby zachránil tělo ženy, kterou miloval, byl nucen zaútočit na mocný Phundahla jeho krásnou leč ďábelskou vládkyni…

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26354/sileny-vedec-na-marsu-26354.jpg 3.726
Série:

John Carter, pán Marsu (6.)

Orig. název:

The Master Mind of Mars (1927)

Žánr:
Dobrodružné, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Paseka
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
minirock
06.09.2018

Sérii o Johnu Carterovi v tomto dílu došel dech a to tak že výrazně, nemluvě o tom, že John C. se objevuje až v úplném závěru knihy. Jako by Paxtonovy příhody napsal úplně jiný spisovatel, chybí napětí, spád, děj je pomalý a prakticky bez dramatických zápletek které tak zdobily předchozí díly.

ludek.n
22.03.2018

S příchodem pozemšťana Ulyssese Paxtona na Mars se do příběhu vkradla jakási křečovitost. Jakoby autor vyčerpal zásobu nápadů pro další dobrodružství Johna Cartera a jeho potomků, a tak stvořil Paxtona a šíleného Rase Thavase. Do vínku jim vetknul spíše než touhu po vědeckém poznání, honbu za tajemstvím zvrácených experimentů. Byť je motiv pro jejich páchání u každého jiný, je to celé přitažené za vlasy, nesourodé a nereálné. Poprvé u této série mě napadá, že celé dobrodružství je jedna velká, prázdná a nafouklá bublina.

kjama
09.02.2017

Tedy, zde už jsem se trochu ztrácela. Nějak mi uniká motivace hlavního hrdiny. Kniha patří k těm nejslabším.