Vražedná šachovnice na Marsu

Princezna Tara z Helia je držena v zajetí groteskním národem hlav bez těl. Osvobozuje ji válečník, jenž se neodvažuje prozradit své jméno, avšak útěk přivádí dceru pána Marsu do nebezpečenství ještě hrůznějšího – má sloužit jako odměna v krvavé partii připomínající pozemské šachy, leč hrané živými figurami.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26353/vrazedna-sachovnice-na-marsu-yLW-26353.png 3.931

John Carter, pán Marsu 5.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno · Paseka

The Chessmen of Mars · 1922

Kniha Vražedná šachovnice na Marsu

hanak_v_exilu

Začínám si myslet, že na Marsu nikdo necestuje, protože se zdá, že je plný neprozkoumaných oblastí, zapomenutých měst a dávno ztracených civilizací. Alespoň jsou všichni tak hodní, že stále mluví tím samým jazykem a dodržují ty samé zvyky. Bohužel království Manatoru nenabízí žádné divy k prozkoumání a ani akce není nijak nápaditá. Šachovnice v názvu knihy má v ději jen malou úlohu. Autor byl tak ale hodný, že na konec knihy dopsal pravidla hry a podrobný popis figur.

minirock
23.08.2018

Tenhle díl byl dějově zatím nejnadupanější, někdy se mi zdálo těch útěků a opětovných zachránění až moc. Ale v těch letošních vedrech si tuhle sérii na koupališti opravdu užívám.

ludek.n
22.03.2018

Ani v tomto pokračování Marsovské série není John Carter hlavní postavou. Celý příběh je v režii jeho dcery Tary a gatholského prince Gahana. Tito dva se starají o další porci zábavy a dobrodružství v duchu předchozích dílů. Jedná se o nenáročné oddechové čtení, kde není třeba mnoho přemýšlet.