Thuvia, dívka z Marsu

Thuvia, dívka z Marsu

Thuvia, krásná dcera jeddaka Ptatrhu, je unesena. Podezření padá na Carthorise, syna Dejah Thoris a Johna Cartera, kteří neochvějně věří v jeho nevinu. Ukazuje se však, že původcem všeho zla je princ Astok z Dusaru, města rudých Mar'tanů, jež zradilo přátelský svazek tří velkých národů - Helia, Ptarthu a Kaolu. Carthoris se navzdory nejrůznějším intrikám vydává po stopě milované ženy. Na své pouti se střetává s mnohými překážkami a odhaluje další netušená tajemství starobylého Barsoomu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26352/thuvia-divka-z-marsu-26352.jpg 3.835

John Carter, pán Marsu (4.)

Thuvia, Maid of Mars (1920)

Dobrodružné, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Paseka

ludek.n

John Carter v této knize přenechal místo hlavního hrdiny a hybatele děje svému synovi Cathorisovi, a ten se své role ujal stejně odvážně a se stejnou vervou jako jeho otec. Na Marsu se schyluje k největší bitvě národů a ras, jakou tato planeta kdy poznala, a za vším stojí neopětovaná láska a podlá zrada. Cathoris musí rozplést klubko intrik, využít všech dostupných výhod a svou odvahou jít příkladem ostatním, aby uchránil Mars strašlivého krveprolití. I ve čtvrté knize série má vyprávění pořád nápady, spád a jiskru, takže zatím není ani stopy po unavenosti či syndromu vyhoření.

kjama
09.02.2017

Tentokrát hrdinou knihy Carterův syn. Připomíná mi tímto knihu Tarzanův syn, což nijak neubírá na zajímavosti. Ba naopak.

qwill
25.12.2015

vycházelo jako komiks na zadní stránce ABC - pamatuju :-)