KillHurt KillHurt komentáře u knih

Válka velké trojky Válka velké trojky J.M. DeMatteis

Tento díl dokázal propojit starý řecký mýtus s mýtem DC univerza. Více se orientuji v komiksech od Marvelu, tak nevím, jestli se jedná o nejvhodnější paralelu k Občanské válce. Rozhodně se tam dají styčné plochy. Občanská válka však vítězí na plné čáře. To nijak neshazuje kvalitu tohoto komiksu. Kresba je líbivá a dramatická a napomáhá i novému čtenáři se zorientovat ve velkém počtu postav. Navnadilo mě to na další díly a rozhodně si přečtu něco o Constantinovi, na kterého jsem se chystal už dávno.

19.12.2018 4 z 5

Děti plástve 1 Děti plástve 1 Josef Pecinovský

Pecinovský dokázal perfektně navázat na zdařilou Plástev jedu. V novém příběhu se objevují nové i staré postavy, které prošly určitým vývojem. Autorův styl se trochu změnil. I když to může znít divně, tak Plástve v tomto pokračování mi přijdou mnohem modernější a propracovanější. Možná to je časovým rozestupem mezi oběma díky a přirozeným pokrokem v naší společnosti.

04.11.2018 4 z 5

Ocelový alchymista 3 Ocelový alchymista 3 Hiromu Arakawa (p)

Jeden díl zaměřený na vývoj postav a drobné pohrabání se v jejich historii. Klidnější, ale přesto zajímavý děj. V příštím sešitě očekávám pořádnou akci.

21.10.2018 4 z 5

Souboj v Kitanoji Souboj v Kitanoji Stan Sakai

Několik knih jsem se těšil na souboj mezi bývalým Uagiho mistrem Katsuich-senseiem a Nakamurou Kojim a opět jsem nebyl zklamán. Celý souboj i příprava na něj byla v duchu cesty samurajů. Navíc se vrátil i Jotaro a s ním příslib prohlubování otcovsko-synovských vztahů. Sakai i nadále odvádí skvělou práci a v každém díle mě navnadí na díl další.

21.10.2018 5 z 5

Bezměsíčná noc Bezměsíčná noc Stan Sakai

16. díl je složen z pěti krátkých povídek, ale jen tři se týkají Usagiho samotného a jeho cesty bojovníka. Vrátili se dvě silné ženské postavy, o kterých jsme určitě neslyšeli naposled. Jedna povídka do budoucna přislibuje závan temnoty. Povídky jsou rychlé stručné a jsou určitým klidem před bouří, kterou sám Usagi několikrát avizuje. Blíží se totiž Souboj v Kitanoji.

21.10.2018 5 z 5

Terorformace Terorformace Robbie Morrison

Autorům se povedlo vystihnout hlavní postavy i jejich vzájemný vztah. Tato podoba Doktora se mi líbí, že konečně se mohou autoři pořádně rozšoupnout a nejsou limitováni možnostmi kulis, masek a hlavně kapitálem. Papír snese skoro všechno a za mnohem levněji. Samotné příběhy jsou dostatečně ujeté a megalomanské, takže skvěle zapadají do Doktorova světa.

21.09.2018 4 z 5

Captain America: Vyvolení Captain America: Vyvolení David Morrell

Epizodka na objednávku. Nic víc, nic míň. Ani sami autoři se v závěru nebojí přiznat, že se tento příběh mohl odehrát kdykoliv a kdekoliv. Tento fakt ubírá na poutavosti. I když se snaží příběh vyždímat dostatek emocí, přehnaný morální kredit Captaina mu podráží nohy a de facto se v celém komiksu nic nestane. Kresba na druhou stranu je opravdu pěkná a drží komiks nad vodou.

21.09.2018 3 z 5

Plochozemě Plochozemě Edwin A. Abbott

Společenská kritika z pohledu konce 19. století v této knize má svůj přesah i dnes, i když některá témata nadnesená autorem nebyla v té době myšlena tak, jak je chápe dnešní čtenář. Vhled do matematiky a fyziky je stejně poutavý a kupodivu neubírá na čtivosti.

Kick-Ass: Nářez - Zabijačka Kick-Ass: Nářez - Zabijačka Mark Millar

Intermezzo vysvětlující jak se věci hýbaly mezi prvním a druhým dílem Kick-ass. Zaměření na Hit-girl bylo zajímavé a zvláštní. Autoři předkládají psýchu malé holčiny, která je stroj na zabíjení, ale pořád je dítětem, které si mnohdy nedokáže najít místo mezi svými vrstevníky a už v tak nízkém věku na sebe přebírá zodpovědnost, kterou nezvládají mnozí dospělí. Tím se Hit-girl řadí mezi jedny z nejzajímavější komiksových postav vůbec.

Fantastic Four: Konec Fantastic Four: Konec Alan Davis

Příběh, který popisuje nejen vývoj jednotlivých postav, ale i vlastně celého lidstva. Přesto se jedná o zaběhnutou šarvátku mezi dobrem a zlem, které ten galaktický přesah nějak nevěřím. Kresba neurazí ani nepotěší. Příběh ujde, ale je to jednohubka, která svým směřováním vlastně nemá reálný dopad na nic. Vše samozřejmě končí přeslazeným happy-endem.

15.09.2018 3 z 5

Doctor Strange: Přísaha Doctor Strange: Přísaha Brian K. Vaughan

Dr. Strange znám, ale toto bylo mé první setkání s jeho samostatným příběhem. Vyhovovalo mi autory avizované soustředění na Doctor a ne na Strange. Dělá to Strange lidštějšího a přístupnějšího. Neřešitelnou situaci s všelékem autoři v závěru dokázali podat se ctí.

Vesmírný Usagi Vesmírný Usagi Stan Sakai

Vesmírný Usagi nejde až tak daleko od Usagiho klasického. Byl jsem rád, že autor zvolil formu navazovaného příběhu a čtenář tak může mít ucelený zážitek. Nemohu si pomoci, ale řada scén a momentů mi připadala jak vystřižena z Hvězdných válek. Za všechny: Gene dohadující se přes vysílačku jakoby Hanovi z oka vypadl. Také mě potěšilo závěrečné pomrknutí autora, kterým do děje zakomponoval i "klasického" Usagiho.

15.09.2018 5 z 5

Výsledek tréninku Výsledek tréninku Masaši Kišimoto

Čekal jsem fenomenální souboj a ten překvapivě byl odbyt po dvou útocích... Nebylo to vysloveně špatně. Navíc část se Sasukem rozjíždí úplně nové dějové linky, které dopadnou čert ví jak.

14.09.2018 4 z 5

Třetí zákon 1 a 2 Třetí zákon 1 a 2 Xavier Dorison

e to přesně to, co slibovala anotace. Mysteriozní hledání pokladu v historických kulisách. Templáři, tajemno, záhadné řády, boj církví, odkrývání tajemství atd. Navíc komiks disponuje pěknou kresbou. K přirovnáním ke knihám Dana Browna, Jménu růže a filmů s Indiánem Jones bych ještě připojil i herní sérii Assassin’s Creed. Těším se na další díl Modré Crewe.

18.07.2018 4 z 5

Útok titánů 13 Útok titánů 13 Hadžime Isajama

Po dvoudílné zběsilé akci nastává uklidnění a prostor na zákulisní intriky v politice. Ech. Je to zmatené, bohužel nám tento díl nedává žádné odpovědi a točí se v kruzích na to samé téma. Flashbacky jsou na tom stejně a spíš vyvstávají otázky nové. Pomalu mě to začíná nudit.

18.07.2018 3 z 5

Tokijský ghúl 6 Tokijský ghúl 6 Sui Išida (p)

Člověk čeká, že dojde k eskalaci boje mezi holubicemi a ghúly a ono nic. Přesto se jedná o zajímavý krok stranou, který otvírá nové možnosti. Zatím mě překvapil každý díl.

18.07.2018 4 z 5

Útok titánů 12 Útok titánů 12 Hadžime Isajama

Pokračování minulého dílu se mění ve zběsilou honičku, která je o vývoji mentality postav a popisu jejich motivů. Osobně bych dal přednost vysvětlení některých tajemství a razantnější postup v ději.

Útok titánů 11 Útok titánů 11 Hadžime Isajama

Mnoho akce, málo děje. Přesto pěkně napsaný i nakreslený díl, který vysvětluje některé detaily útoku na zeď Maria a snaží se zabrousit do mentality titánů. Eren je více a více vláčen událostmi a už se blíží k bodu, kdy toho bude mít dost.

Minority Report (I) Minority Report (I) Philip K. Dick

Dick opět nezklamal. Řada povídek je skvělých a nechává prostor pro čtenáře na zamyšlení. Moc se mi líbí, že se autor neobtěžuje s vysvětlením některých faktů a prostě nechá děj plynout. Prostě cestování v čase, mezi dimenzemi a vesmírem je možné. Smiřte se s tím a užijte si tuhle povídku, která popisuje, co by se v takovém světě mohlo stát.

02.07.2018 4 z 5

Tokijský ghúl 5 Tokijský ghúl 5 Sui Išida (p)

Uf. Odbočka s Labužníkem naštěstí končí. Flashbacková odbočka byla zajímavá a doplnila některá slepá místa. Závěr slibuje návrat holubic a tím pádem i návrat k hlavní lince.