KillHurt KillHurt komentáře u knih

Tehanu Tehanu Ursula K. Le Guin

Kniha se točí kolem hlavních postav z minulých dílů a řeší, co dělají hrdinové po svých největších činech a dobrodružstvích. A ne není to o větších činech a větších dobrodružstvích. Je to o obyčejných stárnoucích lidech, kteří chtějí mít kolem sebe klid a mír, ale sled událostí jim to ne a ne dovolit.

31.08.2019 5 z 5

Hádej, kdo je chytřejší než ty Hádej, kdo je chytřejší než ty Scott Adams

O poznání svěžejší a vtipnější než druhý díl. Místy jsem se i usmál. Autor popustil fantazii a dostával své postavy do absurdních situacích. Mnohdy to nedávalo smysl, ale v tomto případě je to asi jedno nebo dokonce žádané.

31.08.2019 3 z 5

Útok titánů 14 Útok titánů 14 Hadžime Isajama

Aaah. Občanská válka v rozpuku. Porovnávání intelektů dvou znesvářených stran. Plány uvnitř plánů. Jo. To opravdu můžu. Vědět, že se série bude ubírat tímto směrem, tak ji mám přečtenou už dávno.

08.05.2019 5 z 5

Poděsové z jiný planety Poděsové z jiný planety Bill Watterson

Příběhy s Calvinem a Hobbsem si užívám čím dál víc. Neuvěřitelná genialita nadhledu a kritiky z Calvinových úst nabourává všední šeď životů. Jde poznat, že byly stripy napsány už před nějakým časem. To jim však neubírá na vtipnosti a ráznosti. Těším se na další díl, u kterého si odpočinu a zapřemýšlím.

08.05.2019 5 z 5

Džiraijova volba Džiraijova volba Masaši Kišimoto

Někdy nechápu, jak se někdo jako Džiraja mohl stát slavným a uznávaným nindžou. Po tomto dílu je to o mnoho jasnější. Jeho blbnutí a veselá tvář je jen maska, kterou používá, aby se úplně nezbláznil ze svých hříchů a zážitků z minulosti.

Absolutní umění Absolutní umění Masaši Kišimoto

Další epický souboj doplněný náhledy do minulosti několika postav. Trošičku mi přijde, že se v pár posledních dílech děj bezcílně placatí. doufám, že to povede k promyšleným dějovým zvratům.

Stahují se mračna Stahují se mračna Masaši Kišimoto

Myslel jsem si, že po Oročimaruově smrti to začne být trochu nuda, ale objevilo se více stran, které jdou za vlastními cíli. Během prvních dílů Naruta jsem si říkal, že moc obyčejných třináctiletých dětí je až přehnaná. Postupem zjišťuji, že až teď narážím v příběhu na pravé lidské atomovky.

Hawkeye Hawkeye Stan Lee

Hawkeyův origin je už dost ohlodaný časem, ale přesto jsem byl rád, že jsem si ho mohl přečíst. V důsledku však působí lépe než mladší epizodka z lukostřelcova života, která mě svým obsahem až tak nezaujala. Z rozvoj vztahu mezi Hawkeyem a Mockingbird však dávám palec nahoru. Jde vidět, že superhrdinové byli mnohem civilnější. Nejednalo se o nadlidi, kteří zachraňují planety k snídani, ale o obyčejné lidičky, kteří se musí nějak živit.

08.05.2019 3 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Jeph Loeb

Pokračování se veze na stejné vlně jako první část. Gangsterka plná pomsty a hry o moc se střetává se světem superzlosynů. Ikonické postavy se střídají jak na běžícím pásu. Závěr je překvapivý, možná až moc.

06.05.2019 4 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Jeph Loeb

Přidám se k ostatním a přiznám se, že se mi kresba z počátku nelíbila. Po pár stránkách jsem si zvykl a nechal jsem se unášet klasickou noirovou detektivkou. Komorní gangsterka se mění ve sled superpadouchů a naopak. Postavy mají komplikované vztahy a chvíli trvá než je čtenář schopen je rozplést.

06.05.2019 4 z 5

Krvavá církev Krvavá církev Terry Goodkind

Už si začínám zvykat na tempo jednotlivých dílů Meče pravdy. Většinou rychle schroustám první půlku, pak mi kniha leží měsíc až tři na nočním stolku a nato bryskně dojedu zbytek. V celku dává smysl rozdělení knih na dvě části ve starších edicích. Děj není tak bohatý na putování, jako tomu bylo v předcházejících dílech. Cesta Kahlan a Zedda je na pozadí a Richard se z Aydindrilu "sotva hne". Vyvrcholení knihy přišlo náhle a opět bylo epické. Líbí se mi, že příběh už není tak zaměřený na hlavní postavy, ale postupně se rozvíjí a vnímá celý svět ze širší perspektivy. Postupně se objevuje politika, boj o moc, čím dál větší boje a více faktů, historie a dalších reálií celého světa. Plus nové postavy z minulého dílu fungují skvěle i na dále. Opět se těším na další díl.

05.05.2019 5 z 5

Avengers: Na věky věků. Část 1 Avengers: Na věky věků. Část 1 Roger Stern

Věřím, že je Busiek geniální autor, který se vypracoval z geeka s encyklopedickými znalostmi Marvelu na světového komiksového autora. Věřím, že v komiksu je spousta pomrknutí na pravověrné fanoušky. Já bohužel takové znalosti nemám a proto si nedokážu patřičně Na věky věků užít. Hrne se na mě spousta postav, o kterých jsem nikdy nečetl ani neslyšel, i s jejich životními epickými příběhy. To se nedá pobrat. Snad mi dojem vylepší druhá část.

03.05.2019 3 z 5

Astonishing Thor Astonishing Thor Robert Rodi

Krátka Thorova epizodka ve vesmíru, která by se dala zařadit prakticky do jakékoliv jeho životní fáze. Thor stojí proti mocným vesmírným entitám a právě díky tomu dobře vyzní jeho vlastní moc, síla i charakter. Je to pěkné, je to zajímavé a je to jednohubka, bez které se dá obejít.

03.05.2019 3 z 5

Ostrov starých ran Ostrov starých ran Benjamin Percy

Celé to je jedno velké deux ex machina, ale díky nepřetržité akci na to člověk ani moc nemyslí. Děj je nenáročný a jen lehce se stará o své hlavní postavy. Arrowa řadím mezi ty podařenější komiksy ze Znovuzrození.

23.03.2019 3 z 5

Nejkrásnější Ezopovy bajky Nejkrásnější Ezopovy bajky Ezop

Soubor krátkých bajek s ponaučením na závěr. Ideální formát pro děti před spaním. Kniha je krásně ilustrovaná a to na každé straně.

23.03.2019 4 z 5

5 minutové pohádky - 31 pohádek ke čtení před spaním 5 minutové pohádky - 31 pohádek ke čtení před spaním neznámý - neuveden

Pěkné převyprávění pohádek z různých zemí od různých autorů (Ezop, Andersen atd.) i těch lidových. Syn byl z některých opravdu nadšený. Ilustrace jsou taky moc pěkné a hezky dokreslují příběhy. Pohádky z téhle knížky se před spinkáním u nás staly povinností.

24.02.2019 4 z 5

Myš na míli Myš na míli Stephen King

Vyprávění je stále ve fázi přípravy. Postupně se seznamujeme s postavami a autor skvěle rozvíjí atmosféru na Zelené míli. Je to trošičku zdlouhavé, ale neztrácí to na zajímavosti. Šup sem s další částí.

22.02.2019 5 z 5

Kámen slz Kámen slz Terry Goodkind

Strukturou příběhu je druhý díl hodně podobný tomu prvnímu. První půlka je hodně rozvláčná, vše se postupně připravuje a spřádá. V druhé půlce se děj vyhrotí a závěr je strhující. Díky tomu jsem se přes prvních 300 stran dostával dost dlouho, zbytek šel jako po másle. Po celou dobu jsem si myslel, že se autor rozhodl děj rozdělit do více knih a díky tomu mě rychlý konec poněkud překvapil. Po prvním díle jsem si myslel, že není možné, aby nebezpečí bylo větší a hlavní postavy ultimátnější hrdinové. Druhý díl mě přesvědčil o opaku. Už mám rozečtenou Krvavou církev a zažívám obdobné pocity. Čtenář je v obdobné situaci jako Richard a postupně se dozvídá o celém světě, který je zde mnohem propracovaný a postupně udává prostor pro další vývoj příběhů.

21.02.2019 5 z 5

Wolverine: Starej dobrej Logan Wolverine: Starej dobrej Logan Mark Millar

Tak tohle je opravdu luxusní čtení. Komiks je úplně o něčem jiném než film Logan. Obojímu se však povedlo předat čtenářům/divákům pocit naprostého zmaru. Samozřejmě komiks oproti filmu má mnohem větší pole působnosti a taky se nemusí brát tak vážně jako film. Jeden z mála superhrdinských komiksů, který si rád přečtu znovu.

14.02.2019 5 z 5

Pekelná šleha Pekelná šleha Martin D. Antonín (p)

Tady se autor trošičku utrhl z řetězu a bohužel akce a vtípky upozaďují děj. Přesto je to správně trhlá jízda a tak to má být.

26.12.2018 3 z 5