Avengers: Na věky věků. Část 1

Avengers: Na věky věků. Část 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266754/bmid_avengers-na-veky-veku-cast-1-iVB-266754.jpg 3 41 6

Sedm členů týmu Avengers je vytrženo z minulosti, přítomnosti i budoucnosti, aby chránili svého přítele Ricka Jonese před smrtí z rukou Immortuse. V epickém příběhu, ve kterém stojí přítel proti příteli a ze zapřisáhlých nepřátel se stávají spojenci, musí hrdinové ztraceni v čase vybojovat kosmickou bitvu, která rozhodne o osudech celého lidstva!... celý text

Literatura světová , Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , Hachette

Avengers: Forever. Part 1 , 2012

ludek.n
06.02.2024 4 z 5

Ricka Jonese ohrožuje vládce času Immortus. Aby se mu ubránil, použije Rick nově získanou „osudovou moc“ a přivolá si na pomoc sedm členů Avengers, kteří jsou každý z jiného času. Nový tým je okamžitě vtažen do víru dění a přestože nemají tušení, o co v této hře jde, o nepříteli nepochybují. Ani o úkolu ho zastavit. Scénárista Kurt Busiek se s přispěním Rogera Sterna pustil do ságy, která nejenom staví před Avengers nové výzvy, ale připomíná i mnoho z historie marvelovského světa. Znalci si tak mohou vychutnávat mnohé narážky a výjevy z minulosti jednotlivých superhrdinů či jejich protivníků. Příběh je nicméně samonosný, takže si ho užijí i ti, kdo zase až tolik zkušeností s vesmírem značky Marvel nemají. I přes poměrně komplikovanou strukturu vyprávění, je děj přehledný a srozumitelný. Hrdinové z různých časových rovin (stejně jako cestování časem) navíc autorům nabízejí zajímavé možnosti, které vytěžují, seč jim síly stačí. Samozřejmě v popředí zájmu stojí, co jiného než boj na tisícero způsobů. Konečně mluvíme tady o největších bojovnících Země. Šťávu a neuvěřitelnou energii všem bojovým scénám (a nejenom jim) pak dává fenomenální Carlos Pacheco, před jehož výtvarným cítěním se hluboce skláním. Jeho kresba je prostě skvělá a na ty úžasné panely, kterými pokryl stránky, se dá koukat zas a znova pořád dokola, aniž by se člověku omrzely. Je to on, kdo dal tomuto komiksu duši a bez něhož by to prostě nebylo ono.

ArkAngel
09.07.2022 2 z 5

Strašně nepřehledný příběh, který ocení možná tak akorát ti největší komiksoví znalci orientující se ve všech postavách a událostech, které se ve starších příbězích staly. Na stránkách se toho děje strašně moc, skáče se z času do času a objevují se tu více i méně známé postavy, které se buď zdrží nebo zmizí jako pára nad hrncem. A to tu jsou ještě ve vícero variantách, aby se to čtenáři neulehčilo.

adam5955
27.12.2021 odpad!

Tohle mi proste nesedi. Mozna to nedokazi ocenit. Mozna je to pro opravdove Marvelovce. Ale za me: Chaos, mnoho jmen, prolinani casu (chapu, o to tu bezi) a zpracovani se mi taky nelibi. Zvolene barvy jsou mozna puvodni, ale jsou hrozne. Nedokonalost detailu po chvili priserne leze krkem... a co je horsi... MA TO DRUHY DIL !!! :( Takze to budu muset podstoupit znovu

trudoš
18.07.2020 2 z 5

Právě tenhle typ superhrdinských komiksů moc nemusím. Klaďasové ve vypasovaných kostýmech, vysportovaní na těle i na duchu a s charaktery politiků na dětském hřišti srdnatě bojují proti hanebným panchartům, co chtějí ovládnout svět. Za nejkomičtější pak považuji situace, kdy borci stojí proti tisícihlavé armádě – a samozřejmě že jí porážejí, ale oni si u toho navíc lámou hlavu, jak to udělat tak, aby přitom nikoho nezabili. V moderních kulisách to ještě akceptuji, k našemu století tenhle model pohádek už prostě patří, ale když se něco takového přenese do kulis Divokého západu, nemůže po mě nikdo chtít, abych skákal radostí. Ani pro hrst dolarů.
Vlastně to jediné, co na příběhu oceňuji, je sestava hrdinského týmu, která slibuje zajímavou disharmonii, ovšem ani té není prozatím využito. Snad druhý díl nabídne víc. Ovšem stručné shrnutí na začátku každého sešitu pomohlo, abych se neztratil v chaosu postav, motivů a cest v čase. Holt neznalost historie Marvelu se vám tady ošklivě vymstí.

KillHurt
03.05.2019 3 z 5

Věřím, že je Busiek geniální autor, který se vypracoval z geeka s encyklopedickými znalostmi Marvelu na světového komiksového autora. Věřím, že v komiksu je spousta pomrknutí na pravověrné fanoušky. Já bohužel takové znalosti nemám a proto si nedokážu patřičně Na věky věků užít. Hrne se na mě spousta postav, o kterých jsem nikdy nečetl ani neslyšel, i s jejich životními epickými příběhy. To se nedá pobrat. Snad mi dojem vylepší druhá část.

martinstefko
08.12.2015 3 z 5

Ukazuje se zde bohatost marvelovského světa a jeho komplexnost, kterou ještě dlouho nebudeme schopni docenit a podobné komiksy si prostě naplno neužijeme. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/04/900-ultimatni-komiksovy-komplet-61.html

Autoři knihy

Kurt Busiek