Kikulka97 Kikulka97 komentáře u knih

Teda....začátek je dlouhý. Fakt dlouhý, Ale kdo to zvládne, pak se to hezky rozjede. Zajímavý děj, pěkné zvraty. Pak je tu konec. Všechno jde bźbytečně rychle, na nic najednou není čas. Jako by to autorka potřebovala rup šup ukončit.
Nejsem sice cílová skupina, oceňuji super nápad, ale rozložení děje zrovna domyšlené není. Zdlouhavý začátek odpustím, ale takový rychly konec? Proto jen tři hvězdičky.

04.08.2019 3 z 5

Kočičí zlato Kočičí zlato Amy Reeder Hadley

Oblíbený komiks mé puberty :D Outfity v něm jsou vskutku nápadité ;)

30.01.2019 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Pro studenta fyzioterapie jako dělaná. Ale potěší i srdce zvědavé, které se o phybu chce dozvědět více

02.01.2019 5 z 5

To je Život! To je Život! Dan Rhodes

Překvapivá, vtipná kniha nepředvídatelná jako sám Život :)

29.12.2018 4 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Druhý díl mě bavil více než první, líbil se mi zvrat s Fešem. Opět plusové body za krásnou obálku. Ke konci mi trošku přišlo, že to autorka natahovala. Snad se to neprojeví i dalších dílech.

23.09.2018 3 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

První knížka docela povedáná. Docela mě ale štvalo, že jsem časodějnému světu rozuměla asi tak jako hlavní hrdinka - to znamená vůbec. Musím ocenit krásnou obálku a dobrý nápad. Co mě překvapila - že hlavní hrdinka neskončila v psychiatrické léčebně, i když kdo ví, jaké problémy z toho bude mít v budoucnosti :D

23.09.2018 3 z 5

Barevné vody Barevné vody Tanya Stewner

První díl byl úžasný, o tom není pochyb, druhý díl byl jiný, ale taky dobrý. Bohužel na něm bylo hodně poznat, že se jedná o knihu psanou pro děti. Byly tam momenty, kdy jsem si říkala, že jsem se pustila do nějakého dívčího románku, ale autorka to naštěstí dokázala vykompenzovat.
Celkové hodnocení - na pokračování a druhý díl je to stále dobré a velmi čtivé. Autorčin styl je prostě okouzlující.

08.09.2018 3 z 5

Dračí kniha Dračí kniha Matthew Skelton

Jedna z mých oblíbených knih, kde se dva příběhy krásně prolínají. Řekla bych, že to pravé ořechové pro knihomoly, kteří se zábavnou a nenucenou formou seznámí s Gutenbergem, tvůrcem knihtisku.

11.08.2018 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Srovnatelné s prvním dílem, opět jsme zmatenější než hrdinové samotní a stále nevíme, co je dobré a co zlé. Ale opět děj svižně ubíhá a je to fajn oddechovka. Nemůžu porovnat s filmovým zpracováním, neboť jsem je neviděla.

11.08.2018 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Jedna akce stířdá druhou, kniha velmi rychle ubíhá. Jedinou věcí, s kterou se mi těžko smiřovalo, byl slang, který v Labyrintu používali. Docela mě mrzelo, že většina slov neměla český základ a také nebylo jasné z čeho slova vycházejí (ano, výjimkou bylo guty).

11.08.2018 3 z 5

Zrada rodu Trnhoffů Zrada rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Skvělá kniha, ale nutno říct, že pokračování je slabší než první díl. Ale i tak se jedná o nadprůměr.

28.06.2018 4 z 5

Čarokniha Čarokniha Edi Vesco

Skvělý nápad. Poměrně levný předchůdce "encyklopedických" filmových vydání, který potešil a hlavně pobavil

19.06.2018 4 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Bohužel oproti prvnímu dílu dvojka byla slabší. Dobrá, ale slabší....raději bych se spokojila s tluštější jednou knihou, než se dvěma. Na druhou stranu, oceňuji zvrat v ději, které zapříčinily různé postavy, líbí se mi, že i Šeherezáda rozvíjí svůj dar.

23.05.2018 4 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Jeden z mála inspirovaných "retellingů", který by mohl předčit originál. Zamilovala jsem si hlavní hrdinku, Kalida a všechny příběhu. Vřele doporučuji :)

23.05.2018 5 z 5

Pod křídly vran Pod křídly vran Jacob Grey

Kniha to není špatná, ale je tam pomalý rozjezd, docela zvláštní mi přišel i překlad jména hlavního hrdiny (přece jen Krák nezní zrovna sympaticky), na to jak je útlá, četla jsem ji celkem dlouho. V druhé polovině se děj příjemně rozjede.
Hrdina mi k srdci nepřirostl, trochu mě mrzí, že zčistajasna všechno uměl a všechny předčil, proto i přes originální nové prostředí dávám tři hvězdičky
Upozornění a tak trochu spoiler (nejen) pro ochránce zvířat: tuto knížku nečtěte....zde autor nemůže prohlásit, že v průběhu děje neutrpěla škodu na těle či životě žádná zvířata.

23.05.2018 3 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Je to druhá kniha a ty často bývají o hodně slabší než první díl. Musím se přiznat, že tato mezi ně nepatří. Přiznám se, že tam byly momenty, které první knihu předčily, docela vtipná byla i zmatenost a nechuť k Adrianovi. Opět oceňuji vývoj hlavní postavy, vztahů...nebyl moment, kdy bych se u knížky nudila

23.05.2018 4 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Parádní kniha, které se jeden opravdu nasměje :)

17.12.2017 4 z 5