Kikulka97 Kikulka97 komentáře u knih

Elak z Atlantidy Elak z Atlantidy Henry Kuttner

Na knížku jsem narazila v knihobudce a říkala jsem si, že zkusím zase něco jiného. Jazyk obzvlášť v první povídce příjemné překvapil, stejně jako vykreslování scén, postav. Co hodně pokulhávalo byly závěry. Autor si hezky přichystal, pěkně se mu to vygradovalo a pak to sfoukne jako svíčku během minuty a šlus. Což je docela smutné, neboť díky pomalému tempu povídek doufáte aspoň ve strhující závěr.

23.07.2023 3 z 5

Boj o Ameriku - Nečekané setkání Boj o Ameriku - Nečekané setkání Veronika Válková

Opět se setkáváme s postavami z předchozích dílů, Bára taky zná etiketu, manýry a způsoby, díky tomu jsou její volby odvážnější, méně předvídatelné a má následně příběh zase jiné vyústění. Jen doba a okolnosti pro mě osobně nejsou tolik atraktivní. Ale pořád 3 hvězdičky v této sérii znamenají luxusní počtení, zatímco u jiných knih by to byl těžký prměr.

22.07.2023 3 z 5

Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Veronika Válková

Opěr perfektně propracovaný příběh, líbí se mi, že nemá úplně šťastnýý konec a víme, že v budoucnu nás bude čekat pokračování.

22.07.2023 4 z 5

Královna Marie Terezie Královna Marie Terezie Veronika Válková

Oba příběhy na sebe krásně navazují, oceňuji pevnou vazbu a to, že příběh nebyl přerušen návratem do součastnosti. Za mě ale vyhrál (o trošku) druhý příběh, kdy si Bára hrála na princeznu.

22.07.2023 5 z 5

Rudolf II. - Spiknutí na císařském dvoře Rudolf II. - Spiknutí na císařském dvoře Veronika Válková

Další jednohubka. Zase trošku jinak postavený děj, pořád napínavé a milé čtení zaloené na skutečnosti a boření mýtů.

15.07.2023 4 z 5

Vikingové - Záhada rohatých přileb Vikingové - Záhada rohatých přileb Veronika Válková

Zatím nejlepší díl série (čtu to tak nějak na přeskáčku). Napínavý příběh, kdy neschcete, aby skončil a Bára se vrátila na půdu. Boží!

15.07.2023 5 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Re-reading po nějaké době... pořád stejně dobré. A pořád hodně dobře napsané. I jazykově je to příjemný zážitek.

15.07.2023 5 z 5

Husité - Ve znamení kalicha Husité - Ve znamení kalicha Veronika Válková

Borek byl docela sympaťák, knížka byla velmi svižná a nadchla pro dané období,ale nezahltila informacemi.

05.07.2023 4 z 5

Král Karel IV. - Osudový turnaj Král Karel IV. - Osudový turnaj Veronika Válková

Hodně zajímavé pojetí, i když já být Bárou tak Karla občas praštím :DD Ale opět velmi vtipné, zajímavé a zase jsem o něco moudřejší :D

02.07.2023 4 z 5

To zvíře v něm To zvíře v něm Shelly Laurenston

Knížka měla daleko pomalejší tempo, než jedníčka, lbíilo se mi však, že postavy z prvního dílu dostaly poměrně dost prostoru. Opět příjemná, vtipná oddychovka... a kolikrát jsem ani já netušila, co hlavní hrdinka po panu Vlkovi vlastně chce xDDD

23.06.2023 4 z 5

Lví hříva Lví hříva Shelly Laurenston

Nejlepší úlovek z knihobudky za hodně dlouhou dobu. Rozmazlení náladoví kocouři jsou dobrý základ pro hlavního hrdinu :DD Zasmála jsem se několikrát a koncept dvou povídek v jedné knize byl též vydařený. Ale upozorňuju, že druhá povídka je malinko slabší a v knize je poměrně dost překlepů a chyb.

23.06.2023 4 z 5

Nesmrtelná láska Nesmrtelná láska Jen Holling

Ve srovnání s fiaskem předchozího dílu, toto nebylo špatné. Mělo to svým způsobem logiku (i když autorčini upíří jsou sami o sobě hodně divní, dokonce víc než třpytící se Eda xD) a děj plynul nadočekávání dobře. Takže to nebyla úplná ztráta času (pořád srovnáváme tento díl s tím předchozím, jinak na romantiku podprůměr)

20.06.2023 3 z 5

Můj nesmrtelný ochránce Můj nesmrtelný ochránce Jen Holling

(SPOILER) Tato kniha by se měla jmenovat "Jak zoslit knihu v posledních 30 stránkách". Očkeání jsem neměla žádné a on ten příběh vlastně hezky plynul. Stephen byl docela fajn, Deidra jako věčně fňukající hrdinka taky ucházející. I ta inkvize a posedlost lovce čarodějnic byla vlastně zajímavá (přece jen v těchto knihách se obvykle nesetkáváme s tím, jak tak někoho mučí a rozdrtí mu malíček napadrť, ne?). Ale ten konec... ach jo. Ze všech uděláme upíry a tím se automaticky vyřeší všechny problémy. A z ucházejících hrdinů se stanou dost nesympatičtí "třpytokožci". Inu smr, kam se děj nakonec ubral mi vlemi nevyhovoval a celkově zkazil dojem z celé vlastně i docela nadějné zápletky.

06.06.2023 1 z 5

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Knížku jsem koupila za pár korun a měla jsem nulová očekávání. V první třetině jsem se chytala za hlavu, že toto je fakt ptákovina první třídy, v druhé jsem tomu přišla docela na chuť a třetí se četla už sama. Přiznám se, že ačkoliv konec byl takový prazvláštně zrychlený, dávám tomu čtyři hvězdy. Je to unikátní knížka. Neznám podobnou. Ale nemusí to být knížka nutně pro každého.

02.06.2023 4 z 5

Příručka sexy čarodějky Příručka sexy čarodějky Dame Darcy

Moc pěkná knížka, kterou ocení nejen kreativní duše, ale kdokoliv, kdo hledá způsob, jak trávit volný čas, chce slavit různé svátky a pořádat oslavy. Ano, je to hodně podobné W.i.t.c.h knížkám, ale toto má daleko větší záběr a obsáhne víc temát. Jenom to rozdělení podle čarodějek bylo docela nešikovné a pak závěrečně promluvy autorky bych též vynechala. Pro náctileté ideální dárek :D

18.04.2023 4 z 5

S Madame Chic na úrovni S Madame Chic na úrovni Jennifer L. Scott

Osobně hodnotím tuto knížku jako těžké nic moc. Začátek byl slibný, ale pak se v kapitolách opakuje jedno a totéž.

15.04.2023 1 z 5

Nultý rozměr života Nultý rozměr života Zuzana Svěží

Po předchozím díle a ještě čtivějším začátku, jsem měla od knihy velká očekávání. Ano, tempo knihy bylo svižnější, odstup větší, celková nálady knihy optimističtější. Rozuzlení netradiční, zajímavé. Ale celkově mě navzdory opravdu slibným prvním stránkám kniha paradoxně nezaujala tolik, jako první díl. Možná v obodobí mateřství na to budu pohlížet jinak.

13.04.2023 3 z 5

Na hraně koule Na hraně koule Zuzana Svěží

Když jsem otevřela tuto knihu, věděla jsem, že jsem žánrově mimo své komfortní a béžné čtení. Ale po tak dlouhé době, co mi knížka ležela na poličce nepřečtená, jsem se přece jen rozhodla pokračovat.
Knížka s vámi hýbá, stejně jako emoce s puberťákem, což je dobře. Kladně hodnotím i kvalitní autorčin literární projev, což je v aktuálním českém rybníčku taky něco nestadartního. Jediné, co už mě místy lehce iritovalo, bylo nadužívání slovo jiná, ale myslím, že to částečně souviselo s nedávným dočtením Divoké říše, kde se naopak nevyskytovalo slovo, které nebylo využíváno nebývale četně.
Takže i když mimo žánr, vlastně přijemné překvapení. I když asi to nebude knížka, ke které se vrátím, ale myslím, že i tak předala, co měla.

13.04.2023 4 z 5

Univerzita pro Příšerky - kouzelný příběh Univerzita pro Příšerky - kouzelný příběh Walt Disney

Pěkný příběh, jen za mě ty zkratky týmů jsou pro malé děti docela komplikované k pochopení. Ale kdo viděl film, bude se orientovat.

08.04.2023 3 z 5

Medvědi - ti vědí: Medvědí strategie, aneb, V klidu je síla Medvědi - ti vědí: Medvědí strategie, aneb, V klidu je síla Lothar Seiwert

Zprvu to vypadalo jako skvělá bajka o plánování času. Když řeknu, že to zavržil test bez klíče (anebo mé vydání/výtisk) ho nemělo, asi tak nějak obsáhnu celou knížku.
Původní myšlenka skvělá, bajkové pojetí na jedničku. První záashy medvědů do života zvířat zajímavé, ale pak to jde z kopce. Autor si to patrně zapomněl promyslet a podle toho to dopadlo. Přišlo mi to tam pak najednou bez struktury, zmatené, chaotické...a pak najednou byli všichni na správné cestě. Kdyby si to autor nechal ještě chvilku uležet, myslím, že by to bylo hodno 5 hvězd. Takhle stěží průměr. Ale je to škoda, protože ty typologie jsou skvělý tah!

08.04.2023 3 z 5