Ketesh Ketesh komentáře u knih

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Rick opět předvedl, že žádná mythologie pro něj není překážkou. Je opravdu úctyhodné, jak skvěle využívá mýtů a bájí pro svoje příběhy, to jak mu vše do sebe skvěle zapadá.
Kniha od samého začátku měla spát, byla napínavá. Je kvalitně napsaná, i přeložená. Nedá se ji nic vytknout. Těším se na pokračování.

18.04.2017 5 z 5

Z Čech do Pompejí Z Čech do Pompejí Karel Sklenář

Dalo to hodně práce, ale knihu jsem přelouskala. Zajímavé téma, ale na to aby jej člověk četl s nadšením je příliš obsáhlé.

12.04.2017 3 z 5

Mona Lisa Mona Lisa Carson Morton

Odpočinková kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Krásně napsaná.
Je pravda, že na konci je nezodpovězených pár otázek, ale přeci se čtenářova fantazie musí podporovat ;-)

02.04.2017 5 z 5

Bohové a faraoni Bohové a faraoni Jiří Tomek

Velmi zjednodušené příběhy, za to moc pěkně napsané. Pro děti naprosto ideální četba.

31.03.2017 5 z 5

Nefilim Nefilim Asa Schwarz

Kniha mě velice mile překvapila. Měla spád, byla napínavá, byla na dramatické dějové zvraty, které nejsou standardní.
Pravda, místy autorce leccos ujelo, ale i přesto je to vydařené dílo.
Doporučuji nejen jako oddychovou literaturu, ale i jako napínavou detektivku nebo knihu s tématem k zamyšlení.

28.03.2017 4 z 5

Zibi se zase vytáhl. Krásné vyprávění, ostatně to se dalo očekávat. Dobrodružství popsané Ladislavovo osobitým humorem. Skvělé pro rekreační četbu.

07.03.2017 4 z 5

Rudá pyramida Rudá pyramida Rick Riordan

Strýček Rick opět nezklamal. Senzační příběh jako vždy. Nic jiného se k tomu snad říct nedá. Má to spád, je to velice příjemné na čtení, dobrodružné, vtipné a zábavné.

24.02.2017 5 z 5

Na počátku bylo Řecko Na počátku bylo Řecko Michail Gasparov

Průměrně zpracované řecké dějiny, avšak s velice zajímavými postřehy a komentáři.

18.02.2017 3 z 5

Jak vznikl člověk. Sága rodu Homo Jak vznikl člověk. Sága rodu Homo Vratislav Mazák

Velice podrobně a pečlivě sepsaná odborná kniha.

06.02.2017 4 z 5

Od Olympu k Akropoli - Jak se žilo ve starém Řecku Od Olympu k Akropoli - Jak se žilo ve starém Řecku Joachim Fernau

Jedinečná kniha v kategorii svého žánru. Velice poučná a dějem maximálně přitažlivá kniha, která je psaná velice živě a svěže.

30.01.2017 5 z 5

Antonius a Kleopatra / Antony and Cleopatra Antonius a Kleopatra / Antony and Cleopatra William Shakespeare

Další vynikají Shakespearovo dílo, které oživuje moji oblíbenou historickou událost. Mohu jen a jen chválit, ostatně jako vždy.

05.01.2017 5 z 5

Učit se být Učit se být Josef Valenta

V rámci povinné četby se mi do rukou dostala útlá knížka od Josefa Valenty: Učit se být. Byla jsem jí mile překvapena. Jedná se o sepsaný přehled z oblasti osobního rozvoje pro zvládání situací z každodenního života. Osobně mě nejvíce zaujaly části zaměřené sebepoznání a komunikaci.
Knihu si dokáži představit jako výbornou metodickou příručku pro vyučující, zejména na základních, případně i středních školách, hlavně na předměty jako občanská a rodinná výchova, případně i na nejrůznější volitelné předměty, zaměřené na kooperaci, komunikaci či sebepoznání.
V knize jsou uvedeny nejrůznější příklady her a cvičení, který může pedagog snadno využít ve svých hodinách. Mě osobně, pro moje vlastní poznání, nejvíce zaujalo popsané cvičení nazvané Krokodýlí řeka, které vyžaduje, aby každý zúčastněný po vyslechnutí příběhu řekl svůj názor na mravní chování hrdinů převyprávěného příběhu. Toto cvičení samozřejmě nebylo jediné, které mě oslovilo, nicméně jsem si u něj byla velice vědoma toho, že mý vrstevníci, by ve valné většině, nejspíše odpovídali zcela odlišně. To však vedlo k dalšímu osobnímu poznání, které si pro mne tato zmíněná publikace připravila, a sice že je důležité, že se jednotlivé články společnosti od sebe odlišují, pakliže jsou si svých odlišností vědomi a jsou připraveni o tom vést diskuzi.
Kniha pro mne byla velkým přínosem. Prvotně samozřejmě, jako dobrý průvodce sebepoznáním. Musím konstatovat, že jsem se s její četbou strefila do velice příhodné období, kdy se jisté věci ve vlastním životě snažím pozměnit a tato kniha mne dokázala velice dobře nasměrovat. Sekundární přínos četby knihy vnímám v tom, že jsem poznala skvělou metodickou příručku pro svoji budoucí práci pedagoga.
Knihu hodnotím velice pozitivně. Je velice přirozeně strukturovaná a čtenář se v ní velice snadno orientuje. Obsah je nedocenitelný, jak pro jedince, tak samozřejmě pro pedagogy, kteří z ní mohou velice snadno čerpat inspiraci pro svoje vyučování.

05.01.2017 3 z 5

Hledání Atlantidy Hledání Atlantidy Günther Kehnscherper

Zajímavé dílo, které ukazuje na chyby v úsudcích, při pátraní po Atlantidě, ovšem vlastních chyb je plné.

28.12.2016 3 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Krásně napsané. Pěkně si u četby člověk odpočine a i se od srdce zasměje vtipným pasážím a v mnoha případech se pousměje nad reálností příběhu.

26.12.2016 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Ač nejsem příliš velký fanda poezie, čas od času se jí neubráním, zejména v období konce roku. A to je tahle sbírka vždy velice vítanou společnicí.

25.12.2016 4 z 5

Jak sbírat mince Jak sbírat mince Jindřich Marco

Velice pěkně napsaná kniha. Přehledná, věcná. Škoda jen, že je již staršího data a tak neexistují aktuální informace.

24.11.2016 5 z 5

Příliš divoká zem: Zimní válka Příliš divoká zem: Zimní válka Ladislav Klimeš

Příliš divoká zem má krásně zpracovaný příběh, vhodně zvolené zápletky a doprovodné dění. Já jsem ji četla se zájmem a věřím, že ji tak bude číst i mnoho dalších.

02.11.2016 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Velice čtivé a napínavé dílo. Výborně zvolené téma i prostředí. Jen na můj vkus byl závěr moc překombinovaný.

23.10.2016 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Krásné doplnění Selekce. Příběhů si vážím, protože se moc často nevidí, že by někdo podával jeden a tentýž příběh z více pohledů.
Osobně jsem se strašně dlouhou dobu těšila na Prince, což se mi konečně splnilo, jen mě mrzelo, jak krátký ten příběh byl.
Velice jsem se u knihy pobavila.

06.09.2016 5 z 5

Myslím, že největší problém čtenářů v našich končinách je, že si pod pojmem úklidu představují šůrování, zatímco autorka je zcela jiného názoru. Ale věřím, že kniha může být přínosem pro každého, kdo se sžije s jejím pohledem.
Ač v pár bodech nesouhlasím, jsem nadšená tím, jak dokázala autorka dát příběh něčemu tak všednímu a napsat na tolik stran něco, co by se dalo shrnout do dvou A4.

06.09.2016 4 z 5