keiko33 Online keiko33 komentáře u knih

Láska nebeská Láska nebeská Judith McNaught

Za mna najlepsi diel serie a hlavne najvtipnejsi. Elizabeth bola proste podarena a Ian bol sice prhky, no zlaticko. Najprv to pokaslal, ale nakoniec vsetko s hrdostou zvladol. A ten koniec okolo sudneho procesu bol asi najlepsi, dodalo to knihe trocha napatia.

02.11.2017 5 z 5

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

Osemrocnej dcere sa velmi pacila a to citat velmi nechce.

31.10.2017 5 z 5

Něco nádherného Něco nádherného Judith McNaught

Tento diel sa mi pavil viac. Mam rada odvazne hrdinky, ktore vedia byt nezavisle a potom sa zalubia do panovacneho, chladneho muza, ktory je z nich paf, no dlho tomu odolava. Vstah Alex k sluzobnictvu nemal chybu a babicku som milovala.

30.10.2017 5 z 5

Denník moderného fotra Denník moderného fotra Dominik Landsman

Blog spisovatela sa mi pacil, ale toto uz velmi nie. Na zaciatku to bolo celkom fajn, no postupne ma kniha uz nudila. Kniha mi pripadala silene vtipna a vela veci malo uveritelnych. Raz za cas si precitat jednu vtipnu prihodu ano, ale nie tolko pokope.

28.10.2017 2 z 5

Malý miliardář Malý miliardář David Walliams

10 rocny syn, ktory doteraz skoro vobec necital, sa od nej nemohol odtrhnut. Velmi sa mu pacila.

28.10.2017 5 z 5

Jednou a navždy Jednou a navždy Judith McNaught

Prijemny zaciatok serie. Chvilami mi Jason liezol na nervy s tou jeho protivnostou, ale Tory to tou svojou vtipnostou vynahradila. Na to, ze kniha bola chvilami zdlhava, mi chybal epilog.

28.10.2017 4 z 5

Ztracené insignie Ztracené insignie Sandra Regnier

Aj tento diel super, aj ked o kusok slabsi ako druhy. V tomto sa dialo az prilis, niektore informacie sa mi plietli, akoby autorka chcela vysvetlit az prilis na malo strankach a dost komplikovane. Ta smrt na konci ma mrzela, tu postavu som mala rada. Tiez ma prekvapilo, kto bol skolsky zradca a celkova zahada co je Felicity. Celu seriu hodnotim, ako velmi podarenu YA fantasy.

25.10.2017 5 z 5

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

Lepsie ako prvy diel. Ovela viac akcie, no trochu mi tam chybal Lee, pocas jeho zmiznutia. Vela veci sa vysvetlilo, ale vela este ostalo utajenych. To cestovanie v case ma velmi bavilo, mozno by som to viac rozviedla. Velmi by ma zaujimalo, ci ma to behanie chlapov za Felicity aj nejaky dovod. Snad sa to vysvetli v dalsej knihe. Ten koniec super, tesim sa na pokracovanie.

24.10.2017 5 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Velmi mile prekvapenie. Je to dievcensky roman a preto to aj hodnotim podla toho. Felicity ma strasne bavila, bola vtipna a hlavne ina. Vacsinou mam radsej muzsku cast, no tentoraz mi bola simpatickejsia Felicity, ako Lee. Po tejto casti vlastne ani neviem, co si o nom mam mysliet. To jeho flirtovanie vsade naokolo, mi nejde dohromady s tym, ze sa mu pacila Felicity, snad to bude vysvetlene v pokracovani a nielen to, ale aj ten zvysok, kedze v tejto casti toho bolo vysvetlene dost malo.

23.10.2017 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Knihu som si vybrala kvoli vyzve, inak by som sa asi do nej nepustila. Sice mam rada fantasy o anjeloch, no chimery ma vobec nebavili. Prva tretina sa dost vliekla, druha ma celkom bavila, ale tretia, to uz som citala s preskakovanim. Nejde ani tak o pribeh, ale o opis, ktory je podany nudne a dost zlozito. Uz davno som sa pri knihe tak nenudila, skoda. Aspon obalka je krasna.

22.10.2017 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Ku knihe som sa dostala vdaka vyzve. Sice som o nej vedela, no nikdy som sa nedostala k jej precitaniu, ani k filmu, cize som nevedela o com je. A asi aj preto mala na mna taky vplyv. Necakala som, ze take stare dielo precitam takmer bez prerusenia. Prekvapivo styl pisania bol putavy a dej napinavy. Nemohla som sa od nej odtrhnut. Samozrejme dej a prostredie je pochmurne, vacsina postav bola nesimpaticka, no z ich zivota plynie mnoho ponauceni. Ako nenavist, zlost a pycha dokazu zatienit to dobro a znicit vsetko naokolo. Vdaka tomu nielen Heatcliff a Catherina neboli nikdy skutocne stastni, ale svojimi hlupimi rozhodnutiami znicili zivoty aj ludom naokolo. Asi najsimpatickejsia z postav bola Nelly, ako ona sama povedala, asi tam bola jedina so zdravym rozumom a vdaka jej rozpravaniu bola kniha putavejsia. A kedze mam rada stastne konce, tak s koncom som spokojna, aj ked nie pre vsetkych to dopadlo dobre.

19.10.2017 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Podobnych knih som uz precirala viac a preto ma az tak tato nedostala, proste som uz citala lepsie, niezeby bola kniha zla. V druhej casti som sa dokonca nudila, no stvrta a piata uz boli super. No ale z knihy plynie aspon par ponauceni, a to ze pomsta v konecnom dosledku este nikomu stastie nepriniesla. Damian kvoli nej premarnil roky s milovanymi.

16.10.2017 4 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Niekedy je fajn precitat si knihu, ktora vas donuti zamysliet sa nad vaznymi problemami, ktore sa nas sice netykaju, ale potom sa tie nase zdaju uplne malicherne. Je smutne, ze najlahsie sa zaraba na tych, ktori sa nedokazu branit a snazia sa len prezit a uzivit svoju rodinu. A ti ktori im chcu pomoct za to potom zaplatia vlastnym zivotom. Kniha je pisana lahkym, no putavim stylom. Citate, citate a zrazu ste na konci. Jedine co by som zmenila je obsirnost, tato tema si urcite zasluzi viac stran.

15.10.2017 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Tak to bola jazda. Skvele napisany pribeh. Urcite jeden z najlepsich z tohoto zanru. Sice sa cela kniha tocila okolo Jackovej zavislosti na sexe s Gillian, sexualne sceny boli opisovane mierne, vobec nie rusivo. No strasne mi vadil jeden vyraz a to "čičina". Ale to je len prekladom, takze sa to da prehliadnut. Hoci ma kniha dost predvydatelny dej a vlastne nicim az na zaujimave prve stretnutie neprekvapila, nedokazete sa od nej odtrhnut.

11.10.2017 5 z 5

Pád Pád Kai Meyer

Skvele zakoncenie serie. Tento diel bol najlepsi. Napatie od zaciatku do konca. Hoci ked som si uz konecne zvykla na tie premeny, prisli hybridi. To bol humus, este dobre ze mam slabu predstavivost, tu lod a jej obyvatelov si velmi predstavit nechcem. A mohlo by tam trochu menej krvi a umrti, to uz bolo na vekovu kategoriu, pre ktoru je seria urcena privela. Ale inak velmi podarena seria.

08.10.2017 5 z 5

Lebo musím! Lebo musím! Gabriela Futová

Syn cita velmi malo a do citania ho musim nutit. Ale tuto knihu precital bez nutenia, asi preto, ze sa v Oliverovi videl. Niektore lapajstva boli pisane akoby o synovi. Velmi podarena vtipna kniha pre 7-10 rocnych chlapcov.

06.10.2017 5 z 5

Vzpoura Vzpoura Kai Meyer

Tak urcite lepsie ako prva cast. Zlepsil sa styl pisania, bolo tam viac napatia, akcie a vela tajomstiev. Tajomstvo v chladiacej miestnosti, hladovy muz ci zahada Apponiho. Tesim sa na pokracovanie.

05.10.2017 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Kai Meyer

Kniha je pisana dost tazkym stylom, ale to bude asi tym, ze autorom je muz. Vzhladom na vekovu kategoriu, pre ktoru je seria pisana, by mala byt pisana jednoduchsie. Ale ako celok to nebolo zle, len tie premeny na zvierata mi velmi nesedeli. No Rosa a Alessandro mi boli simpaticki. Uvidime ako sa ich vstah bude vyvijat dalej.

29.09.2017 4 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

To bola krasna rozpravka. Inak by som to nenazvala. Maria bola podarena a Aaron bol taky princ na bielom koni. Bolo to vtipne, plne zvratov, sice malo uveritelne, ale velmi citatelne. Ak mate chut na vtipnu rozpravku, urcite si tuto knihu precitajte.

26.09.2017 5 z 5

Chuť lásky Chuť lásky Poppy J. Anderson

Kniha ma velmi prekvapila. Je plna vtipnych dialogov, medzi hlavnymi hrdinami. Dej je sice predvidatelny, no autorka ho vie vtipne a zaujimavo podat. Ked sa stretnu dve vybusne povahy, ktore musia mat pravdu, je to hotova bomba. Mam rada pribehy, ked sa "mestsky snob" zatula do maleho mestecka a zalubi sa do dedinskej krasky, alebo naopak. No a na zaver musim pochvalit obalku. Tato kniha si ju zasluzila.

25.09.2017 5 z 5