Katuska001 Katuska001 komentáře u knih

Králův klenotník Králův klenotník Alexandre Dumas, st.

Pěkný příběh, ale místy zbytečně zdlouhavé a bylo těžké se tím doslova prokousat. Kniha podle mě patří mezi Dumasovi slabší kousky.

23.12.2012 3 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Opravdu kraťoučké dílo, určitě lepší než nemastné a neslané Obsluhoval jsem anglického krále, tak že jsem byla příjemně překvapená :-). Ale jinak literaturu z válečného období nemusím.

23.12.2012 4 z 5

Poslední šamanka Poslední šamanka Barbara Wood

Přestože mám ráda autorčiny romány, tato kniha mě trochu zklamala, očekávala jsem něco trochu jiného. Indiánské dívce je věnováno jen 150 stránek na začátku a pár stránek na konci a mezitím 500 stránek se dotýká jen velmi okrajově jejího osudu a je o nečem jiném.

23.12.2012 4 z 5

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Úžasný román, napětí od začátku do konce. Až jde mráz po zádech z toho jak je člověk "pod dohledem" díky technice.

Hvězda Babylonu Hvězda Babylonu Barbara Wood

pěkně čtivá a napínavá knížka, která se čte jedním dechem a člověka nepustí dokud ji nedočte :-)

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Jedním slovem - super, knížka mě chytla od začátku do konce, napínavá jak kšandy, prostě úžasná "deaverovka" :-)

Líbáš jako ďábel Líbáš jako ďábel Marie Poledňáková

Hezká a humorná knížka, oddechová četba v obvyklém stylu Marie Poledňákové. Jsem zvědavá jak dopadne filmová podoba

23.12.2012 5 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Oddechová knížka, ale nijak zvlášť mě nenadchla a humorná mi také nepřišla. Tato knížka patří mezi autorčiny slabší.

23.12.2012 3 z 5

Opiju tě rohlíkem Opiju tě rohlíkem Simona Monyová (p)

Oddechová knížka, kde potěší, že hrdinka po letech trápení a života "té druhé" zažívá štěstí s úplně někým jiným.

Noční můry zabíjejí Noční můry zabíjejí Frédéric Lenormand

Autor dost změnil charaktery převzatých postav z originálu a příběh je slabý :-(.

22.12.2012 2 z 5

Indiánské léto Indiánské léto Ludvík Aškenazy

Ve své době tj. 50.-60. léta mohla být knížka zajímavá svými postřehy o životě v New Yorku a Americe, ale myslím,že v dnešní době už nemá čím upoutat.

09.12.2012 3 z 5

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Knížka pěkná, ale Deaver má i lepší kousky

09.12.2012 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knížka mě velmi mile překvapila, moje první od Austenové, hezky čtivé, pěkný historický příběh z Británie z tehdejší společnosti.

09.12.2012 5 z 5

Otcem i matkou proti své vůli Otcem i matkou proti své vůli Zdena Frýbová

Knihy Zdeny Frýbové se mi převážně hodně líbí, v této mě ale hodně brzdilo Batulovo šišlání a s pauzami jsem jí četla pár let a trvalo mi než jsem si zvykla, jinak příběh pěkný a humorný, ale dětmi provedené katastrofy bych zažít nechtěla ;-).

09.12.2012 3 z 5

Čas čarodějů Čas čarodějů Ludmila Vaňková

Knížka mě zklamala, těšila jsem se na příběh z "rudolfinské" doby a osudy historických osobností Čech a místo toho se knížka zabývá převážně osudy "mimozemšťanů" po celém světě. Očekávala jsem něco jiného, zvyklá na autorčiny knihy o Přemyslovcích a Lucemburcích.

08.12.2012 2 z 5

Super, jako předchozí díly, ani jsem se nemohla od toho odtrhnout. :-)

08.12.2012 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

super, jedním dechem :-), akční příběh, který čtenáře nepustí...

08.12.2012

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Některými úseky jsem se musela doslova prokousat (plavba přes oceán, kopání z cely), ale jinak knížka pěkná a humorná. Ale nebude patřit ke knížkám,které si přečtu x krát.

08.12.2012 4 z 5

Láska manželská Láska manželská Alberto Moravia (p)

Knížka líčí různé příběhy mezi ženou a mužem, které jsou spíš smutné, někdy až kruté, jak se jeden vysmívá druhému. Ukazuje rozpornost mezi lidskými představami a skutečností.

08.12.2012 3 z 5

Mladý muž & bílá velryba Mladý muž & bílá velryba Vladimír Páral

(SPOILER) Knihu jsem četla pro srovnání, protože jsem chtěla vidět film a roli Nadi, jedna z prvních rolí Zlaty Adamovské. Jinak "styl psaní" Párala se mi moc nelíbí. Přesto se mi příběh a rozbor lidské povahy a jeho konání docela líbil, ale byla jsem zklamaná ze špatného konce, když vše začínalo vypadat růžově ;-).

08.12.2012 3 z 5