katka0956 katka0956 komentáře u knih

Nůž Nůž Jo Nesbø

Od začátku jsem si říkala, že vím vraha i motiv. Dokonce jsem si v půlce říkala, že nemá cenu knihu dočítat, ale napínavý děj mi nedovolil knihu odložit a opustit. Nakonec jsem moc ráda že jsem knihu přečetla. Byla jsem úplně vedle z absolutně nečekaného konce!!

18.01.2020 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Zkrátka klasika Nesbo.
V první čtvrtině se to táhne a čtenář obkoukává prostředí.
Ve druhé čtvrtině se děj pomalu rozjíždí a vy si myslíte, že přesně víte, o čem celá kniha bude a jak dopadne.
Třetí čtvrtina, děj se pořádně rozjíždí a vy zjistíte, že jste byli úplně vedle.
No a čtvrtá čtvrtina? Koukáte jako sůva z nudlí. Zkrátka nestačíte se divit ani nečekanému vývoji a závěru (!), ani tomu, jak rychle jste knihu přečetli.

(Sice hvězdičku neubírám, pač hlavní zápletka mne bavila, ale kdyby kniha měla o 100 - 200 stránek méně nic by se nestalo. Místy byly myšlenkové pochody hlavního hrdiny naprosto zbytečné a celý děj trochu vlekly a natahovaly. Více rozpracovaný mohl být závěr, ale to se tu píše už mnohokrát.)

06.01.2021 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

+ napínavý děj
+ opravdu promyšlená zápletka
+ Harry Hole a jeho celkový charakter

- Harry Hole připomínal chvílemi až dědu vševědu s téměř nadpřirozenými schopnosti
- zbytečně zdlouhavé - mnoho dějových odboček zbytečných
- očekávala jsem víc textu z pohledu vraha a jeho vražd
- bývá zvykem i víc morbidnich a sexuálních scén

I přesto že zde uvádím tolik minusu musím knihu hodnotit dobře. Proč? Protože prostě Nesbo... zkrátka nešlo přestat číst. Kniha byla za 3 dny pokořená :-)

17.02.2019 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Jako dobrý no ale knihu jsem dočetla spíše proto, že jsem byla již za půlkou a bylo mi líto ji nechat úplně ladem když už jsem si ji koupila. Hvězdičku dostala kniha zkrátka jen za to, že jsem ji přeci jen dočetla a zcela neodložila.

Nicméně v knize mi chybělo více záblesků z detektivova osobního života. Taky na můj vkus spousta zbytečných pasáží :)

Konečné odhalení pro mne nebylo až tak šokující. Spíš hlavní motiv jsem odhalila daleko dříve jen jsem nechápala, proč tak vynikající detektiv na to přišel až tak pozdě.

20.09.2020 1 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Fantastické a velice čtivé. Doporučuji. Určitě zaujme.
I když musím říct že FILM stal úplně za hovno - až mi přišlo že to není ani podle stejné knihy

17.02.2019

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Nemůžu uvěřit tomu že tahle kniha má skoro 90%. První půlka knihy byla super a vcelku i napinava nicméně pak to šlo prudce z kopce! Vrah je známy od poloviny knihy. Chyběl jaký kolik wow moment nebo moment překvapení. Spíš mi ti přišlo takové utáhne a nudné. A konec? To si ze mně dělá autor srandu? Tak vynikající detektivka, která by u sebe měla mít zbraň (o jejím obložení či ztrátě nebyla nikde řeč) vejde do bytu o kterém má podezření že tam něco není v pořádku a místo pistole vytáhne baterku a pak se nechá ještě školacky odzbrojit? Opravdu? VELKÉ ZKLAMÁNÍ obzvláště z druhé poloviny...

14.10.2020 odpad!

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Výborná kniha. Gustovi úryvky byly příjemné zpestření. Co mi už začíná trochu vadit je Harryho "nesmrtelnost". Další co mi trochu vadilo bylo to, že jméno "leváka" u policie bylo známé hned od začátku. Nebylo by na škodu nechat jméno chvíli tajné.

(Malý spoiler)
V polovině knihy jsem si už myslela že znám vraha - omyl. Koncem jsem byla hodně zklamaná. Byla jsem naivní (stejně jako Harry) a myslela jsem si že to přece nemůže být pravda.

02.03.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

jakože docela fajn no. bylo to čtivé a rozuzlení zajímavé, nicméně musím říct že bych ocenila víc pohledů do osobního života hlavní hrdinky (víc vzpomínek na minulost? možná nějaký nový vztah? úlet? závislost na alkoholu třeba...?), nebo nějaký větší psychologický kontext.
Zkrátka nebylo to špatné, ale musím přiznat, že jsem čekala víc :)

22.07.2020 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

O nesbovi jsem se dočetla zde http://kartmen.cz/radyanavody/naucte-se-cist-knihy-a-zprijemnete-si-karantenu/ a říkala jsem si, bože to je nějaká divná stránka, stejně to nebude pravda... pak jsem si knihu ale přečetla a nestačím zírat :O :O Ze všech možných vrahu jsem fakt nečekala, že to dopadne takhle... Plus teda musím říct, že zprvu mi nebyl Harry vůbec sympatický, ale nakonec jsem si ho zamilovala. Doufám že výjde nějaký další díl :D :D :D

22.07.2020