katka.oo katka.oo komentáře u knih

Povídky smíchovské Povídky smíchovské Marie Rejfová

Audiokniha - příjemný poslech 6 povídek ze starého Smíchova. Některé příběhy zajímavé a tajemné, některé temné a ponuré, chytře vymyšlené, skvělá plejáda postaviček s různými charaktery, dobré čtení. Pepina to sice není, ale i tak doporučuji k přečtení.

29.10.2023 4 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Jak jinak než skvělé a napínavé čtení s mou oblíbenou Kim a její partou, já jsem moc spokojená a těším se na další díl.

29.10.2023 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Další dokonalý díl ... výborné, napínavé, ale i hodně emotivní čtení, nadupaný díl od začátku do konce, pro mě jeden z nejlepších. Z některých věcí mi bylo hodně smutno a i malá slzička ukápla, ale nejvíc mě dostal ten konec, co bude dál??!! Jsem zvědavá jestli bude a jaké pokračování.

15.10.2023 5 z 5

Na dně Temné řeky Na dně Temné řeky Leslie Wolfe

Naprosto skvělé pokračování série s Kay a Elliotem, oba moc sympatičtí, napínavé, dobrá zápletka, výborné čtení, tento díl se mi líbil ještě víc než první. Vřele doporučuji.

15.10.2023 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Za mě perfektní nenáročná oddychovka, u knížky jsem si odpočinula, přišla na jiné myšlenky a jsem spokojená, super, v knihovničce už čeká Hotýlek na Islandu.

28.09.2023 4 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Ze začátku jsem byla nadšená a říkám si to bude na plných 5*, ale později kdy vyšetřování trochu vázlo a spíše se řešily vztahy, jsem hvězdičku ubrala, ale jinak dobré čtení, postavy Laurel i Hucka sympatické a další díl si určitě nenechám ujít.

23.09.2023 4 z 5

Italské trojhubky Italské trojhubky Marta Kučíková

Milé příjemné pohodové čtení, krátké příběhy-postřehy o životě na italském maloměstě, doporučím ke zlepšení nálady.

23.09.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Noooo na dalšího Keplera jsem se vždycky moc těšila a celá série se mi líbí, ale u tohotu dílu nevím, napínavé, čtivé to opravdu je, drsný severský thriller, hodně mrtvých (až moc), ale nad některými pasážemi jsem kroutila hlavou, podle mě už taky J.Waltera stačilo a už by ho mohli nechat spát. Souhlasím s komentáři mých oblíbených raty a Mandlevest a jsem zvědavá co a kdy nám nachystají autoři příště.

09.09.2023 4 z 5

Zrádné loviště Zrádné loviště Dana Stabenow

Už osmý výlet s Kate, Obludou a spol. na Aljašku, pohodové čtení, Kate mě baví, žádné krváky a spíš než krimi je to o životě na Aljašce a zvycích jejích původních obyvatel. Já jsem si čtení, kdy tentokrát rybaříme, sice s nějakou tou mrtvolou :-), užila a těším se na pokračování.

09.09.2023 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Skvělé čtení, povedený díl, napínavé, dobrá detektivní zápletka a závěr trilogie Laura a Adam, konec překvapivý, asi bych si ho představovala jinak, ale musím se s tím smířit, když tak autorka zamýšlela... doporučuji celou sérii a už teď se těším a jsem zvědavá na další autorčiny knížky.

09.09.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Audiokniha ... velmi dobře načteno p.Matáskem.
Abych pravdu řekla dalšího dílu s Harrym jsem se bála, že to bude slátanina, ale mé obavy byly zbytečné, další velmi povedený díl, Harry je prostě Harry a já ho mám ráda.
Velmi zajímavá a drsná zápletka plná napětí, nečekaných zvratů a parazitů, staré známé sympatické postavy tvoří s Harrym skvělý tým, já jsem moc spokojená a ten konec? jsem zvědavá co nám přinese další díl .... k přečtení vřele doporučím, ale určitě je lepší číst sérii popořadě.

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Kim a její tým mají opět hodně práce, skvělé čtení, zajímavá, dobrá zápletka plná napětí, moje oblíbená série opět nezklamala, těším se na pokračování.

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Sympatická a svá Kate opět v akci, napínavé, velmi čtivé, skvělé, těším se na další díl.

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Poklidné prázdninové vyšetřování smrti proslulého starožitníka, výborné čtení, dokonalá atmosféra prosluněného švédského venkova, sympatické postavy, i ty zvířecí :-) a opět krásná obálka knihy. Já jsem moc spokojená a budu doufat, že bude třeba ještě někdy pokračování.

06.08.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Čtvrtý díl s Kate a Tristanem je parádní čtení, předchozí díly se mi zdály trochu slabší, ale tento je opět skvělý, výborná zápletka, příběh má spád, čtivé, doporučuji.

06.08.2023 5 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Skvělý mrazivý thriller z islandské ledové pustiny, napínavé, velmi čtivé, série Freyja a Huldar mě moc neoslovila, ale za tuto knížku jsem ráda, ta se mi hodně líbila, u některých pasáží ne že bych se bála, ale příjemně mi nebylo, perfektní čtení, doporučuji.

09.07.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Opět perfektní a skvělé čtení od M.Klevisové, autorka opět nezklamala a napsala nám výtečné pokračování detektivek s Josefem Bergmanem, čtivý příběh, líbilo se mi prostředí, kde se děj odehrával, dobře popsané vztahy mezi lidmi, poklidné čtení, nemám nic co bych vytkla a hodnotím na plných 5*.

09.07.2023 5 z 5

Někdy je potřeba prohodit role Někdy je potřeba prohodit role Eva Vychodilová

Dobré čtení, povídky ze života, příběhy plné radosti i smutku, milostných vzplanutí i vztahových karambolů, některé veselejší, některé smutné, mě se knížka líbila.

09.07.2023 4 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Nebylo to špatné čtení, díky krátkým kapitolám se knížka dobře a rychle čte, napínavé a tajemné, jak to všechno nakonec dopadne. Nejvíc mě dostal a líbil se mi záhadný konec...ať si každý čtenář z příběhu odnese, to co mu dovolí jeho představivost. Knížka mě bavila a budu se těšit na další autorčin počin.

17.06.2023 4 z 5

Hloubka nenávisti Hloubka nenávisti Sharon J. Bolton

Sérii s Lacey Flintovou mám od S.J.Bolton nejradši a i když jsme museli na další díl dlouho čekat, zklamaná nejsem, jsem nadšená. Opět skvělé napínavé čtení, zajímavé a nevšední, ale hodně temné téma, doufám, že doopravdy se nikdy nic takového tady nestane, k přečtení vřele doporučím a budu se těšit na pokračování.

17.06.2023 5 z 5