katchamccall katchamccall komentáře u knih

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Naprosto úžasná knížka. Vážně. Simon se mi líbil od první chvíle a strašně jsem se těšila, až zjistím, kdo je Blue. A i když jsem od určité doby tušila, kdo to bude, stejně jsem při odhalení chtěla začít tleskat. Ke konci jsem se jen přitrouble usmívala a v hlavě mi zněla písnička Don´t You (Forget About Me) :-).

24.03.2018 5 z 5

Za zrcadlem Za zrcadlem Gena Showalter

O něco málo slabší než 1. díl, ale i tak jsem se odmítala hnout, dokud nedočtu :-).

24.03.2018 4 z 5

Alenka v říši zombií Alenka v říši zombií Gena Showalter

Nepatřím mezi "young adult", ale tohle bylo famózní. Zhltla jsem to během pár hodin a pak si běžela pro druhý díl. Ač nejsem fanynka zombíků, tak tohle mě bavilo moc.

19.03.2018 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Tak tohle fakt ne. Fantasy zbožňuju, vážně. Ale tahle kniha me tak nudila, že jsem se u každý stránky modlila, ať už je konec. Na můj vkus tam bylo málo akce a příliš mnoho "lásky". Ze vztahu Wratha s Beth se mi lepila pusa, jak to bylo přeslazený. Jediné, co mě tam zaujalo, byl Zsadist. Takže za něj dávám 2*. Pokračovat v sérii opravdu nebudu.

19.03.2018 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

"Svět není továrna na splněná přání."

14.03.2018 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

I kdyby napsal kuchařku (nikdy jsem žádnou v ruce neměla), tak si ji přečtu. Ač některé povídky byly slabší, zbožňuju jeho styl psaní. Během pár vět člověka vtáhne do děje a někdy jste moc rádi, když se z příběhu vrátíte do reality a nic z toho se vám nemůže stát, snad ;-).

11.03.2018 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Totální propadák to není, ale jelikož "pachatele" poznáte téměř na začátku, tak se žádné napětí nekoná.

11.03.2018 2 z 5

Od této knihy jsem nic neočekávala, takže jsem po přečtení zklamaná nebyla. Prostě další pokus o Greye (jen chybí ta červená mučírna). Hlavní postava je prostě šlapka, protože ač to v popisu práce nemá, tak pokud může, klientům do tý postele vleze a ráda. I když sama tvrdí, že coura není. No, kazdý tomu říkáme jinak. Erotické scény jsou pořád na jedno brdo. A její "klienti" jsou samozřejmě prototypy dokonalosti. Kniha vyloženě pro absolutní vypnutí, bez nutnosti přemýšlení. Sérii jsem dala do konce, jelikož jsem se těšila na ten "kýčovitej happyend", kdy bude všechno růžový a sluníčkový. Btw. Hned v lednu víte, s kym nakonec skončí ;-).

11.03.2018 2 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Ač je tato kniha zařazena do kategorie young adult (tam já už bohužel nepatřím), tak jsem si čtení užila. Po některých povídkách jsem dlouhé hodiny přemýšlela. Jak zní v popisu knihy, nic není černobílé. I padouši mají za sebou zkušenosti, které z nich ty padouchy udělali. Díky této knize jsem lépe pochopila činy záporáků a v některých případech jsem se jim ani nedivila ( Mořská čarodějnice, Krásný jed).
"Potřebujeme tmu, abychom viděli světlo, a potřebujeme zlo, abychom poznali dobro. Ale motivy prvního i druhého, to je úplně jiná."

11.03.2018 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

King je king. Knížku jsem převážně četla po večerech, v ložnici, s obrovskou skříní....po přečtení Kostlivce jsem tu noc spala v obýváku s rozsvícenou lampičkou. Díky panu Kingovi mi fantazie umí jet na 110%.

06.03.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihu jsem začala číst na doporučení kamarádky a zcela upřímně, nechtělo se mi do toho. Ale nelituju. Dost jsem se u ní nasmála a varování, že knížku nemám číst na veřejnosti, jsem měla poslechnout. Ve vlaku jsem vypadala jak šílenec.

23.02.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jelikož hltám Kinga apod., chtěla jsem zkusit něco jiného...nového...oddychového...reálného. Vracím se zpět do světa hororu a fantasy. Neuvěřitelně dojemný konec a já opravdu nerada brečím, ale tady se to nedalo ovládnout. Tleskám p. Moyesové a až zase budu mít někdy telecí nápad přečíst si něco "ze života", rozhodně sáhnu po dalším titulu od ní.

23.02.2018 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Kniha mě mile překvapila. Od Vánoc byla založená v knihovně a nechávala jsem si ji jako "záložní čtivo". 1. světová válka a španělská chřipka není téma, na které bych mohla diskutovat a knihu jsem považovala za "nevhodný dárek". Jak moc jsem se zmýlila.
Ilustrace přidávaly na autentičnosti děje.

15.02.2018 4 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Pár dní mi trvalo, než jsem se začetla. Ale pak jsem knihu zhltla za pár hodin. King to není, ale T.O.H. má talent. Nápad skvělej - čarodějnice v 21.století, parta puberťáků, davové šílenství a znepokojivej konec. Pan Heuvelt mě nadchnul, takže doufám, že bude mít "plodné období" a já budu s radostí utrácet za jeho knihy :-).

15.02.2018 5 z 5