Karimah Karimah komentáře u knih

Matčiny hříchy Matčiny hříchy Irene Kelly

Silné téma, ale promrhaná šance. Nedokázalo mě to vtáhnout, protože mě neustále vyrušoval použitý styl a jazyk. Přišlo mi to jako gymnaziální slohovka.

30.06.2018 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Chyběl mi tam konec ... pak by to bylo 100%.

22.04.2018 4 z 5

Levhartice Levhartice Iva Pekárková

Netušila jsem, že se bude jednat o porno. Knihu jsem dočetla jen ze zvědavosti, co tím vším vlastně autorka sleduje. Nic jsem se nedozvěděla, asi se jen potřebovala vypsat ...

20.04.2018 1 z 5

Muslimská dívka Muslimská dívka Amani Al-Khatahtbeh

Kniha s dobrým námětem - ukázat život muslimek na Západě. Konečně něco jiného než "Týraná", "Prodaná" či "Upálená" s tesknýma očima zahalené chudinky na obálce. Na můj vkus ovšem ne příliš vhodně podané, přišlo mi to kostrbaté, dost často jsem se v ději i myšlenkách autorky ztrácela.

19.04.2018 2 z 5

Šílená Češka v Dubaji Šílená Češka v Dubaji Blanka Solařová-Calibaba

Nevím, jak hodnotit, je to něco mezi odpadem a pěti hvězdičkami. Během čtení jsem si několikrát říkala, bohajeho, to se fakt nedá číst a stejně jsem četla dál. Je to příšerné, ale jako fakt antiliterární dílo, zároveň věřím každé větě, i když je vymyšlená :-)

02.06.2023 3 z 5

Deník jóga matky Deník jóga matky Šárka Vojáčková Konečná

Nedokázala jsem to dočíst do konce. Na začátku popis porodu ala Mimibazar, následuje učení jógy aplikované na denní běh novopečené matky s tím, že před početím zřejmě chápala všechno úplně špatně, ale teď, teď už to všechno docvaklo na správné místo a je čas se o moudrost podělit.

16.12.2021

Mazl tov Mazl tov Margot Vanderstraeten

Nenáročné čtení, poněkud povrchní.

30.07.2021 3 z 5

Betasamec Betasamec Milan Dohnal

Takhle fakt někdo žije?

24.09.2020 2 z 5

Příběh elektřiny: Jak Honzík zjistil, proč svítí žárovka Příběh elektřiny: Jak Honzík zjistil, proč svítí žárovka Petr Mrázek

Skvělá knížka pro malé šikuly.

01.06.2020 5 z 5

Tajemství Prokopa Velikého Tajemství Prokopa Velikého Jiří Dobrylovský

Zajímavý výlet do historie, ale ta třetí časová linie se Strážcem mi tam moc nezapadala, zdála se mi taková nedotažená. Líbil se mi doslov, je fajn když čtenář nemusí neustále někde na netu pátrat, co je fikce a co pravda, takhle to bylo hezky shrnuto přímo v knize.

29.05.2020 3 z 5

Sny a sekyry Sny a sekyry Jiří Padevět

Tak tohle není můj šálek čaje. Od začátku jsem to nedávala, zkusila jsem od konce, taky nic. I uprostřed stejná nuda. Hvězdičkovat nebudu, protože jsem nedala ani desetinu.

15.04.2020

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Stálo mě dost úsilí dostat se přes začátek, ale jakmile se dostala do Bradavic, už mě to nepustilo.

08.04.2020 4 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Nedalo se to číst. Použitý jazyk se dal ještě překousnout, ale ty nadnesené fráze stále dokola ne.

25.11.2019 1 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Docela fajn čtení pro starší děti.

29.07.2019 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Jiří Votruba

Skvělá knížka, používám ji při domácím vyučování.

09.05.2019 5 z 5

Pralinky Pralinky Barbara Nesvadbová

Obálka zcela vystihuje obsah.

26.01.2019 3 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Barbara Nesvadbová

Fajn čtení, ale příliš useknutý konec.

14.01.2019 4 z 5

Krysáci jsou zase spolu Krysáci jsou zase spolu Jiří Žáček

Hezké ilustrace, příběh o ničem.

30.12.2018 2 z 5

Muž, který přežil Lidice Muž, který přežil Lidice Zdeněk Mahler

Až příliš strohé. Jeden z mála případů, kdy je film lepší než kniha.

23.10.2018 3 z 5