kanitsuj kanitsuj komentáře u knih

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Polibku pro Annu nemám téměř co vytknout, je to krásný úsměvný příběh o lásce /některé momenty možná trochu nereálné a kýčovité, ale to patří k žánru/, který si čtenář přečte v jakémkoli věku a připomene si, jak komplikované a křehké jsou první citové vazby a jak důležitá a nesnadná je volba toho pravého. Knížka mi svojí čtivostí a humorem hlavní hrdinky připomínala styl psaní Lenky Lanczové, ráda si přečtu další.

01.09.2015 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Knížku jsem si vybrala v návaznosti na autorčinu detektivku "Pět", kterou jsem četla jako první. Ačkoli je Saeculum určeno primárně náctiletým čtenářům, rozhodně jsem se nenudila a s napětím očekávala, jak to všechno skončí. Pozitivně hodnotím především promyšlenou výstavbu příběhu (stejně jako v knize "Pět" nezůstalo na konci nic nedořešeného), díky které čtenář opravdu dlouho netuší, kdo je viník. Souhlasím s názorem, že částečné pokrácení by knížce rozhodně neuškodilo. Také zápletka a motivace všech viníků byla na můj vkus ve výsledku příliš překombinovaná, a proto nereálná. Ovšem jako napínavá nenáročná četba třeba na plovárnu je kniha perfektní!:-)

10.07.2015 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Originální námět, velmi čtivý detektivní příběh v jehož závěru do sebe vše dokonale zapadlo a nezůstaly žádné otazníky. Za příjemný bonus pro ženskou část čtenářů považuji i jakési propašování mini love story hlavní hrdinky:-)

10.07.2015 5 z 5

Laura Laura J. K. Johansson

Do příběhu jsem se nemohla dlouhou dobu včíst, jedná se o novou detektivní sérii a zatím musím napsat, že první díl hodnotím pouze jako jakousi nezáživnou předmluvu psanou zbytečně rozvleklým způsobem, která začala být napínavá až na úplně poslední stránce.
Obecně mi trochu vadil autorčin styl psaní, kdy detailně popisuje zbytečné a důležité podá v téměř nepostřehnutelné zkratce, díky níž se může nepozornému čtenáři stát, že přehlédne to podstatné, kvůli čemu knihu vlastně čte...

08.06.2015 2 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Eleanor a Park je nádherný čtivý příběh o kouzlu první lásky, které si každý rád i s odstupem let připomíná. Atmosférou mi trochu připomínal seriál mého mládí "Báječná léta". A otevřený závěr mi vůbec nevadil, naopak díky němu věřím ve šťastné pokračování:-)

01.01.2015 4 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Předem musím napsat, že neznám žádné předešlé knihy od této dvojice autorů a jak jsem se v závěru dočetla, jsou asi v podobném, ne-li stejném stylu jako tato poslední, nicméně knížka mne zaujala na první pohled a přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Ačkoli hrdinům je 16let, uvažují s nadhledem a mnoho jejich vtipných komentářů mne jistě rozesměje i s odstupem času. Líčení předvánočního a vánočního shonu, chvíle zastavení i rozjímání jsou velmi přitažlivě a čtivě začleněny do příběhu o kouzelném a originálním vánočním seznámení - první velké lásce.

17.12.2014 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Nabíječe řadím do okruhu dnes velmi populárních erotických románů, třebaže erotiky až pornografie je v něm ve srovnání s jinými podobnými knihami pomálu. Knížce bych dala vyšší hodnocení, kdyby byla sofistikovaněji napsána, protože už samotné téma je bezesporu vtipné a originální a má velký potenciál, který si myslím, že nebyl v tomto případě dostatečně vytěžen. Autorka píše způsobem, který je příliš laciný, a tak jsem se nemohla zbavit dojmu, že hlavní hrdinka Caroline je stejně hloupá jako její konkurence za zdí. Také okruh Carolininých přátel mnoho inteligence nepobral. Souhlasím se čtenářkou, která již nemohla vystát slovo "Óčko". Doufám, že v pokračovací "Roštěnce" ho bude jako šafránu. Nabíječ je jednoznačně oddechovou nenáročnou četbou, ale čekala jsem více - více něhy a lásky a méně banálních a trapných komentářů. Dávám tedy hvězdičku za nápad, hvězdičku za sympatického kocoura se zvláštním přihlédnutím k poslední kapitole a hvězdičku za slušný a vkusný popis vzrušujících něžností.

06.10.2014 3 z 5

Samotářka z Mill River Samotářka z Mill River Darcie Chan

První kapitoly knihy připomínají svým líčením nekonfliktního ospalého venkova úvod do jedné z epizod midsomerských vražd. Poté autorka začíná pracovat se dvěma časovými vrstvami, které se nepravidelně střídají. Osudy vybraných možná lépe řečeno typově vzorových obyvatel Mill River se více či méně prolínají s osudem tajemné ženy trpící sociální fobií, která jako by vystoupila z Dickensova románu Nadějné vyhlídky. Z mého pohledu autorka velmi rychle vyložila všechny karty na stůl a od poloviny knihy už čtenář více či méně tušil, jak příběh skončí. Závěr knihy byl očekávaně dojemný, nicméně na takový sladkobolný kýč jako zde jsem již delší dobu v žádné knize nenarazila. Vyznění příběhu je jednoznačné a mravoučné, ale právě díky nevydařenému zakončení ve mne nezanechalo výraznější emoci ani nepodnítilo k hlubšímu zamyšlení.

22.09.2014 3 z 5

Odvrácená strana Odvrácená strana Belinda Bauer

Odvrácená strana je skvělý thriller s vynikající pointou a atmosférou vhodnou pro dlouhé zimní večery. Oproti autorčině prvotině, která byla v rámci svého žánru a výstavby příběhu také originální a výjimečná, hodnotím tuto knihu ještě o stupínek výš. Pravdou je, že rozsah knihy je možná příliš objemný, ale v tomto případě mi to ani nevadilo, alespoň jsem byla déle napnutá, kdo je vrah. Knížka se dobře čte a čtenář se v ní bez problému orientuje.

17.09.2014 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Po přečtení prvního dílu o světě "podivných dětí" jsem byla zvědavá na pokračování jejich dalších osudů. Nemohu říci, že by mě knížka nezaujala, ale místy mi přišla příliš zdlouhavá a dobrodružství hrdinů oproti předchozímu dílu až příliš akční a neuvěřitelné. Rozpor mezi realitou a světem podivných tu byl na můj vkus už příliš velký. To, co bylo v prvním díle dráždivé a zahalené tajemstvím jako by se v tomto díle obnažilo a zůstal jen čistý popis fantaskního dobrodružství. Také popis a výjevy z válečného Londýna mi přišly občas drastické, vezme-li se do úvahy, že knížka je žánrově určena také dětem a mládeži. Samozřejmě stále nemohu upřít autorovi originální nápad a neskutečně bohatou fantazii s níž příběh odvíjí a kvůli kterým si ráda přečtu další díl.

17.09.2014 3 z 5

Hradba mlčení Hradba mlčení Tracy Buchanan

Thriller se mi dostal do rukou náhodou a jeho četby nelituji, protože zápletka byla poutavá a až do poslední chvíle jsem netušila, proč byl útok spáchán. Místy mi vadilo opakování již mnohokrát řečeného, snad aby se čtenář nedostal na scestí. Rozhodně nejde o nic nezapomenutelného, ale také to není žádný propadák. Knížku bych doporučila všem, kteří mají načtené detektivky, zápletka je rozhodně nezklame.

25.03.2024 3 z 5

Bezimena Bezimena Nina Bunjevac

Dokonalý zážitek! Skvělé precizní ilustrace se zvláštní atmosférou, sporý komentář k nim a šokující doslov. Na konci to nutí čtenáře nalistovat začátek a dát si tu jízdu znovu:-)

03.11.2020 5 z 5

Anin duch Anin duch Vera Brosgol

Přehledný komiks o strašidlech v každém z nás. Jeden z komiksových příběhů, který čtenář bez problému pochopí a na delší dobu si ho zapamatuje.

11.09.2019 4 z 5

Cítím se jako Ulrike Meinhof Cítím se jako Ulrike Meinhof Zuzana Fuksová

Útržky různých komentářů vypovídající o paradoxech a bizarnostech dnešní doby, která slovy Shakespearova Hamleta "Vymknuta ze svých kloubů šílí...". Několik citací je velmi vtipných, některé méně a některým jsem ne zcela rozuměla, proto dávám o hvězdičku méně.

28.02.2019 4 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Román rozhodně zaujme, není tuctový, dobře se čte, autorka v něm poctivě prokreslila všechny charaktery postav, připravila spoustu nečekaných souvislostí a překvapivých zvratů a vše je tak, jak má být, přesto mne osobně trochu překvapil a vlastně i zklamal závěr, čekala jsem asi něco trochu jiného než jsem nakonec dostala. Knížka ale rozhodně stojí za přečtení a všem bych ji bez obav doporučila.

05.02.2019 4 z 5

Mha přede mnou, mha za mnou Mha přede mnou, mha za mnou Celia Fremlin (p)

Rozsahem stran se jedná spíše o novelu, která je napínavá a má neočekávaně překvapivé vyústění, přesto na mne působila zvláštním archaickým dojmem. Obtížně jsem se do ní začítala a můj hlavní problém byl zařadit si příběh časově - v příběhu se vypráví o počítačích a domácích robotech, ale na druhou stranu to celé vytváří dojem, jako bychom se nacházeli v předminulém století, ale možná je to jen můj osobní dojem:-)

15.01.2019 3 z 5

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Kromě skutečně velmi laciného a naivního začátku bylo pokračování románu překvapivě o stupínek lepší než předchozí díl. Ústřední hrdinka byla o poznání sympatičtější a zajímavější než Katleen a také zápletka dávala celkem smysl. Je ovšem dost možné, že jsem v v "zápalu" letního čtení a pod vlivem vysokých venkovních teplot trochu slevila ze svých požadavků:-))

18.07.2018 3 z 5

Zasněžená svatba Zasněžená svatba Abby Clements

Příběh nedokáži učíst, chybí mi v něm bohužel děj a ani příliš čtivé to není:-(

11.06.2018 1 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Řekla bych, že atmosféra a prokreslení charakterů postav bylo ve Spálené obloze lepší než v Dokonalé, ale v Dokonalé byla o to více zajímavější a uvěřitelnější zápletka - jako by z ničeho /nespravedlivý trest za klopýtnutí v minulosti si hrdinka již odpykala/ se rozvine v rodinné drama - karneval, kde jeden po druhém odkrývá svou pravou tvář a všichni jsou nuceni podívat se navzájem do očí. Boží mlýny melou a žijeme přece jen jeden život... Ačkoli v knize neteče krev proudem a čtenář netráví hodiny na pitevně ani na policejní vyšetřovně, jedná se o originální čtení, které je spíše než thrillerem psychologickou drobnokresbou jedné rodiny. Rozsahem kratší kapitoly i úryvky ze scénáře byly velmi osvěžující. K tomu, abych hodnotila pěti hvězdičkami mi něco scházelo či přebývalo, ale rozhodně doporučuji ke čtení.

12.03.2018 4 z 5

Léto u jezera Léto u jezera Hannah McKinnon

Čekala jsem něco trochu jiného, možná ve stylu mé oblíbené Liane Moriarty, protože popisované rodinné tajemství by na takovouto příčku dosáhlo, ale bohužel jsem dostala spíše něco ve stylu nenáročných psychologických románů Lucy Diamond nebo ságy Alice Claytonové o materiálně zaopatřených hrdinkách. Kdyby nebyla v románu Lea a její potenciální manžel / o kterém se toho ale moc nedovíme/, neměla by autorka o čem psát, takto alespoň závěr byl trochu napínavý, ovšem rozhodně ne zásluhou hlavní hrdinky, která absolutně nevěděla, co se sebou a byla nejen nudná, ale i velmi naivní. Příběh pro mne navíc postrádal pořádný dotek romantiky - rychlovka na pláži ani spontánní skok ze skály nebyly dostatečnou romantickou kulisou ani dechberoucím vyznáním. Ke knížce ani autorce se spíše nevrátím.

11.01.2018 3 z 5