Kamienkova33 Kamienkova33 komentáře u knih

Geniálna priateľka Geniálna priateľka Elena Ferrante

Naozaj pekné čítanie, iné, na aké som zvyknutá. Príbeh dvoch priateliek, ktoré spolu žijú na periférii Neapolu a osudy celého sídliska nám autorka popisuje naozaj autenticky, vedela som sa vcítiť do deja. Veľmi zaujímavý je vzťah medzi dvoma dievčatami - rivalita, možno aj závisť, ale možno aj skutočné priateľstvo. Mám kúpené aj ostatné diely, keďže som na ich osudy zvedavá :-)

14.11.2017

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

S touto témou sme sa stretli už viackrát, ale toto bolo trošku iné... Pre mňa veľmi mrazivé, miestami som to naozaj s Grace prežívala. A záver... no treba si prečítať :-)

06.10.2017 4 z 5

Prekliaty ostrov Prekliaty ostrov Dennis Lehane

Pre mňa jeden z najlepších thrillerov vôbec, odporúčam všetkým, ktorí majú radi psycho, trochu mystiky a riadnu dávku zmätku.

05.10.2017 5 z 5

Pár od susedov Pár od susedov Shari Lapena

Dvom manželom sa stane to najhoršie, čo mohlo - zmizne a im priamo z postieľky dcera. O to horšie, že ju uniesli vtedy, kým sa oni dvaja (alebo teda minimálne manžel Marco) zabávali na trochu zvláštnom večierku u susedov. Prichádza sonda do ich duše, postupne sa odhaľujú tajomstvá z minulosti oboch. Tak ako už predo mnou písali, páchateľ bol odhalený zhruba v polovici knihy, ale samozrejme - všetko sa zamotáva, miestami až veľmi. Neviem si pomôcť, ale postup polície mi pripadal prinajmenšom zvláštny, aj uvažovanie detektívov. Všetko bolo nejaké spomalené a nemastne neslane. Dookola kládli tie isté otázky, výsluchy stále o tom istom. Postavy sa mi zdali strašne naivné a uvažovali veľmi jednoducho, dôležité fakty ich nechali chladnými a to nepodstatné riešili stále dokola. Neverím, že v skutočnosti by sa v tejto situácii niekto tak správal. dialógy boli miestami rozvlacne a onicom. Na knihe mi už od prvej kapitoly bolo niečo čudné, až neskôr som prišla na to, že mi ani tak nevadí prítomný čas, ako tie smrtiace krátke vety. Dialógy tým pádom vyzneli silene a strašne neprirodzene. Posledná kapitola to u mňa celé už doklepla, za mňa neodporúčam, takto si thriller/drámu nepredstavujem, ku koncu mi už doslova všetci liezli nanervy.

12.09.2017

Tma Tma Bernard Minier

Tomuto sa povie psychothriller, výborný príbeh, zápletka, zvraty, wow.

11.04.2017 5 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Po slabsej tretej casti serie som sa velmi potesila :-) super!

21.02.2017 4 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Výborný príbeh a konečne niečo iné. Na pozadí vrážd Jacka Rozparovaca spred viac ako sto rokov je popísaný detektívny príbeh v súčasnom Londýne. Kniha je písaná z pohľadu mladej, trochu zvláštnej policajtky. Prizvu ju k vysetrovaniu, pretože každá vražda s ňou nejako súvisí.. Zápletka dobrá a rozuzlenie som nečakala, tušila som niečo trochu ine. nájdete tam aj zopár nechutnosti, ale písaná je ľahkým štýlom, ktorý mi v mnohých detektivkach chyba.

02.02.2017 4 z 5

Dievča, ktoré si tu zanechal Dievča, ktoré si tu zanechal Jojo Moyes

Skvelá kniha! Z jednej strany tragické udalosti prvej svetovej vojny, z druhej strany súčasný boj mladej vdovy o obraz, ktorý má pre ňu veľkú hodnotu.. Príbeh o tom, ako sa prelínajú osudy vzdialené od seba takmer 100 rokov.

26.01.2016 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Všetky poviedky skvelé! V tretej mi síce chýbalo niečo také ,,práve kingovské", ale až tak mi to nevadilo :-)

09.12.2015 5 z 5

V lesích V lesích Tana French

Ja som to zobrala trošku od konca, lebo najprv som čítala Dokonalú podobu, ktorá je voľným pokračovaním emoticon ale vôbec to nevadilo emoticon Vtedy v lese ma zaujala tým, že je skvele napísaná, dej je napínavý, aj keď občas ma rušili dlhé opisy. Určite odporúčam, špeciálne v jednej pasáži som mala po celý čas zimomriavky!

26.10.2015 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Všetky jeho predošlé knihy som vyslovene zhltla, preto som ani chvíľu neváhala a Tmu som si kúpila. A zostala som veľmi sklamaná.... Neviem ani popísať prečo (pritom som nemala zbytočne vysoké očakávania).. nebola som skoro vôbec v napätí, niektoré riadky som preskakovala, len aby som to už mala za sebou :-) Zápletka sa mi ale páči, to je asi jediné.. Na nete nájdete množstvo skvelých odporúčaní, tak neviem, asi ja som čudná :-)

26.10.2015 3 z 5

Až na dno Až na dno Joy Fielding

Mňa kniha naopak nesklamala :-) Celý čas som rozmýšľala, kto za tým všetkým bude... záver mi bol jasný od začiatku, ale páchateľa som netušila :-) Za mňa odporúčam :-)

26.10.2015 4 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Pre mňa veľké sklamanie, čakala som po prvej knihe od autorky viac. Zbytočne rozvláčne a ani vysvetlenie v závere ma nenadchlo.

15.03.2019 2 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Čakala som niečo viac

11.03.2019 3 z 5

Atomka Atomka Franck Thilliez

Super ako vždy!

07.02.2019 5 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

Jedna z najlepších krimi, aké som kedy čítala!

05.11.2018 5 z 5

Fobie Fobie Wulf Dorn

Začiatok ma tak vtiahol do deja, že som ani nevedela spať, možno to bolo tým, že bola noc a bola som sama doma :-) Na mieste hlavnej hrdinky by ma rovno vyrútilo... Trochu mi liezli na nervy policajti, ktorí všetko samozrejme brali na ľahkú váhu.... Ale inak fajn zápletka.

27.09.2018 4 z 5

Tisíc dnů v Toskánsku Tisíc dnů v Toskánsku Marlena de Blasi

Veľmi pekný pohľad na Toskánsko, ich zvyky, ľudí... ale niečo mi tam chýbalo, možno trošku zápletka.

24.09.2018 3 z 5

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Zbožňujem film, tak mi kniha nemohla uniknúť :-) Aj napriek negatívnym recenziám za seba môžem povedať, že sa mi román páčil a určite sa dám aj na druhú časť.

24.09.2018 5 z 5

Hra na smrt Hra na smrt Asa Avdic

Pre mňa bola táto kniha veľké sklamanie, neviem, či to bolo slabou zápletkou (z ktorej sa podľa mňa dalo vytrieskat oveľa viac), alebo nesympatickymi postavami... celé to na mňa pôsobilo chladne a neosobne. A tak veľmi som sa na ňu tešila:-/

26.05.2018 2 z 5