Kamienkova33 Kamienkova33 komentáře u knih

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Veľmi zlé, ja som mala aj katastrofálny preklad s obrovským množstvom gramatických a štylistických chýb. Seriál milujem, ale s knihou nemá nič spoločné.

26.10.2015 odpad!

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Podľa mňa úplne najlepší román od Keplera. Kto má rád tento typ detektívok, určite odporúčam :-)

Odísť navždy Odísť navždy Harlan Coben

Kniha sa mi páčila, aj keď chvíľami som bola zmätená, ale možno to bolo spôsobené prekladom.

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Tu ma zaujala už anotácia, ktorú som si prečítala na nete a potom som dlho nevedela knihu zohnať, ale nakoniec sa podarilo :-) Príbeh dievčaťa, ktoré sa ráno zobudí a zmizne jej celá rodina, je veeľmi zaujímavý. Priznám sa, že chvíľami mi hlavná hrdinka liezla na nervy :-) ale vôbec to neovplyvnilo môj dojem z knihy, prekvapilo ma rozuzlenie, ktoré som vôbec nečakala.. T

V lesích V lesích Tana French

Ja som to zobrala trošku od konca, lebo najprv som čítala Dokonalú podobu, ktorá je voľným pokračovaním emoticon ale vôbec to nevadilo emoticon Vtedy v lese ma zaujala tým, že je skvele napísaná, dej je napínavý, aj keď občas ma rušili dlhé opisy. Určite odporúčam, špeciálne v jednej pasáži som mala po celý čas zimomriavky!

Ukradené modlitby Ukradené modlitby Jennifer Clement

Skvele a jednoducho napísaný príbeh o živote na mieste, kde dievčatá musia byť čo najškaredšie, aby ich neuniesli drogoví díleri, o živote mimo civilizácie z pohľadu mladej hlavnej hrdinky. Nebudem viac prezrádzať, mne sa kniha veľmi páčila a určite odporúčam :)

Slzy predaných dievčat Slzy predaných dievčat Monika Wurm

Kniha, ktorá nás určite prinúti rozmýšľať... Síce nejde o skutočný príbeh, ale som si istá, že podobné (ak aj nie rovnaké) príbehy sa odohrávajú veľmi často. 16-ročnú filipínku predá jej vlastný otec mafii, spolu s inými dievčatami ich prevezú v kontajneroch do Dubaja a tam ich na aukcii predajú. Nebudem sa viac rozpisovať, iba toľko - kniha obsahuje napätie, romantiku, erotiku, ale aj dobrú zápletku. Ja určite odporúčam, ani na jednej strane som sa nenudila :)

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Zápletka je veľmi dobre vymyslená, dej tiež, ale na môj vkus to bolo príliš rozťahané, hlavná hrdinka mi liezla na nervy.. Na nete som našla väčšinou dobé hodnotenia, takže je možné, že som jedna z mála, ktorej kniha až tak neučarovala. Nemôžem povedať, že sa mi vyslovene nepáčila, ale musela som sa chvíľami nútiť, aby som ju dočítala, chvíľami ma strhla, takže som ju dočítala viacmenej zmätená.

Dokonalý manžel Dokonalý manžel Lisa Gardner

pravdupovediac - posledných 50 strán, ktoré mali byť najnapínavejšie, som ledva dočítala, musela som sa premáhať a preskakovala som odseky. Od knihy som čakala viac :(

26.10.2015 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Túto knihu som mala stiahnutú už dlhšie, stále som ju presúvala, ale som rada, že som sa nakoniec do nej pustila. Veľmi ťažká téma, o to ťažšie sa to číta, keď vieme, že je to skutočný príbeh... Zaujímavý pohľad na nemeckých tínedžerov (12-13.r.) v 70-tych rokoch, ktorí začnú drogovať, sami ani nevedia, ako do toho spadli, stávajú sa z nich prostitútky a prostitúti... Naozaj zaujímavé čítanie. V tomto novom vydaní je v závere aj kapitola, ktorá opisuje, ako to vlastne celé naozaj dopadlo - s odstupom približne 20 rokov. Odporúčam :)

Policie Policie Jo Nesbø

Z nejakého dôvodu som túto nesbovku stále odkladala, presúvala a tak, možno mi nebola sympatická obálka, alebo fakt neviem :) ale teraz som veeeľmi rada, že ju mám za sebou :) Môžem len odporúčať - nesbo-maniakov určite nesklame. Síce knihy čítam striedavo, nie rad za radom, ale je zaujímavé sledovať osudy postáv. Aj táto kniha obsahuje napätie, pre mňa nečakané zvraty, dokonca koniec, ktorý by som vôbec nečakala.

Tma Tma Jozef Karika

Všetky jeho predošlé knihy som vyslovene zhltla, preto som ani chvíľu neváhala a Tmu som si kúpila. A zostala som veľmi sklamaná.... Neviem ani popísať prečo (pritom som nemala zbytočne vysoké očakávania).. nebola som skoro vôbec v napätí, niektoré riadky som preskakovala, len aby som to už mala za sebou :-) Zápletka sa mi ale páči, to je asi jediné.. Na nete nájdete množstvo skvelých odporúčaní, tak neviem, asi ja som čudná :-)

26.10.2015 3 z 5

Dívka z Ďáblova močálu Dívka z Ďáblova močálu Liselotte Hammer

Prvé strany boli zaujímavé, očakávala som napätý príbeh.. a bol z toho len rozvláčny príbeh, vôbec žiadne napätie, prekvapenie, zopár nechutností, zápletka síce dobrá, ale nezaujalo ma to a vyslovene som sa donútila čítať to do konca. Za mňa neodporúčam :-/

26.10.2015 2 z 5

Slepá viera Slepá viera CJ Lyons

V recenziách som sa dočítala, že je to ,,ženské krimi", tak ma to zaujalo a začítala som sa. Začiatok pre mňa veľmi pomalý a zároveň chaotický, nakoniec sa v tom duchu niesla aj celá kniha. Anotácia znie fajn, ale kniha je nakoniec o niečom inom. Veľa postáv, veľa dobrých, zlých, postupne sa všetci odhaľujú, ale pre mňa jeden veľký chaos, ani rozuzlenie sa mi nepáčilo a sladký záver... no neviem, za mňa určite nie.

26.10.2015 2 z 5

Nesmrteľná Henrietta Lacksová Nesmrteľná Henrietta Lacksová Rebecca Sklootová

Literatura faktu nepatri medzi moje oblubene zanre, ale po tejto knihe som siahla. Bola pisana celkom zaujimavo, zaujala ma hlavna pribehova stranka knihy, ktora sa venovala zivotu hlavnej hrdinky a celej jej rodiny. Dobre su tieto kapitoly prestriedane s faktografiou, ta je pisana zrozumitelne aj pre laikov ako ja :-) velakrat som sa pocas citania pristihla pri rozmyslani, ako strasne trpela zena (a vsetci okolo nej vratane potomkov), vdaka ktorej sa teraz zachranuje mnozstvo zivotov.

Neuropat Neuropat Richard Scott Bakker

Knihu som citala uz veeeelmi davno, ale opat som sa k nej vratila. Je to dobry thriller o tom, co vsetko by mohli sposobit neurochirurgovia (a neuroveda ako taka), keby chceli. Niekedy sice menej uveritelne, ale aj tak ma tato kniha velmi zaujala, zaroven aj znechutila. Tiez som sa od nej nevedela odtrhnut. Za mna urcite odporucam, viac pisat nebudem, anotacia hovori za vsetko.

Až na dno Až na dno Joy Fielding

Mňa kniha naopak nesklamala :-) Celý čas som rozmýšľala, kto za tým všetkým bude... záver mi bol jasný od začiatku, ale páchateľa som netušila :-) Za mňa odporúčam :-)

Keď láska zabíja Keď láska zabíja Jackie Collins

Mám rada J.Collins, aj táto kniha sa mi celkom páčila, ale záver ma sklamal :-/

26.10.2015