Dívka z Ďáblova močálu

Dívka z Ďáblova močálu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236089/mid_konrad-simonsen-divka-z-dablova-moc-GBH-236089.jpg 4 57 18

Konrad Simonsen série

< 4. díl

Čtvrtý díl série s vrchním komisařem Konradem Simonsenem. Detektivní román o chladném cynismu a pohrdání lidským životem. Jednoho jarního dne se skupinka lidí v černém audi vydává na odlehlou loveckou chatu v lese severně od Kodaně. V autě je i mladá africká žena — prostitutka. Chtějí ji potrestat za to, že se nechovala dost vřele ke klientům. Situace se však vymkne kontrole, Afričanka zemře a pachatelé její tělo potopí do nedalekého močálu. Jen čirou náhodou ho tam později najde lovecký pes. Nikdo netuší, kdo nalezená dívka je, nikdo ji nepohřešuje. Vrchní komisař Konrad Simonsen se svým týmem postupně zjišťuje, že zavražděná Afričanka je klíčem do světa obchodu s bílým masem, prostituce a pokerových heren. Světa boháčů, kteří na tom všem skvěle vydělávají a rozhodně se svého výhodného „podnikání“ nehodlají vzdát.m, prostituce a pokerových heren.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Pigen i Satans Mose

Aymira
13.02.2024 5 z 5

Nejlepší z celé série. Bylo to promyšlené, zákeřné, happy end nechť každý posoudí sám. Ač jsem na začátku Simonsenových příběhů byla skeptická, uvědomuji si, že mi teď bude vlastně chybět.

bedkniha
14.01.2024 5 z 5

Série přečtena a v celku se mi to moc líbilo, něco více něco méně.

1.díl - Bestie uvnitř - u této knihy jsem měla největší očekávání, ale líbila se mi ze všech nejméně.

2.díl - Za všechno se platí - z anotace - Do Grónska přijíždí delegace vedená dánskou ministryní životního prostředí a německou kancléřkou s úkolem dosvědčit důsledky globálního oteplování. Z této knihy jsem měla největší strach, ale nakonec byla jako druhá nejlepší.

3.díl - Klub osamělých srdcí - začátek byl trochu nudný, pak se to rozjelo, ale bylo to jen na 4*.

4.díl - Dívka z ďáblova močálu - knihu mám koupenou už delší dobu, u které jsem netušila, že je součástí série. Nalákal mě název knihy. Pak jsem zjistila slabé hodnocení od čtenářů, ale nakonec dopadla nejlépe ze všech čtyř knih.

nikca1994
29.10.2023 4 z 5

Dobrá detektivka a je lepší, než ty co jsem četla předtím od těchto autorů.

absa2611
22.03.2023 2 z 5

Četla jsem mnoho lepších knih, tuto jsem dočetla tak nějak z povinnosti. Nebyl to tedy úplný propadák, to určitě ne, ale nijak mě tato kniha nenadchla.

Pavlína2019
28.08.2020 1 z 5

Bohužel, po zhruba čtvrtině nedočteno...

alibaba72
05.08.2020 1 z 5

Taková to byla hodně průměrná detektivka, dokonce jsem myslel, že to nedočtu, cca v půlce knihy jsem se neskutečně nudil, ale překonal jsem se a dočetl jsem to a díky závěru to má dvě hvězdičky.

danielavachova
20.10.2019 4 z 5

Dobrá detektivka,koupím další díl.

Daskak
31.07.2019 2 z 5

Cetla jsem lepsi detektivky. Zdlouhave, nezazivne a vlastne bez prekvapeni a vyvrcholeni.

bionta
03.08.2018

skvěle napsané , dobře se čte

Kristyna_M64
20.02.2018 4 z 5

Knížka mě bavila a dobře se četla. Konec mě trochu překvapil, možná jsem tajně doufala v nápravu té nejzápornější postavy :)

Pechule
31.01.2018 4 z 5

Detektivky čtu čas od času, takže moc porovnávat nemám s čím, ale mně se tato líbila a četla se i dobře.

MonikaV
15.03.2017 4 z 5

Já jsem spokojená. Stránky rychle ubývaly, ke konci bylo stále jasnější, že Benedikta bude ještě větší svině, než se zprvu zdálo.

Andrea81
26.02.2017 4 z 5

Děj se mi líbil a takový konec jsem nečekala. A mám splněn další úkol do čtenářské výzvy :-)

sagasir
02.11.2016 3 z 5

Návrat k lepšímu

Nutno dodat, že alespoň dle mého skromného názoru je toto dílo návrat k lepšímu. Obecně kdybych tuto sérii měl hodnotit jako ve škole, tak by to vypadalo nějak takto: Díl první- chvalitebný, díl druhý- výborný, díl třetí- dostatečný, díl čtvrtý- dobrý.

Rozsahově jednoznačně opět klasika. Jak jinak u 420 stran. Ze samotné zápletky se určitě dalo vytěžit víc a pracovat s ní celkově lépe, ale tak budiž. Hlavním mínusem jsou zde postavy. Postava komisařky Pauliny je už tak akorát na facku a čtenář si akorát říká, jak dlouho ještě bude tak citelně poznamená tím, co se jí stalo v díle druhém. Jak to tak vypadá, tak pěkně dlouho a nedivil bych se, kdyby se to s ní táhlo i v dalším díle série. Tedy jestli nějaký ještě bude. To je zatím ve hvězdách. Chvíli na facku je i postava Benedikty. Už jenom to jméno je otřesné, ale tak každému je holt po chuti něco jiného. Celkově je tato postava vypsaná jako jakási zlomyslná krasavice, která ví, co chce a jde si tvrdě za tím. Tohle samo o sobě nevadí. Vadí však ono nevyznání se v jejich citech. Na jednu stranu dělá jak dotyčného strašně miluje a na konci se dozvíme, že to vlastně bylo úplně jinak a její bezcitové prožití smrti rodičů, tak to je také zajímavé. Hlavně je ale děsně nespravedlivé, že jí vlastně nakonec vše projde, ale to už hodně prozrazuju. Mohu však prozradit, že ostatní postavy jsou takové vesměs průměrné a průměrné je i napětí v knize. Celkově lepší než díl předešlý z této série, ale zároveň druhý nejhorší. Hodnotím 72%

motolka
09.06.2016 3 z 5

Nebylo to úplně špatné. Docela se mi to líbilo. Možná by knížka mohla mít méně stránek. Některé věci tam byly zbytečně prodlužované. Ale nelituji, že jsem si knížku přečetla.

orinka3
06.01.2016 2 z 5

Hm, vidím, že čtenáři přede mnou mají pravdu, detektivka nemá správný šmrnc, jaksi se to pořád divně táhne a je to až únavné. Už jsem vážně četla lepší.

Acquenta
09.12.2015 2 z 5

Tohle opravdu nebyl můj šálek čaje...kniha by mohla mít o 100 stran méně..za mě moc nedoporučuji

Kamienkova33
26.10.2015 2 z 5

Prvé strany boli zaujímavé, očakávala som napätý príbeh.. a bol z toho len rozvláčny príbeh, vôbec žiadne napätie, prekvapenie, zopár nechutností, zápletka síce dobrá, ale nezaujalo ma to a vyslovene som sa donútila čítať to do konca. Za mňa neodporúčam :-/

dánská literatura

Autoři knihy