Kami33 Kami33 komentáře u knih

Ďáblův stůl Ďáblův stůl Lincoln Child

Chvilku jsem se bála. Zkoumání UFO a technické detaily celé věci mě zpočátku trochu vyděsily. Ale za chvilku to přešlo a děj se odvíjel tak, jak je u této autorské dvojice obvyklé. A to je důvod, proč jejich knížky mám ráda. (i bez Pendergasta)

10.07.2023 5 z 5

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

Docela hezká knížka, ale na plný počet to podle mě není. Nicméně prolínání dvou časových rovin a střídání dvou vypravěčů ji přidává na zajímavosti.

10.07.2023 4 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Další kniha série, kterou není nutné číst chronologicky. Prostě vždycky si vezmete nějaký díl a navážete tam, kde jste skončili. Lidé se zde nemění, zůstávají stále sví, originální, svérázní a autentičtí. Je to moje oblíbená série a knížky paní Penny čtu jako za odměnu.

22.06.2023 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

No, zápletka byla trochu divoká, ale četlo se to dobře.

22.06.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Zajímavý způsob psaní. Absence přímé řeči mě zpočátku překvapila, ale nakonec to vůbec nevadilo. Příběh byl zajímavý, čtivý a samozřejmě i smutný.
Kdyby bylo pokračování, hned bych se do něj pustila.

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Sama jsem byla překvapena, jak se to skvěle četlo. Jen ten konec mi úplně nesedl.

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Docela čtivé, ale to s tím filmem bylo takové zvláštní. Možná až příliš konspirace, mám raději pravděpodobnější příběhy. Ale určitě si přečtu další.

05.06.2023 4 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Poslední kniha, kterou jsem od Weavera četla bylo Zlomené srdce a ta mě přišla poněkud překombinovaná a tolik mě nebavila. Tak jsem si od autora dala pauzu.
Muž bez minulosti mi zase vylepšil můj pohled na autora. Četlo se to hezky, bylo to patřičně napínavé. Také jste hledali Císařovniny ostrovy?

Osvícení Osvícení Stephen King

Pár knih od Kinga jsem již četla. Osvícení patří mezi ty lepší. Druhá polovina knihy je opravdu napínavá a nelze ji odložit.

22.05.2023 4 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

Někdy mě mrzí, že většinu knih hodnotím 5 *, teď mi ta jedna chybí, abych mohla zdůraznit, že toto bylo opravdu skvělé. Zajímavé téma, napínavý děj, trošku smutku a obdiv k hrdince. Moc jsem si čtení užila.

14.05.2023 5 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Po prvním dílu, který byl čtivý i napínavý, přichází druhý, který je skoro stejně dobrý. Děj má spád hned od začátku, protože již víme co a jak- tedy my, co jsme první díl četli. A tak se s Gwen a Samem vydáváme vyřešit problém s Melvinem. Moc se těším, co se bude odehrávat ve třetím díle.

14.05.2023 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Kate a Tristan dostávají zakázku a začínají pátrat. A pak už se příběh odvíjí, věci a události do sebe zapadají a než se nadějete, máte dočteno. A to je to, co od detektivky očekávám. Takže za mě super.

09.05.2023 5 z 5

Tanec s draky 2 Tanec s draky 2 George R. R. Martin

Tak a je to. Konec??? Škoda. I když hrdinů byla spousta a ne všichni milí a sympatičtí, ale strávila jsem s nimi spoustu času a bude se mi po nich trošku stýskat.

03.05.2023 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Nečekala jsem mnoho a byla jsem příjemně překvapená. Četlo se to svižně, děj sice nebyl až tak překvapivý (právě naopak), ale jako oddechovka proč ne.

02.05.2023 4 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Jak již bylo zde zmíněno, knížka je svým laděním podobná knihám Chrise Cartera. A protože ty mám moc ráda, tak i tady to zafungovalo. Četlo se to svižně, bylo to napínavé a na rozdíl od jiných, mi komisař Sharko byl sympatický. Ráda si přečtu další pokračování série.

02.05.2023 5 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Nejsem si jista, zda tento díl by mohl být kdy reálný. Asi určitě ne. Ale to vůbec nevadí. Opět hezké zastavení s oblíbenými hrdiny.

23.04.2023 5 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Tak co na to říct. Knížka byla sice čtivá, ale to je za mě asi tak všechno. Drsný děj, příšerní detektivové, nic moc konec. V půlce jsem chtěla knížku odložit, pak se trochu zlepšilo a nakonec jsem litovala, že jsem ji neodložila. Nevím, jestli dalším knihám této autorské dvojice dám ještě šanci. Asi ne.

18.04.2023 3 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Velmi napínavé. Začátek trošku pozvolný, ale pak nejde knížku jen tak odložit. I když podezřelých není mnoho a dá se dopředu určit, kdo za událostmi stojí, nic to neubírá na dramatičnosti příběhu.

18.04.2023 5 z 5

Pro hrst dukátů Pro hrst dukátů Juraj Červenák

Moje oblíbená série. Hlavní hrdinové zůstávají titíž, jen Jaroš se nám mění před očima. A to je určitě dobře. Těším se na další.

10.04.2023 5 z 5

Tanec s draky 1 Tanec s draky 1 George R. R. Martin

Příběh pokračuje a s ním i napětí, jak to bude dál. Takže zbývá poslední díl.

31.03.2023 5 z 5