Kami33 Kami33 komentáře u knih

První krev První krev Angela Marsons

Mám přečtenou většinu knih s Kim Stoneovou, a proto tato knížko byla jako návrat na známé místo. Moc jsem si to užila.

04.02.2024 5 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

Ale ano. Jasně, zápletka je velmi nepravděpodobná, nicméně děj svižně ubíhá. Za chvilku máte přečteno a za měsíc si už nebudete pamatovat, o čem to bylo. Přesto hodnotím plným počtem, protože jsem si čtení užila.

01.02.2024 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Fejetony ze života, kdy si při čtení říkáte: hmm... přesně... Ale bohužel by to málokdo zvládl napsat tak mile a vtipně jako pan Eben.

31.01.2024

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Souhlasím, že kniha se čte poměrně rychle a také s tím že děj je napínavý. Ale... je tam x věcí, které již od začátku nedávají smysl a vy víte, že to bude chtít nějaké hodně chytré vysvětlení. A ano vysvětlení přišlo, nicméně mě moc nepřesvědčilo.

28.01.2024 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Mé první setkání s autorkou. Předpokládám, že ne poslední. Život Anny zhuštěný do útlé knížky. Četlo se to hezky, četlo se to rychle, ale přesto po přečtení ve mě zůstává pocit, jestli by nebylo lepší děj trochu rozvést.

25.01.2024 5 z 5

Pacient Pacient Juan Gómez-Jurado

Napínavý děj, který rychle ubíhá a vy jen čekáte, jak to celé skončí. Za mě hezké čtení.

24.01.2024 5 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Napínavé, rychlé čtení, . Sice jsem některé díly vynechala, ale v tomto případě to nevadilo. Za mě povedená detektivka, i když rozuzlení bylo dost jasné.

20.01.2024 5 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Souhlasím s tím, že knížka se čte dobře. Co se žánru týká, místo detektivky mi to přijde spíš jako čtení pro ženy. Krásní mladí hrdinové, naivní zápletka s obrazy, jeden padouch a detektiv, který se někde během děje zatoulal bůhví kam a cituplný epilog, který pomaleji chápajícímu čtenáři vše osvětlí. (Jo a Linči mi opravdu lezla na nervy.)

18.01.2024 3 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Nezbývá mi než opakovat předchozí komentáře: Skvělé. Čtivé. Čtvrtý díl oblíbené série.
A závěr knihy slibuje, že tato série bude pokračovat.

14.01.2024 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

První díl z dlouhé série knih o inspektorovi Armandu Gamache z quebecké Sureté. První setkání s obyvateli vesničky Three Pines. Vzhledem k tomu, že před tímto dílem jsem četla už řadu dalších, jsem nadšená. Je to jedna z mých nejoblíbenějších sérií. A tento návrat na začátek jsem si neskutečně užila. Knížka nemá tak vysoké hodnocení jako jiné díly. Možná je to tím, že většina ji čte jako první (což je jasné, když se jedná o první díl :-)). Ale věřte, že čím víc budete o těchto lidech číst, (ano, do vesničky Three Pines se ještě mnohokrát vrátíte) tím je budete mít radši.

12.01.2024 5 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Děj byl postupně napínavý, ale hlavní hrdinka mi moc nesedla.

07.01.2024 4 z 5

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Příjemné čtení.

01.01.2024 5 z 5

Volný pád Volný pád Joseph Finder

Příjemné čtení. I přes vyšší počet stran, děj hezky ubíhal a byl napínavý od začátku do konce.

01.01.2024 5 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

(SPOILER) Knížka byla napínavá a hezky se četla. Nad psychologickou stránkou hlavního hrdiny se však nechci ani zamýšlet. Opravdu zkušený psycholog nepozná, co se mu děje doma? Ostatně ani pohnutky dalších hrdinů nejsou tak úplně logické. No nicméně, četla jsem, četla, dokud jsem nedočetla, takže to hodnotím kladně.

24.12.2023 4 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Pokud na tyto věci věříte, může se vám knížka líbit. Pokud ne, mohlo by vás zaujmout zpracování knihy, které příběhu hodně pomohlo.

24.12.2023 5 z 5

Kramerová versus Kramer Kramerová versus Kramer Avery Corman

Ano, je to starší klasické dílo a mnoho z nás někdy dávno vidělo film z Dustinem Hoffmanem. Ale i tak je to milé čtení. Jednoduché a přitom má svou hloubku.

14.12.2023 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Kdysi jsem viděla v divadle s Janem Potměšilem v hlavní roli a už dlouho jsem si chtěla přečíst knihu. Trvalo to tak dlouho, protože jsem věděla, že mě vezme za srdce. A ano, je to tak. Knížka je skvělá - smutná, dojímavá, zajímavá. A nějak při čtení člověku dochází, kolik malicherných pseudoproblémů kolikrát zbytečně řeší a jak se má vlastně ve skutečnosti fajn.

14.12.2023 5 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Knížka byla docela hezká, ale četla jsem jí nezvykle dlouho. Nějak mě to nechytlo. Nicméně jsem dočetla a sérii dávám ještě šanci.

07.12.2023 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Hezká knížka, ale série s Bergmanem se mi líbí víc. Tady mi přijde, že potenciál knihy nebyl dostatečně využitý. A ne zcela souhlasím s chválou na vykreslení charakteru jednotlivých postav - naopak všichni mi přišli dost jednostranně vykreslení.

07.12.2023 4 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Další napínavý příběh (spíše příběhy), které se točí kolem hlavy bez těla a těla bez hlavy. Nakonec se vše rozplete a vás čeká další příjemná Dánovka.

26.11.2023 5 z 5