Kaka.cs Kaka.cs komentáře u knih

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Knížka má spád. Příběh utíká rychle, ale zároveň v něm nechybí nic z toho, co na Nesbøho knížkách miluju. Líbilo se mi použití ich-formy. Konec byl naprosto nečekaný a ještě nějakou dobu po dočtení jsem o něm přemýšlela.

30.08.2017 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Kniha je (stejně tak jako všechny knihy, co jsem už od Nesbøho četla) naprosto skvělá. Až do konce člověka udržuje v napětí. Ačkoliv jsem pár tipů na pachatele měla, vždycky se ukázalo, že se mýlím.

29.07.2017 5 z 5

Knížka mi stojí v knihovně od doby, kdy jsem dočetla My děti ze stanice ZOO, ale až teď jsem měla čas ji přečíst.
Drsný příběh. Až z něj mrazí.

03.07.2017 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Příjemná oddychovka, do které jsem se pustila po maturitě (výběr čistě náhodný).

13.06.2017 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Jelikož se mi hodně líbila kniha Na Východ od ráje, rozhodla jsem se na svůj maturitní seznam zařadit i tuto Steinbeckovu novelu. Zaujala mě o trochu míň než Na Východ od ráje, ale i tak je to skvělá knížka.

25.11.2016 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Jako první jsem viděla film, který se mi líbil, a proto jsem se rozhodla zařadit Spalovače mrtvol do své maturitní četby. Knížka také nezklamala.

10.11.2016 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Trošku jsem se Čapka bála, protože jeho psaní je hodně charakteristické, ale přesto jsem se rozhodla ho do maturitní četby zařadit. Nakonec ale nelituju. Ačkoliv mě příběh neuchvátil tak moc jako jiné knížky, četl se celkem s lehkostí. Jen v části s novinovými výstřižky se mi trochu hůř orientovalo.

17.10.2016 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Knížku jsem se vybrala jako četbu k maturitě a musím říct, že mě naprosto nadchla. Skvělá knížka s naprosto úžasným a hlavně originálním příběhem.

21.09.2016 5 z 5

Horečka Horečka Václav Hrabě

Další z knížek, kterou jsem si vybrala do seznamu četby k maturitě.
Velice zajímavá knížka.

21.08.2016 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Úžasná kniha. Nejdřív jsem se bála, že mě tak dlouhá knížka bude nudit, ale nedošlo k tomu. I popisné části byly skvělé. Knížka mě naprosto vtáhla a k postavám jsem si vytvořila velmi silný (ať už negativní či pozitivní) vztah.

09.08.2016 5 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Nejsem velký milovník básniček, ale musela jsem si nějakou poezii vybrat k maturitě. A byla jsem velmi mile překvapená. Ne všechny básně jsem asi úplně pochopila, ale u většiny se dalo poměrně snadno odhalit, co chtěl Bezruč sdělit.
Nejsilnější dojem ve mně určitě nechala Maryčka Magdónova.

01.07.2016 5 z 5

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Příběh je skvělý a drsný. Typické dílo francouzského realismu, který mám ráda. Přesto jsem se knížkou nějak nemohla prokousat, strašně dlouho trvá, než se tam skutečně začne něco dít. Ale i to je typické pro literaturu této doby.

22.05.2016 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Obecně nejsem moc příznivce romantických příběhů, ale tenhle mě zaujal. Knížka nebyla zbytečně dlouhá a konec je naprosto dechberoucí.

10.02.2016 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Zajímavá kniha. Taková příjemná vánoční oddychovka. Část předtím se mi líbila víc, ale i potom je skvělé.

07.01.2016 5 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Knížku jsem četla téměř dva měsíce. Nebavila mě. Je strašně rozvláčná, prvních sto stránek se tam téměř nic neděje. Konec mi zase naopak přišel moc uspěchaný a vůbec se mi ke knížce nehodil.

20.12.2015 2 z 5

Jen tak si trochu schnít Jen tak si trochu schnít Tereza Boučková

Knížku jsem si vybrala k přečtení na semináři z češtiny. Je zajímavá, každý si v ní určitě najde, co se mu líbí a fejetony jsou krátké, takže ideální pro volnou chvilku.

20.12.2015 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knížku jsem si vybrala částečně na doporučení kamarádky, takže jsem měla jakousi představu, o čem je, a taky ji máme v četbě k maturitě.
Překvapila mě. Dost drsný a hlavně reálný popis prostředí drogově závislých a to, jak snadno a rychle do drog dokáží spadnout... Knížka vyvolává hodně silné emoce už jen proto, že se jedná o pravdivý příběh.
Rozhodně doporučuji přečíst.

18.10.2015 4 z 5

Jeden hrob za druhým Jeden hrob za druhým Jeaniene Frost

Další skvělý díl.

15.09.2015 5 z 5

Před záhrobím Před záhrobím Jeaniene Frost

Další skvělý díl. Tuhle sérii mám opravdu moc ráda.

17.08.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Knížka mě bavila od začátku až do konce. Naprosto geniální příběh, který mě nechal v napětí až do konce.
Určitě si od Greena přečtu i další knížky.

27.05.2015 5 z 5