Horečka

Jediný prozaický text, který se zachoval v pozůstalosti básníka (1940-1965) považovaného za nejvýznamnějšího českého představitele "beat generation". Novela, která dodnes neztratila nic ze své jemné melancholie, jazzového rytmu a neobyčejně svěží živosti. Další vydání s černobílými fotografiemi Igora Malijevského vychází ve stejném formátu jako Hrabětovo Blues....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7888/horecka-nIb-7888.PNG 4.4254
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Labyrint

Kniha Horečka

jaboo
07.12.2020

Rty, ramena, vodka a cigarety. Kolize neštěstí v roláku s neštěstím lásky. Pročichlé dospíváním, jednoduché až repetetivní, ale pěkné.

mfajmanova
30.09.2020

Nejlepší knížka mojí puberty.

blak
20.05.2020

Výpověď doby. Vlastně byly ty šedesátky stejný jako život dnes.

TajemnýSmrad
06.05.2020

Prostě Václav Hrabě...

V povídce je hrozně cítit pubertální naivita, touha po lásce, která se ale pere se sebeláskou a touhou vyniknout, nezapadnout v šedi davu, nýbrž být jiný, být lepší, morálně čistější... A to vše na pozadí dospívání, zkoušky dospělosti.

Sakryš, tu knížku jsem někde ztratil, budu ji muset dohledat a znovu si ji přečíst... Vřele doporučuji každému, komu bylo někdy v pubertě smutno a cítil se alespoň chvíli sám v davu...

matej7838
16.04.2020

Při čtení se ve mně rozlil pocit, který si pomatuju z puberty. Neukotvenost, samota, touha po někom blízkém, melancholie, prázdnota.
Hlavně ta prázdnota, to, že život (snad alespoň zatím) nemá žádný smysl, což se přetavuje v suchý humor a bonvivánství.
Věrně vystižené nitro člověka v jedné vývojové etapě. Zabylo mi smutno a zároveň se mi ulevilo, že tahle etapa už je za mnou.

petbrab
09.08.2019

Krásně smutné, pravdivé, plné elánu a zklamání z toho jaký život může být a najednou je. A věčný názorový rozdíl mladí, jen o něco starší,staří

michaela3111
02.02.2019

Vašku, Vašku... další skvělá. Praha (a láska?) je tu stejně krásně smutná jako v Bláznivý holce. Jazz je naděje. Kéž bys tu byl!.. abych ti za ty tvý ohromně lidský, oduševnělý, mladistvě hořkosladký texty poděkovala.

ronnie_vrh
29.12.2018

Smutně hezký...
Hrabě je básník mýho krátkýho života a Horečka je novela, co ten můj krátkej živůtek smutně hezky překvapila. Bylo 26. prosince a přišel mi balíček, co taky voněl vodkou a cigaretami, a v něm tahle útlá knížečka, jako nečekanej dárek od kamaráda. A zamilovala jsem se. Do té krásné maturitní atmosféry, do toho smutku a chuti žít, chuti milovat. Dlouho jsem něco tak krásného nečetla.